Bebekli Ailelere Dekorasyon Önerileri

Evde bebekleri olan aileler için dekorasyon basamaklar çok farklı bir şekilde incelenmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi; bebeklerin çok meraklı olmaları ve her türlü alanda yer almak istemekleridir. Meraklı olan bebekler, her türlü odaya girecek ve her türlü eşyanın üzerine oturup, onlarla oynamak isteyecektir. Ayrıca yüksekte olan eşyaları da kendi üzerine çekecek, haliyle bebek yaralanmalarına nedenler oluşabilecektir. Bebek yaralanmalarının büyük bir bölümünün; hatalı dekorasyon işlemlerinin gerçekleşmesi ile ilgili olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Ayrıca hatalı bir şekilde yapılan dekorasyonların önüne geçmek için; bu blog yazımızda yer alan önerileri okursanız daha ferah ve başarılı bir görüntü ile evlerinizi oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak dekorasyon işlemlerinin çok ince ayrıntılara sahip olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Eğer dekorasyon işlemleri inceliklere dikkat edilerek yapılırsa; oldukça başarılı bir şekilde dekorasyon çözümlerine kavuşmuş olabilirsiniz. O halde dekorasyon ile ilgili önerilerimize geçebiliriz.

Evde Bebekleri Olan Ailelere Dekorasyon Önerileri

 • Öncelikle evde bebekleri olan ailelerin yükseklere ya da bebeklerin erişebileceği yerlere ağır ve bebeğe hasar verecek eşyaları koymaması gerekmektedir. Bu işlem, bir önlem olsa da dekorasyon olarak da dikkat edilmesi gereken basamakların başında gelmektedir. Bu konuda mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.
 • Bebeklerinize özel oyun alanları oluşturmanız ve bu alanlar haricinde oyun oynamasını daha küçük yaşlarda engellemeniz onlara; evin dekorasyonlarına zarar verilemeyeceğini de öğretecektir. Böylece sizlerde dekorasyonu tekrar tekrar düzeltmek ve onarmak zorunda kalmamış olabilirsiniz.
 • Bebek olan evlerde duvarların boyanması gibi durumlar da olabileceği için; boyaların silinme özelliğinin olması gayet güzel olacaktır. Hem duvarları kolay bir şekilde temizleyebilecek hem de çok daha verimli bir şekilde işlemlerinizi yürüteceksiniz. Silinen boyaları genel olarak ıslak bir bez ile silmeniz mümkün olabilmektedir. Bu tür silme işlemlerde duvarların boyalarına zarar gelmemektedir.

Ev Dekorasyonunu Değiştirmek İsteyenlere Ufak Tüyolar

Zaman zaman evlerinizde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda ev dekorasyonlarında bazen küçük dokunuşlar bazen de köklü değişikler ile evlerinizin tasarımlarını değiştirmeniz oldukça kolay olabilmektedir. Sizlerde evlerinizde değişiklik yapmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu blog yazımızda detaylı bir şekilde bilgileri sizlere sunacağız. Öncelikle bilmenizi isteriz ki; duvarlarınızın rengini değiştirmek bile evinizin havasını değiştirebilecek yegane işlemlerin başında olacaktır. Bunun yanı sıra; duvarlarınızın renginde gerçekleşecek olan renklerde; dikkat etmesi gereken en önemli nokta evlerinin büyüklüğüne uygun olan renkleri seçmek olacaktır. Eğer evleriniz geniş ve büyükse kapalı renkleri tercih etmek yeterli olurken, küçük ve daha dar evlerde ise açık tonlara sahip olan renkleri tercih etmek çok daha başarılı ve kaliteli olabilmektedir. Bu nedenle bu tür çalışmalara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

Evinin Tasarımını Değiştirmek İsteyenlere Ufak Dekorasyon Tüyoları

 • Evlerin tasarımları değişmek istendiğinde genel olarak evin duvarları ilk akla gelen değişim bölgelerinden olmaktadır. Evlerinizin havasını ve rengini değiştirmek isteyen kişiler evlerinin boyasını değiştirerek güzel bir ahenk yakalayabilmektedir. Buna ek olarak da; duvarlarının bazı alanlarına güzel bir duvar kağıdı oluşturmak size oldukça güzel bir hava katabilecektir.
 • Duvar kağıdı ve boya ile ilgili bir değişiklik yaptıysanız evinizin havası başta olmak üzere birçok farklı görünümsel değişik evlerinizde sizlere oldukça güzel görünecektir. Bunun yanı sıra boya yapmadan evinde değişiklik isteyen kişiler için mobilya boyatma işlemlerini de önermekteyiz. Yeni bir ürün almaktan çok daha uygun fiyatlar ile yapılacak olan bu işlemler sayesinde mobilyalarınızın rengini değiştirebilir ya da cila attırabilirsiniz .Böylece çok daha güzel bir görünüm ile dekorasyon anlamında değişikliklere gidebilirsiniz.
 • Evinizdeki eşyaların yerini değiştirmek de evinizde farklı ortamların oluşmasını sağlayacak ve size oldukça güzel faydalar sağlayabilecektir. Ayrıca dekorasyon yaparken bakmanız gereken bir diğer husus; evinizde gereksiz eşyalar var mı? Bu eşyaları kullanıyor muyum soruları olacaktır. Eğer gereksiz eşyalarınız fazlaysa onları satabilir ya da çöpe atabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızda genişleme olabilecektir. Dekorasyon anlamında geniş alanlar her zaman kişilere huzur vermeye yaramaktadır.
 • Eğer evinizi olması gereken en iyi formda görmek istiyorsanız dekorasyon uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece dekorasyon uzmanlarımız sizlere gereken en önemli aşamaları söyleyecektir. Sizlerde ona göre çalışmaları inceleyerek, yönlendirmelerde bulunabilirsiniz. Böylece sizler de pek fazla yorulmadan çalışmaları görüntüleyebilirsiniz.

Küçük Evlerde Dikkat Edilmesi Gereken Dekorasyon Önerileri

Evlerin dekorasyon basamaklarında her zaman dikkat edilmesi gereken ölçütler bulunmaktadır. Dekorasyon aşamalarıyla ilgili yapılacak olan birçok farklı çalışma yer almaktadır. Bu dekorasyon çalışmaları evlerin boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı çalışmalar büyük evlere uygun olurken bazıları ise küçük evlere uyum sağlayabilmektedir. Bu nedenle bu konumuzda siz değerli dekorasyon sever kişilere; küçük evlerde dikkat edilmesi gereken dekorasyon önerileri ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunacağız. Sizlerde bu önerileri dikkatli bir şekilde inceleme ve uygulama fırsatı bulursanız ne kadar etkili olabileceğini tespit edebilirsiniz.

1- Odalarınızı Asla Aşırı Eşya İle Doldurmayın!

Zaten boyut olarak küçük olan evleriniz, aşırı ve gereksiz eşyalar ile çok daha fazla daralacaktır. Bu nedenle de; odalarınıza çok fazla eşya yüklemesi yapmamanız gerekmektedir. Her zaman bir odaya hangi eşya gerekliyse o eşyayı koyun ve tasarımı ayarlayın. Küçük odalarınız bu sayede başarılı bir şekilde görünüme kavuşmakla birlikte; küçük olan evleriniz ferah seviyesine de ulaşmış olacaktır. Örnek vermek gerekirse; Yatak odanızda kullanılacak eşyalar arasında; Baza ve yatak, dolap ve ayna takımı olması gerekmektedir. Bunların haricinde konulacak her eşya odaya aşırı gelecek ve odaların gereksiz bunaltıcı olması gerektiğini bizlere gösterecektir.

2- Kapalı Renklerden Kaçının!

Kapalı renk duvar boyaları, evi her zaman olduğundan çok daha küçük gösteren renkler arasında yer almaktadır. Bu nedenle dekorasyon önerisi yapan birçok uzman evin küçük olduğunu duyduğunda kapalı renk düşüncelerinden kaçınmakta ve böyle bir tavsiyeyi kişilere vermemektedir. Bunun başlıca nedeni evi olduğundan daha küçük ve boğuk bir görünüme sokmasından dolayıdır. Buna ek olarak bodrum katlarda ya da güneş almayan evlerde de kapalı renk kullanımından kaçınılması evin daha ferah bir görünüme kavuşması için oldukça önemlidir.

3- Eşyalarınızın Renkleri Uyumlu Olsun!

Evlerinizde kullandığınız tüm eşyaların size ve odanıza uygun bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Evinizde kullandığınız duvar rengi ile uyum içerisinde olacak ve sizi mutlu edecek olan tasarımlarda olan eşyaları kullanarak evin her türlü bölgesinde aynı ahengi yakalamanız mümkün olabilmektedir. Sizlerde bu tür işlemlere çok fazla dikkat ederek çok güzel görünümlere sahip olan ev tasarımlarına kavuşabilirsiniz.


Oturma Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde olduğumuz süre boyunca neredeyse en çok zamanımız oturma odalarında geçmektedir. Oturma odalarında geçirilen zamanı diğer odaların hiçbirisinde geçirmemekteyiz. Ayrıca diğer odalarda da zaman geçiriyor olsak da genelde gelen misafirlerimiz ve kendimiz bu odalarda zamanlarımızı harcamaktayız. Bu nedenle de bu odaların kendi istek ve arzularınıza göre yapmanız sizi başarılı ve huzurlu bir yuva için hazır hale getirecektir. Ayrıca oturma odalarında yer alan renklerde her zaman açık renklerin tercih ediliyor olması çok daha güzel ve başarılı bir şekilde sizlere yardımcı olabilecektir. Sizlerde bu tür işlerde her zaman dekorasyon uzmanlarından yardım almanız size büyük fayda sağlayacaktır. Aşağıda oturma odalarıyla ilgili önereceğimiz dekorasyon inceliklerini uygulayarak sizlerde oturma odalarınızda başarılı çözümlere çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Duvarlarınızı Açık Renk Boyalar İle Renklendirin!

Duvarlarınızın açık renklerle boyanması sizi ve ruhunuzu huzur ile dolduracak ve evlerinizde çok daha başarılı ve güven içerisinde yaşayabileceksiniz. Duvarlarınızda yeşil, mavi, kırmızı ve mor gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece gününüz daha huzurlu ve sakin bir şekilde geçebilecektir. Duvar renklerinin ve hayatınızda yer alan diğer renklerin yaşam kalitenizi belirlediğini asla unutmayın.

Duvarlara Aksesuar ve Süslerle Donatın!

Böylece kendinizi ve evinizi çok daha güzel bir şekilde hazırlamış olabilirsiniz. Ayrıca aldığınız süslerin ham maddeleri de; kullandığınız mobilyalarla aynı olduğu zaman oldukça güzel bir şekilde uyum halinde olan oturma odalarına kavuşmuş olabilirsiniz. Sizlerde uyum içerisinde olan oturma odalarına sahip olmak istiyorsanız bu tür inceliklere mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dekorasyon için Halı Renkleri Oldukça Önemli!

Evi ev yapan en yegane eşyalardan birisi de halı olmaktadır. Eşyalarınız ile birlikte duvar renklerinizi uyumlu bir şekilde alacağınız halılar, oturma odalarınızı çok daha başarılı bir şekilde görünecektir. Ayrıca halılarınızı seçerken halıların türlerini de dikkatli bir şekilde seçmeniz sizlere oldukça büyük faydalar sağlayabilecektir.


Odalarınıza Eşya Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evlerimizde oturma odası, misafir odası, çalışma odası, mutfak ve banyo gibi alanlara özel olarak üretilmekte olan eşyaları seçip kurulumlarını yaptırmaktayız. Bu nedenle tasarım ve kurulum aşamalarında dikkat edilmesi gereken basamakların incelenmesi gerekmektedir. Ayrıca odaların kimliksel olarak bir takım unsurları yer almaktadır. Bu dikkat edilmesi gereken unsur ve öğeleri basamak basamak sizler için açıklayacağız.

Oturma Odasını Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerkenler

Gün içerisinde en çok ziyaret edilen odaların başında gelen oturma odalarının tasarımlarına mutlaka büyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Eşya alımı için ayrılan büyük bir kısmı bu odalar için harcanmaktadır. Bu nedenle de bu tür odalarda mutlaka özenli ve dikkatli bir şekilde çalışma yapılması gerekmektedir. Oturma odalarına ihtiyacınız olan birçok eşyanın kurulumu ve eklenmesi mümkün olabilmektedir. Oturma odası için gerekli olan eşyalar;

 • Koltuk takımı ya da çekyat,
 • Televizyon Ünitesi veya Sinema sistemleri,
 • Odanın ahengine uygun olacak şekilde avize,
 • Halı,
 • Perde, Fon perde ve isteğe göre eklenebilecek olan perde tasarımları,
 • Orta sehpası ya da masa (evin büyüklüğüne göre seçilmesi mümkün olabilmektedir.),
 • Duvar Saati (Dekoratif olarak odayı çok daha şık gösterebilecektir.)

Misafir Odasını Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerkenler

Evde olması gereken bir diğer oda misafir odası olmaktadır. Misafir odaları genelde oturulan ve muhabbet edilen ayrıca vitrin takımlarının yer almış olduğu odalar olmaktadır. Vitrin içerisine güzel bir şekilde gözükeceğini düşündüğünüz porselen takımları da bu odaya koyulabilmektedir. Vitrin almak istemeyen kişiler kitaplık alarak odayı daha da zengin hale getirmeleri mümkün olabilmektedir. Misafir odası için gerekli olan eşyalar;

 • Koltuk takımları,
 • Vitrin ya da kitaplık,
 • Raf (Üzerine dekoratif ürünler ekleyebilirsiniz, hem çok fazla ziyaret edilmeyen bu odalarda sizlerde daha güzel bir köşe oluşturarak zaman zaman gelerek ruhunuza huzur vermesini de sağlayabilirsiniz. Ancak bu tür harcamaları kısmak zorundaysanız, sizlerde bu harcamaları listenizden kaldırabilirsiniz.),
 • Yemek yemek ve misafirlerinize servis yaparken kolaylık olması için orta sehpası ya da orta boy masalar

Yatak Odasını Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerkenler

Bir evin olmazsa olmaz basamaklarından birisi olan yatak odaları da oldukça önemli bir etken olmaktadır. Yatak odalarını tasarlarken ve çalışma yaparken mutlaka bu odaya da bütçenin önemli bir kısmını ayırmak gerekmektedir. Sizlerde yatak odalarını tasarlarken dekorasyon kurallarına dikkat etmeli ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Yatak odası için gerekli olan eşyalar;

 • Tasarımı oda boyalarına göre yapılmış bir yatak takımı,
 • Kıyafet, ayakkabı ve diğer giyim eşyaları için oda boyutlarında bir dolap,
 • Yatakların iki etrafına iki adet küçük sehpa ve ışıklandırma,
 • Odanın görünen bir yerine bir adet ayna,
 • Odanın tasarılarını tamamlayacak olan güzel bir perde

Yukarıda yazmış olduğumuz odalar ve tasarımlarını incelediğiniz taktirde sizlerde güzel bir şekilde eve sahip olabilirsiniz. Böylece sizlerde güzel ve başarılı bir şekilde dekorasyon oluşumlarınızı yukarıda anlatmakta olduğumuz biçimde yapmanız, sizin evlerinizi çok daha modern gösterebilecektir.

 


Dekorasyonda Pembe Renk Kullanımı Önerileri

Renkler ve onları doğru kullanmak dekorasyonun hayat damarlarından birisidir. Eğer yaptığınız dekorasyon canlı olsun ve size enerji katsın istiyorsanız en pastel renkleri yada en parlak renkleri kullanmaya çalışırsınız. Dekorasyonda ölçülü olmak önemli olduğu için bu konuda abartıdan uzak durarak renklerin dünyasına dalabilirsiniz. Bilindiği gibi kadınlar pembe rengin hastasıdır. Hatta bir kız çocuğunuz var ise pembeden bıkmış bile olabilirsiniz. Fakat ruhunuza hitap ederek size canlılık veren bir dekorasyon istiyorsanız mutlaka pembenin enerjisinden faydalanmak isteyeceksiniz. Şimdi sizlere dekorasyonda pembe renk kullanımı önerileri vererek evlerinizi güzelleştirmeye yardımcıyı olacağız.

Pembe tasarımlar her zaman evlere tatlı bir masumluk ve şirinlik katarlar. Bu yüzden de özellikle kız çocukların odasında, yatak odalarında veya oturma odalarında sıklıkla kullanılır. Hatta bazı insanlar yemek odası ve salon dekorasyonunda da aydınlık ve ferah bir görüntü olması açısından pembe ve pudra tonlarını hiç tereddüt etmeden kullanırlar. Dekorasyonun mükemmel olması için pembe rengi tek başına değil de kendisinden daha açık veya koyu bir renkle birlikte kullanmak gerekmektedir. Bunun en güzel örnekleri ise pembe – beyaz ve pembe – mor ikilisidir. Fakat biraz daha araştırma yaparsanız toz pembe ve koyu pembe ikilisinin de çok şık bir şekilde kombin edilebileceğini görebilirsiniz. Hatta benim favorim pudra ve mürdüm kombinidir.

Renkleri nasıl kullanacağınız hakkında bir fikriniz yok ise görsel bölümden harika örnekler bularak fikir sahibi olabilirsiniz. Fakat dekorasyonun kuralları çerçevesinde hareket edecek olursak odanın büyüklüğüne göre hareket etmenizde fayda vardır. Küçük ve fazla gün ışığı almayan bir odayı dekore ediyorsanız dekorasyonun genel rengi açık olan renk tonu üzerinde yoğunlaşmalıdır. Koltuklar ve halı mutlaka toz pembe yada pudra tonlarında olmalıdır ki ortamda aydınlık ve geniş bir algı oluşturulabilsin. Ayrıca belirtmekte fayda var ki zeminde kullanılan renk krem tonlarında olursa genişlik algısı iki katına çıkarılabilir. Koyu tonları ise; perdeler, yastıklar, seçilen duvar kağıdında tek duvarda kullanılabileceği gibi, aksesuarlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Pembe dekorasyon uygulanırken seçilen mobilyalar genellikle krem rengi tonlarında olurlar fakat daha renkli ve hareketli bir dekorasyon hayal ediyorsanız pembe veya tozpembe mobilyalar da kullanabilirsiniz. Üstelik bu renk tonlarında çok şık mutfak dolapları bile üretiliyor artık. Yani mutfağınızda bile pembe bir dekorasyon kullanmanız gayet mümkün.

dekorasyonda-pembe-renk-1

Bu kadar yoğun pembe kullanmak yerine, krem tonlarında dekorasyonunuza pembe ile hareket katmak istiyorsanız çift renkli koltuklar ile işe başlayabilirsiniz. Tekli seçenekleri koyu pembe ve geri kalan çiftli ve üçlü koltukta mormürdüm gibi tonlar kullanırsanız şahane bir görüntü elde edebilirsiniz. Pembe bir yatak odası dekore ediyorsanız minik pembe çiçekleri olan perdeler, pembe tül stor perdeler, pembe çerçeveli düğün fotoğrafları, pembe mor abajurlar ve daha niceleri ile ortama sıcacık bir hava katmak sizin elinizde. Bembeyaz yatak odası mobilyalarınız var ise odanın duvarlarını sevimli bir tozpembe renge bile boyayabilirsiniz. Daha ilginç bir dekorasyon ve çok canlı renklere ihtiyacınız var ise size birde yeşil rengi önereceğim.

Pembe ile çok uyumlu yeşil tonları kullanarak dekorasyonu bomba bir hale dönüştürebilirsiniz. Hatta bu kombinasyonu genç kız odalarında da severek kullanabilirsiniz. Pembenin en canlı tonları ve yeşilin iç aydınlatan huzuru ile mükemmel bir oturma odası dizayn ederek, misafirlerinize görsel bir şölen sunmaya ne dersiniz? Ortamın bu kadar renkli olması dekorasyonu boğar mı diye düşünebilirsiniz ama endişelenmeyin. Bu renkleri sadece koltuk döşemelerinde ve aksesuarlarda kullanacağınız için bir sıkıntı olmayacak. Diğer mobilyaların beyaz olması evinizi yeterince aydınlık gösterecektir.