Giyinme Odası 2018-03-07T11:40:54+00:00
giyinme odası

Giyinme Odası

Giyinme odası, modern çağdaş yaşam ile birlikte kendine yatak odalarında yer bulmuş özel alanlardır. İster küçük, ister büyük alanınız olsun hiç fark etmez, Raykonsept içerisinde barındırdığı uzman mimarları ile tarzınıza göre ve istediğiniz şekilde dolabınızı projelendirmektedir.

Çeşitli aksesuar ve aparatlar ile kullanılabilirliği arttırılan giyinme odaları, sahip olduğu minimum alandan maksimum kazanç ile kıyafetlerinizin bir arada bulundurabileceğiniz mobilya ürünleridir. Bir giyinme odasının içerisinde, pantolonluk, kravatalık, kemerlik, takı ve toka çekmecesi, uzun dolaplar için asansör askı aksesuarları olmazsa olmazlar arasındadır.

Giyinme Odası Modelleri

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ

RAYLI DOLAP

Ahşap, ayna veya cam kapaklı raylı dolaplar yatak odalarınızı süslemeye devam ediyor.  Sizin tarz ve ihtiyacınıza göre iç tasarımını şekillendirdiğimiz bu sürgülü dolaplar hayatınıza ve dekorasyonunuza değer katacak.

Raylı Dolap Modelleri

YATAK ODASI

Odanızın ölçülerine göre tasarlanmış, sizin arzu, istek ve taleplerinize göre ihtiyacına yönelik modern ve yenilikçi yatak odası tasarımları üretmeye devam ediyoruz. Diğer yatak odası modellerini incelemek için tıklayınız.

Yatak Odası Modelleri

GENÇ ODASI

Gençlerin yaşam tarzına ve zevkine uygun uygun, birbirinden renkli genç odaları RayKonsept'de. Daha önce tasarım ve üretimini yaptığımız genç odası modellerini incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Genç Odası Modelleri
[]
1 Step 1
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
İsim SoyisimTam isminiz lütfen
Telefon Numarasısize ulaşacağımız telefon numarası
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Yararlı Bilgiler

Giyinme odası, sabahları kalktığımızda ilk bakmamız gereken bir alan olduğu için yatak odasına yakın olması önemlidir. Giyinme olarak tasarlanacak alanın güneş gören ve ihtiyaç duyulduğunda havalandırması rahat olan odanın tercih edilmesi gerekmektedir.

Giyinme odası son yıllarda evlerde kendine yer bulmuş, adından da anlaşıldığı üzere kıyafet, takı ve aksesuarlar için ayrıca dizayn edilmiş alanlardır. Yaşam alanlarımızın kullanılabilirliğinin arttırılmasında, tertip ve düzenin sağlanmasında doğru depolamanın önemi oldukça fazladır. Bu sebeple giyinme odaların önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Bazen yatak odasından bir cam veya ahşap sürgülü kapak ile ayrılabilirken kimi zamanda açık olarak yatak odalarında bütünleşik olarak yer almaktadır. Odanın şekline göre giyinme odaları L şeklinde veya U şeklinde olabilmektedir. Bu şekilde yapılmasının sebebi, sizin kullanım alışkanlıklarınız ve odanın ölçüleri etkili olmaktadır.

Giyinme Odası Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Buradaki en önemli nokta, kullanıcının boy ölçüsüdür. dolapların boyu kullanıcının erişebileceği yükseklikte olmalı, veya uzun olacaksa da asansör gibi aksesuarlardan yararlanarak kullanılabilirlik arttırılmalıdır. Raf aralıklarının yüksekliği, kapalı çekmecelerin sayısı, kemerlik ve diğer aksesuarlar kullanıcının talep ve isteklerine göre ayarlanmalı, böylelikle dolap tasarımının amaca yönelik olması sağlanmalıdır.

Kapak kullanım noktasında da aynı şekilde kullanım düşünülmeli, mesela kapaklardan bir kaçını boy aynısını kullanma amaçlı ayna kaplama kullanabilirsiniz. Bunun dışında boy aynası ihtiyacınız yoksa yatak odası dekorasyonunuzu tamamlayıcı olarak lake kaplı parlak malzeme kullanabilirsiniz. Modern görünüm elde etmek için de buzlu veya renkli cam kapaklar kullanabilirsiniz.

Raylı dolap üretiminde kullanılan malzeme temelde iki gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki mdf, ikincisi suntalam veya diğer bilinen adıyla melamindir. Kısaca tanımlarını yapacak olursak;
MDF (Medium Density Fiberboard), Ağaç kalıncı ve talaşlarının yüksek sıcaklık ve basınç ile sıkıştırılmış, reçine veya tutkal yardımıyla üretilen ahşap levhalardır.
Suntalam (Chipboard), Tıpkı mdf gibi ağaç talaşlarının çeşitli kimyasal ürünlerle sıkışıtırılması sonucu oluşan ahşap levhalardır.

İçerdiği malzeme yoğunluğu ve dayanıklılığı bakımından mdf, suntaya göre daha pahalıdır. Özellikle banyo ve mutfak gibi buhar ve suyun olduğu, dayanıklılık gerektiren durumlarda mdf kullanılır. Yatak odalarındaki kullanım durumu size ve bütçenize kalmış bir olaydır. Doğal ahşap olmadığı için içerdiği kimyasalların insan sağlığı açısından zararlı olmaması son derece önemlidir. Firmamız avrupa birliği standartları uyumu, kanserojen içermeyen E1 sınıfında malzeme kullanmaktadır.

RayKonsept, bünyesinde barındırdığı uzman mimar ekibi ile ihtiyaçlarınızı yakından dinleyerek, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda çözüm önerileri sunmaktadır. Bunu yaparken de teknolojinin imkanlarından yararlanarak hayal ettiğiniz yatak odasını 3d çizimle gerçeğe dönüştürmektedir. RayKonsept, proje bazlı kişiye özel çalışan alt yapısı sayesinde standartların dışına rahatlıkla çıkabilmekte, daha önce yapılmayan eşi benzeri olmayan ürünlere kavuşma şansını sunabilmektedir. Sizin sadece istediklerinizi ve düşüncelerinizi anlatmak üzere mağazamıza gelmeniz yeterli yeterli olacaktır

Bebekli Ailelere Dekorasyon Önerileri

Evde bebekleri olan aileler için dekorasyon basamaklar çok farklı bir şekilde incelenmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi; bebeklerin çok meraklı olmaları ve her türlü alanda yer almak istemekleridir. Meraklı olan bebekler, her türlü odaya girecek ve her türlü eşyanın üzerine oturup, onlarla oynamak isteyecektir. Ayrıca yüksekte olan eşyaları da kendi üzerine çekecek, haliyle bebek yaralanmalarına nedenler oluşabilecektir. Bebek yaralanmalarının büyük […]

Birbirinden Güzel Giyinme Odası Tasarımları

Bazı evlerde yeterli oda sayısı ya da odaların geniş olmamasından kaynaklanan sorunlardan ötürü giyinme odaları tercih edilmemektedir. Ancak bir evin standart odalarının yanı sıra giyinme odalarının olması da oldukça önemlidir. İster farklı bir odada isterseniz de yatak odasının bir kısmına giyinme alanı ya da odası yapmak mümkün olabilmektedir. Eğer sizler de giyinme odası yapmak istiyor ve kendinizi giyinirken daha özel […]

Giyinme Odası Dekorasyon Fikirleri

Gün geçtikçe ihtiyaçların değişiklik göstermesi, yaşam alanlarının daha etkili kullanımı, eşyaların muhafaza edilmesi açısından kolaylık sağlaması nedeni ile evlerde özellikle yatak odasının içinde. Fakat yatak odasından bağımsız giyinme odaları oluşturulmakta ve yatak odasına hantal büyük dolaplarla kaplamak yerine sadece dinlenme ve uyuma alanı olarak kullanılacak şekilde dekore edilmektedir. Bu açıdan giyinme odalarının da en doğru şekilde dekore edilmesi için, alan […]

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yaşam Alanları içinde özel bir yeri olan yatak odaları büyük ve geniş alan kaplayan mobilyalardan oluşmaktadır. Çoğu zaman alınan mobilyaları sığdırmak için tüm odayı tıka basa doldurur ve nefes alacak alan bile bulamaz hale getirilir. Aslında oldukça özel olması gereken bir oda olmasına rağmen eşyalarımızı toparlayan bir ardiye konumuna getirilmektedir. Uyku kalitesi açısından olduğu kadar özel anların yaşandığı bir mekan […]

Size özel fiyat teklifi almak için
TEKLİF AL
close-image