Genç Erkek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yaşamınızı güzelleştirmeye yaşadığınız ortamı güzelleştirerek başlarsınız. Bunun en kestirme yolu ise dekorasyondur. Evlerinizin en çok kullandığınız alanlarını dekore ederken hep daha çok alandan tasarruf etmeyi ve kullanışlı mekanlar oluşturmayı hedeflersiniz. Peki ya genç erkek odası dekore ederken? Bu sorunun cevabını birçok kişi şöyle bir düşünecektir. Çünkü erkek odası dekore ederken nelere ihtiyaç duyulabileceğini, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini ve dekorasyonun inceliklerini kimse merak etmez. Oysaki evlatlarınızın odasında harika vakit geçirmesi için elinizden gelen araştırmayı yaparak en güzelini uygulamanız gerekmektedir. Şimdi sizlere genç erkek odası dekorasyon fikirleri vermeye çalışacağız.

Gençler marjinal olmayı çok sevdikleri için, odalarının farklı tasarımlar barındırması onları inanılmaz mutlu edecektir. Zaten dekorasyonun amacı biraz farklı olmak ve hayranlık uyandırmak olacaktır. Hazır dekorasyon işlerine soyunmuşken biraz farklı fikirler almak kimse için zor olmasa gerek. Zaten ebeveynler çocuklarının mutlu olmaları için her şeyi göze alabilen kahramanlardır. Bu yüzden de genç erkek odası dekorasyonunun üstesinden gelmek ebeveynlere sıkıntı oluşturmayacaktır.

Erkekler için en ilgi çekici tasarımlar; üç boyutlu ve fantastik olanlardır. Aslında böyle dar bir genelleme yapmakta yanlış olacaktır çünkü genç erkek odaları dekore edilirken mutlaka evladınıza fikrini sormanız gerekmektedir. Çünkü kaldığı odada dilediği renkleri kullanmak ve istediği tasarımlara sahip olmak onun da hakkıdır. Dekorasyon öncesi yapılan en büyük hatalardan biri duvar rengi ve mobilya rengi arasında kalarak yanlış seçim yapmaktır. Tüm dekorasyon seçeneklerinde olduğu gibi burada da oda renginden önce mobilya seçimi yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü mobilyalara uyumlu olmayan duvar renkleri odayı boğucu gösterirler. Son moda bir şeyler yapmak istiyorsanız dekoratif duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Üstelik tek duvara uygulanan ama gayet şık ve göz yanıltıcı duran 3 boyutlu duvar kağıtları sayesinde, yatak odalarına istediğiniz konseptte bir dekorasyon modeli uygulayabilirsiniz. Arabalar, korsanlar, günbatımı, romantik desenler ve daha neler neler bulabileceğiniz duvar kağıdı koleksiyonları sizleri bekliyor.

genc-odasi-proje-39-4

Genç bir delikanlı, odasının nasıl tasarlanması gerektiğine kendi karar verebileceği için seçimi güvenerek ona bırakmalısınız. Yatak odasına fazla eşya doldurmak çok şık bir görüntü oluşturmaz. Zaten dekorasyonun ruhuna da aykırı bir durum olur. Bunun için seçtiğiniz mobilyaların fonksiyonel olmasına dikkat ederek sorunu kökten çözmelisiniz. İstediğiniz zaman ortadan kalkarak çalışma masası olabilen yatak tasarımları kimin ilgisini çekmez ki? Eminim yaşı ilerledikçe odasını çok farklı şekillerde kullanmayı isteyecek olan oğlunuzda bu yatak tasarımlarına bayılacaktır. Üstelik yatak ortadan kalktıktan sonra ortaya çıkan geniş ve ferah alan sadece oğlunuzun değil tüm aile bireylerinin hoşuna gidecektir. Çalışma masası ile birlikte kullanıldıkları için bu tarz yataklarının pencereye paralel yerleştirilmesinde fayda vardır.

Gün ışığı gözünüze gözünüze değil de, tam arkanızdan çalıştığınız masaya düşmelidir. Bu şekilde oğlunuzun göz sağlığını da korumuş olacaksın. Fakat aynı kural aydınlatma seçiminde de geçerli olacaktır. İlk kural; tercih ettiğiniz aydınlatma doğal ışık saçmalı, ikinci kural; çalışma masasına 90 derecelik açı ile yerleştirilmesine özen gösterilmelidir. Eğer bu açı mümkün değil ise aydınlatma ışığının da çocuğunuzun arkasından masaya düşmesine dikkat etmelisiniz. Odada bırakılan boş alanlar için şık oturma alanları tasarlayabilirsiniz. Fakat bunu odanın temasına uygun bir şekilde yapmaya özen gösterin. Erkek çocuklar futbol aşığı oldukları için bu tema size harika fikirler verebilir. Örneğin futbol topu şeklinde tasarlanmış bir aydınlatma, Kale filesi şeklinde çevrilmiş bir oturma alanı ve buna uygun aksesuarlar kullanarak dekorasyonunuzu konuşturabilirsiniz.

Sizde diğer genç odası modellerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Genç Odalarında Raylı Dolap Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Genç odaları artık hem ailelerin hem de gençlerin sıkça tercih ettiği iyi bir dekorasyon türüdür. Detaylandıracak olur isek, sosyal iletişimin reel hayattan kopup sanal bir yaşam tarzına bürünmesinden sonra artık gençlerin odalarından ayrılmaması odalarını bir yaşam merkezine çevirmelerine imkân tanımıştır. Artık gençler kendi odalarını kendileri dizayn ediyor ve bu dizaynlarına aileleri de karışmıyor.

Bizlerde genç odalarının vazgeçilmez unsuru olan ray dolap modeli ve ray dolap dizaynını inceleyeceğiz. Geçmişten günümüze artan alışveriş çılgınlığı genç odalarında ray dolap dizaynını değiştirmiş buna yön vermiştir. Nasıl mı? Sanırım şu şekilde bahsetsek daha faydalı olacak. Eskiden insanlar daha az kıyafet daha az tür almayı yeğlerken şu sıralar özellikle gençler ve maddi durumu iyi olan gençler şeklinde bir anti parantez yaratırsak tam bir kıyafet çılgını (!) İşte bu sebepten ötürü artık genç odalarında ray dolap dizaynı çok önemli.

Dolap dizaynından biraz bahsetmek istiyoruz. Gençlerin bu çılgınca alışveriş tutumu dolap dizaynını etkilemiştir demiştik ve bunu şu şekilde çözüme kavuşturabileceğimizi de ilişik ediyorum. Artık dolap içerisinde mevcut olan göz sayısı hem fazla olmalı hem de enine boyuna büyük olmalıdır. Daha da ayrıntıya girecek olur isek, ray dolap dizaynında önerdiğimiz görüntü şekli şu olmalıdır : “ Enine ve boyuna geniş, takım elbise ve gömlek asılacak bir bölme fakat içerisine kıyafetleri sıkıştıracak bir durumu meydana getirecek hiçbir ekstra modül koyulmamalıdır. Bunun dışında dolap ortasında sayısı 8 ile 10 arasında değişen küçük raflar konulmalıdır. Bunların bir kısmı iç çamaşırı, bir kısmı parfüm ve bilumum kozmetik ürünlerinin saklanacağı kullanılmaktadır. Geriye kalanlar ise tişört, kot gibi günlük yaşantıda kullanılacak kıyafetlerin temini için kullanılmaktadır. Üst kısımlarda 2 adet dikdörtgen şeklinde uzun ve geniş alan ayrılmalıdır. Sebebi ise mevsimsel farklılıkları belirgin bir şekilde yaşayan bir coğrafya içerisinde olduğumuzdan dolayı mevsimsel değişikliklere uyum sağlamak adına kıyafetleri kaldırmak adına bu kısımlar kullanılır. Rahat ve temizlenebilir kadar büyüklükte olması ray dolabın tercih edilir olmasını sağlamıştır genç odalarında. Yine dizaynından bahsedecek olur isek, bu kadar fazla gözlü olması dolabın dışarıdan görüntüsünü de güzel kılacaktır. Ayrıca ağaç çeşidi genç odalarında ray dolap dizaynında önemli bir yer tutmaktadır. Hafif ve kaliteli ağaçların hammadde olarak seçilmesi ray dolap modellerinin ilgi çekmesine fayda sağlamaktadır.”

genc-odasi-tasarim

Genç odalarında ray dolap dizaynı yapan şirket kullanıcılara ürünü teslim ederken, renk seçeneklerini ne kadar bol tutarlar ise daha fazla kullanıcıya hitap etmiş olurlar. Şimdiler de bu modeller arasında renk tonu olarak beyaz, bej ve krem renkleri ön planda olurken, daha çocuklar üzerine olan takımlarda ray dolap dizaynı daha az gözden oluşan daha çok eğlenceye yönelik olmaktadır. Gençler ve çocuklar arasındaki farkları gözeterek ray dolap dizaynı yapmak pazarlama açısından fayda sağlayacaktır.