Yeni Sezon Yemek Masası Modelleri

Evlerimizde özellikle dikkat ettiğimiz ve olmazsa olmaz dediğimiz salon takımızın içinde yemek odası takımızında olmasıdır. Bu konuda ise ayrı bir yemek odanız varsa ev dekorasyonunda sıkışık bir salon yerine ferah ferah yerleştirip istediğiniz yemek odasına sahip olma şansına sahip olursunuz. Fakat bir çok evde maalesef yemek odası için ayrı bir oda bulunmamaktadır bunun içinde salon odası iki eşit parçaya ayrılarak birlikte dekore edilir.

Yemek odası genelde en sevdiğiniz ve ağırlamaktan mutluluk duyduğunuz kişiler ile birlikte yemek yeyip güzel sohpetler ettiğiniz bir mekandır. Bu açıdan oldukça özel olan yemek odası iştah açıcı özelliği kadar görsel olarak ta şık olması istenir. Şimdilerde salon takımları ile birlikte aynı mobilya parçaları ile birlikte tasarlanan yemek odası mobilyası kontrast oluşturma açısından oldukça iyidir. Fakat burada dikkat edilecek en önemli detay yemek odası olarak seçiminizin odanızda sıkış sıkış durmasından ziyade ferah bir şekilde durması ve rahatlıkla yemek yeme lüksünü yakalamanızdır.

yeni-sezon-yemek-masasi-1

İyi bir yemek odası dekorasyonunda ışık önemli bir ambiyans yakalanmasında etkilidir. Yemek odası masasının önünde derinlik katmak ve odayı daha büyük göstermek için gösterişli bir ayna kullanılması odaya şık bir dekor katacaktır. Masa ve sandalye seçiminizde ise odanızın alanı göz önüne alınarak seçilmelidir. Yemek odası masasının konduğu alanda tam masanın üstüne ortalanmış olarak denk gelen bir tepeden ışıklandırma yemek esnasında hoş vakit geçirmenize daha fazla imkan sağlar. Her dekorasyonda olduğu gibi hazır olarak aldığınız mobilyalara kendinizden de bir şeyler katarak ruhunuzu ve sizi ifade eden bir şeyler eklemeniz odanızın içine sinmesini sağlayan en önemli etken olur.