Giyinme Odası

/Giyinme Odası
Giyinme Odası 2017-10-15T21:33:22+00:00

Giyinme odası, modern çağdaş yaşam ile birlikte kendine yatak odalarında yer bulmuş özel alanlardır. İster küçük, ister büyük alanınız olsun hiç fark etmez, Raykonsept içerisinde barındırdığı uzman mimarları ile tarzınıza göre ve istediğiniz şekilde dolabınızı projelendirmektedir.

Çeşitli aksesuar ve aparatlar ile kullanılabilirliği arttırılan giyinme odaları, sahip olduğu minimum alandan maksimum kazanç ile kıyafetlerinizin bir arada bulundurabileceğiniz mobilya ürünleridir. Bir giyinme odasının içerisinde, pantolonluk, kravatalık, kemerlik, takı ve toka çekmecesi, uzun dolaplar için asansör askı aksesuarları olmazsa olmazlar arasındadır.

Giyinme Odaları

Diğer Projelerimiz

Raylı Dolap
Raylı Dolap
Yatak Odası
Yatak Odası
Genç Odası
Genç Odası

Giyinme odası, sabahları kalktığımızda ilk bakmamız gereken bir alan olduğu için yatak odasına yakın olması önemlidir. Giyinme olarak tasarlanacak alanın güneş gören ve ihtiyaç duyulduğunda havalandırması rahat olan odanın tercih edilmesi gerekmektedir.

Giyinme odası son yıllarda evlerde kendine yer bulmuş, adından da anlaşıldığı üzere kıyafet, takı ve aksesuarlar için ayrıca dizayn edilmiş alanlardır. Yaşam alanlarımızın kullanılabilirliğinin arttırılmasında, tertip ve düzenin sağlanmasında doğru depolamanın önemi oldukça fazladır. Bu sebeple giyinme odaların önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Bazen yatak odasından bir cam veya ahşap sürgülü kapak ile ayrılabilirken kimi zamanda açık olarak yatak odalarında bütünleşik olarak yer almaktadır. Odanın şekline göre giyinme odaları L şeklinde veya U şeklinde olabilmektedir. Bu şekilde yapılmasının sebebi, sizin kullanım alışkanlıklarınız ve odanın ölçüleri etkili olmaktadır.

Giyinme Odası Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Buradaki en önemli nokta, kullanıcının boy ölçüsüdür. dolapların boyu kullanıcının erişebileceği yükseklikte olmalı, veya uzun olacaksa da asansör gibi aksesuarlardan yararlanarak kullanılabilirlik arttırılmalıdır. Raf aralıklarının yüksekliği, kapalı çekmecelerin sayısı, kemerlik ve diğer aksesuarlar kullanıcının talep ve isteklerine göre ayarlanmalı, böylelikle dolap tasarımının amaca yönelik olması sağlanmalıdır.

Kapak kullanım noktasında da aynı şekilde kullanım düşünülmeli, mesela kapaklardan bir kaçını boy aynısını kullanma amaçlı ayna kaplama kullanabilirsiniz. Bunun dışında boy aynası ihtiyacınız yoksa yatak odası dekorasyonunuzu tamamlayıcı olarak lake kaplı parlak malzeme kullanabilirsiniz. Modern görünüm elde etmek için de buzlu veya renkli cam kapaklar kullanabilirsiniz.

Raylı dolap üretiminde kullanılan malzeme temelde iki gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki mdf, ikincisi suntalam veya diğer bilinen adıyla melamindir. Kısaca tanımlarını yapacak olursak;
MDF (Medium Density Fiberboard), Ağaç kalıncı ve talaşlarının yüksek sıcaklık ve basınç ile sıkıştırılmış, reçine veya tutkal yardımıyla üretilen ahşap levhalardır.
Suntalam (Chipboard), Tıpkı mdf gibi ağaç talaşlarının çeşitli kimyasal ürünlerle sıkışıtırılması sonucu oluşan ahşap levhalardır.

İçerdiği malzeme yoğunluğu ve dayanıklılığı bakımından mdf, suntaya göre daha pahalıdır. Özellikle banyo ve mutfak gibi buhar ve suyun olduğu, dayanıklılık gerektiren durumlarda mdf kullanılır. Yatak odalarındaki kullanım durumu size ve bütçenize kalmış bir olaydır. Doğal ahşap olmadığı için içerdiği kimyasalların insan sağlığı açısından zararlı olmaması son derece önemlidir. Firmamız avrupa birliği standartları uyumu, kanserojen içermeyen E1 sınıfında malzeme kullanmaktadır.

RayKonsept, bünyesinde barındırdığı uzman mimar ekibi ile ihtiyaçlarınızı yakından dinleyerek, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda çözüm önerileri sunmaktadır. Bunu yaparken de teknolojinin imkanlarından yararlanarak hayal ettiğiniz yatak odasını 3d çizimle gerçeğe dönüştürmektedir. RayKonsept, proje bazlı kişiye özel çalışan alt yapısı sayesinde standartların dışına rahatlıkla çıkabilmekte, daha önce yapılmayan eşi benzeri olmayan ürünlere kavuşma şansını sunabilmektedir. Sizin sadece istediklerinizi ve düşüncelerinizi anlatmak üzere mağazamıza gelmeniz yeterli yeterli olacaktır

E1 Kalitesinde

alakadardır. Tasarımını ve üretimini yapmakta olduğumuz mobilyalarda kullandığımız malzemeler, E1 Avrupa Standartlarında kanserojen içermeyen maddelerden üretilmektedir. İnsan sağlığı açısından kesinlikle risk oluşturmamaktadır. Uzun yıllar sağlıklı ve güvenle kullanabilirsiniz.

Gövde Kalınlığı

İster melamin, ister mdf malzeme için isteğinize göre tüm ürünlerimizin gövdesi 18, 25 ve 36 mm kalınlığında malzemeden yapılmaktadır. Gövde kalınlığı, mobilyanın temel iskeletini oluşturup sağlamlığını etkileyen temel unsurların başında gelmektedir.

Minifix Bağlantı Sistemi

Üretimini yapmakta olduğumuz Mobilya parçalarının bağlantı noktalarında minifix sistemi kullanılarak, uzun yıllar dayanıklı ve modüler olması amaçlanmıştır. Minifik bağlantı sistemi, birbirinin içine geçmeli metal parçalardan oluşan, tıpkı yap boz gibi defalarca sökülüp takılabilen, ray dolabınızın ve diğer mobilyalarınızın modüler olmasını sağlayan metal parçalardır. Ahşap parçanın birbirine bağlanması gereken noktalarda yerleştirilen bu minifix bağlantı araçları, siz başka bir eve taşınırken veya dolabınızın zarar görmüş, deforme olmuş ahşap bölümünün değiştirilmesi sırasında büyük kolaylık ve maliyet azalması sağlamaktadır.

Kaliteli Aksesuarlar

Aksesuar konusunda, sınıfının en iyisi markası olan Hafele’nin aksesuarlarını kullanmaktayız. Kaliteli aksesuarlar, kaliteli işçilik ve tecrübe ile birleştiği zaman uzun yıllar keyifle kullanabileceğiniz mobilyalara sahip olmanızı sağlar. Hafele’nin ev kullanıcıları için bir çok farklı çözüm noktası bulunmaktadır. Aksesuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kullanışların incelemek üzere sizleri Kadıköy’ de bulunan mağazamıza bekliyoruz.

Zengin Renk Kartelası

Bir çok renk ve ağaç deseninde kaplama ahşap çeşitleri ile evinizin dekorasyonuna uygun mobilya siparişi verme imkanını yakalayın. Zevk ve tarzınıza göre şekillendirip kendinizden bir parça bulabileceğiniz mobilyalar için web sayfamızdaki resimleri inceleyebilir, yakından görmek için mağazamıza gelebilirsiniz.

Birbirinden Güzel Giyinme Odası Tasarımları

Bazı evlerde yeterli oda sayısı ya da odaların geniş olmamasından kaynaklanan sorunlardan ötürü giyinme odaları tercih edilmemektedir. Ancak bir evin standart odalarının yanı sıra giyinme odalarının olması da oldukça önemlidir. İster farklı bir odada isterseniz […]

Giyinme Odası Dekorasyon Fikirleri

Gün geçtikçe ihtiyaçların değişiklik göstermesi, yaşam alanlarının daha etkili kullanımı, eşyaların muhafaza edilmesi açısından kolaylık sağlaması nedeni ile evlerde özellikle yatak odasının içinde. Fakat yatak odasından bağımsız giyinme odaları oluşturulmakta ve yatak odasına hantal büyük […]

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yaşam Alanları içinde özel bir yeri olan yatak odaları büyük ve geniş alan kaplayan mobilyalardan oluşmaktadır. Çoğu zaman alınan mobilyaları sığdırmak için tüm odayı tıka basa doldurur ve nefes alacak alan bile bulamaz hale getirilir. […]