TV Ünitesi ve TV Ünite Modelleri

/Tv Üniteleri
Tv Üniteleri 2017-08-13T16:17:18+00:00
tv ünitesi

İnce ekran akıllı televizyonların hayatımıza girmesiyle önemi artan ve daha çok kullanılmaya başlayan tv ünitesi artık ev dekorasyonunun önemli birer parçası haline gelmiştir. Mobilya alırken, perde alırken hatta evi boyatmaya karar verirken bile tv üniteleri ne göre hareket etmek durumundayız. Salonlarda baş köşede olan tv ünite modelleri, asıl amacı olan televizyon tutuculuğunun haricinde, kitap, aksesuar ve etrafınızda bulunan ufak tefek şeylerin de barınabildiği dekorasyon tamamlayıcı ürünlerdir.

RayKonsept de bulunan bilgisayar destekli cnc makinaların yardımıyla müşterilerimiz kendi istedikleri tarzda tv üniteleri ne sahip olma imkanına kavuşuyor. İster çok çekmeceli ister çok bölmeli ihtiyacınız olan taleplerinizi mimarlarımıza anlatın, hayalinizdeki ürünü 3 boyutlu olarak gösterelim. Beğenirseniz, çok kısa süre içersinde ücresiz nakliye ve montaj ile ekibimiz salonunuza monte etsin.

TV Ünitesi Modelleri

Diğer Projelerimiz

Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Yemek Odası
Yemek Odası
Koltuk & Sandalye
Koltuk & Sandalye

Tüpsüz televizyonlar olan plazma ve lcd ekranların çıkması ile dekorasyon dünyasında kendine yer bulan tv üniteleri, hayatımıza girdiği andan itibaren salonlarımızın baş köşesinde yer almaktadır. Temel görevi televizyonu barındırmak olan bu mobilya ürünleri, dekorasyon çizgileri ile aynı anda bir çok görevi tek başına üstlenmiş durumda. Örneğin, cam kapaklı yanına aldığı şamdanlık ile yemek odasını tamamlayıcı bir ürün olurken, bazen de yanında kitapların olduğu mini bir kitaplık ile yatak odasını tamamlayıcı bir ürün olabilmektedir.

Diğer ürünlerde olduğu gibi, tv ünitelerinin de kullanım amacı önceden tespit edilmeli ve buna göre özel olarak üretimi yapılmaktadır. Eğer televizyonu duvara asmak gibi bir niyetiniz varsa tv altı çekmeceler ve duvara monte tv üstü raflar ile minimal tarzda tv ünitesi planlayabilirsiniz. Ufak tefek eşyalarınız, bir arada derli toplu olsun isterseniz bol çekmeceli, raflı ve kapaklı tv ünitelerini tercih etmelisiniz.

Tv ünitelerinin rengine karar verirken referans alacağınız iki nokta olabilir. Bunlardan bir tanesi salon mobilyalarınızın rengi veya duvarlarınızın rengidir. Bu iki noktadan da farklı renklerde alacağınız tv üniteleri dekorasyonu bozucu etki edecektir. Özellikle akşamları zamanımızın çoğunun televizyon karşısında geçtiğini düşünürsek göz yorucu bir durum haline gelecektir.

İhtiyacınız olan tv ünitelerine ulaşmak, fikir almak ve daha önceki yapılmış modelleri incelemek üzere sizleri mağazamıza bekliyoruz.

Tv ünitesinin üretiminde kullanılan malzeme temelde iki gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki mdf, ikincisi suntalam veya diğer bilinen adıyla melamindir. Kısaca tanımlarını yapacak olursak;
MDF (Medium Density Fiberboard), Ağaç kalıncı ve talaşlarının yüksek sıcaklık ve basınç ile sıkıştırılmış, reçine veya tutkal yardımıyla üretilen ahşap levhalardır.
Suntalam (Chipboard), Tıpkı mdf gibi ağaç talaşlarının çeşitli kimyasal ürünlerle sıkışıtırılması sonucu oluşan ahşap levhalardır.

İçerdiği malzeme yoğunluğu ve dayanıklılığı bakımından mdf, suntaya göre daha pahalıdır. Özellikle banyo ve mutfak gibi buhar ve suyun olduğu, dayanıklılık gerektiren durumlarda mdf kullanılır. Yatak odalarındaki kullanım durumu size ve bütçenize kalmış bir olaydır. Doğal ahşap olmadığı için içerdiği kimyasalların insan sağlığı açısından zararlı olmaması son derece önemlidir. Firmamız avrupa birliği standartları uyumu, kanserojen içermeyen E1 sınıfında malzeme kullanmaktadır.

RayKonsept, bünyesinde barındırdığı uzman mimar ekibi ile ihtiyaçlarınızı yakından dinleyerek, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda çözüm önerileri sunmaktadır. Bunu yaparken de teknolojinin imkanlarından yararlanarak hayal ettiğiniz yatak odasını 3d çizimle gerçeğe dönüştürmektedir. RayKonsept, proje bazlı kişiye özel çalışan alt yapısı sayesinde standartların dışına rahatlıkla çıkabilmekte, daha önce yapılmayan eşi benzeri olmayan ürünlere kavuşma şansını sunabilmektedir. Sizin sadece istediklerinizi ve düşüncelerinizi anlatmak üzere mağazamıza gelmeniz yeterli yeterli olacaktır

E1 Kalitesinde

alakadardır. Tasarımını ve üretimini yapmakta olduğumuz mobilyalarda kullandığımız malzemeler, E1 Avrupa Standartlarında kanserojen içermeyen maddelerden üretilmektedir. İnsan sağlığı açısından kesinlikle risk oluşturmamaktadır. Uzun yıllar sağlıklı ve güvenle kullanabilirsiniz.

Gövde Kalınlığı

İster melamin, ister mdf malzeme için isteğinize göre tüm ürünlerimizin gövdesi 18, 25 ve 36 mm kalınlığında malzemeden yapılmaktadır. Gövde kalınlığı, mobilyanın temel iskeletini oluşturup sağlamlığını etkileyen temel unsurların başında gelmektedir.

Minifix Bağlantı Sistemi

Üretimini yapmakta olduğumuz Mobilya parçalarının bağlantı noktalarında minifix sistemi kullanılarak, uzun yıllar dayanıklı ve modüler olması amaçlanmıştır. Minifik bağlantı sistemi, birbirinin içine geçmeli metal parçalardan oluşan, tıpkı yap boz gibi defalarca sökülüp takılabilen, ray dolabınızın ve diğer mobilyalarınızın modüler olmasını sağlayan metal parçalardır. Ahşap parçanın birbirine bağlanması gereken noktalarda yerleştirilen bu minifix bağlantı araçları, siz başka bir eve taşınırken veya dolabınızın zarar görmüş, deforme olmuş ahşap bölümünün değiştirilmesi sırasında büyük kolaylık ve maliyet azalması sağlamaktadır.

Kaliteli Aksesuarlar

Aksesuar konusunda, sınıfının en iyisi markası olan Hafele’nin aksesuarlarını kullanmaktayız. Kaliteli aksesuarlar, kaliteli işçilik ve tecrübe ile birleştiği zaman uzun yıllar keyifle kullanabileceğiniz mobilyalara sahip olmanızı sağlar. Hafele’nin ev kullanıcıları için bir çok farklı çözüm noktası bulunmaktadır. Aksesuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kullanışların incelemek üzere sizleri Kadıköy’ de bulunan mağazamıza bekliyoruz.

Zengin Renk Kartelası

Bir çok renk ve ağaç deseninde kaplama ahşap çeşitleri ile evinizin dekorasyonuna uygun mobilya siparişi verme imkanını yakalayın. Zevk ve tarzınıza göre şekillendirip kendinizden bir parça bulabileceğiniz mobilyalar için web sayfamızdaki resimleri inceleyebilir, yakından görmek için mağazamıza gelebilirsiniz.

TV Ünitesi Seçiminizi Kolaylaştıracak 5 Model Önerisi

Annelerimizin günlük işleri arasında ona arkadaş olan, babalarımızı akşamları iş dönüşünde karşısına alıp dinlendiren, miniklerimizi hayal dünyalarında gezdiren televizyon yaşamımızda son derece önemli bir yer teşkil ediyor. Böyle olunca tv seçimi ve kullanış şekli son […]

TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Televizyon bizim yaşam standartlarımız için önemli bir yer tutar. Çoğu zaman oturma odamızda kullanılan televizyon salonlarda da tercih edilerek gelen misafirlerimizi ağırlarken hem dekoratif açıdan hemde televizyon keyfi yaşamak açısından tercih edilmektedir. Günlük yaşantımızda dinlenirken […]

Yeni Sezon Televizyon Ünitesi Modelleri

Ev dekorasyonunda bir çok mobilya parçası, değişik büyüklüklerde ve değişik modellerde ihtiyaçlara ve zevklere göre bir bütün olarak üretilerek, kişilerin isteklerine ve zevklerine göre sunulmaktadır. Bu tercihler içinde kompleks olarak yapılan mobilyalar içinde siz sadece […]