Ev Dekorasyonunda Country Etkisi

Ev dekorasyonu kişilerin sürekli olarak gerçekleştirdikleri bir işlem olarak kendini göstermekte ve buna bağlı olarak da önemli sonuçlar ortaya çıkarak; kişisel zevklerin meydana gelmesi açısından önemli bir ayrıntı olarak adından söz ettirmiştir. Evlerin farklı biçimlerde dizayn ve dekore edilmesi işlemi konusunda da ortaya küçük detaylar çıkacak ve bu tür detayların uygun bir biçimde yer almasına özen gösterildiği durumlarda da kişilerin keyifli zaman geçireceği bölmeler kendini gösterecektir. Bu aşamada da evlerin farklı bölmelerine farklı renk tonları uygulanacak ve aynı şekilde döşenecek olan mobilyalar kapsamında da ahenk unsurlarının birbirini tamamlayıcı bir seçenek olması da sağlanacaktır.

 

 

Ev dekorasyonu kişisel zevk anlamında yapılan bir çalışma olmasının yanı sıra bazı akımlar akabinde de gerçeğe dönüştürülen bir olgu olarak tanımlanmaktadır. Bu aşamada da belli bir ölçü dikkate alınarak; insanların ilgi çekecek şekilde de faaliyetlerini göstermek amacıyla önemli sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu aşamada da ayrıntılar dikkate alınarak; evin her bölgesine de aynı ölçütler doğrultusunda uygulama işlemi sonrasında oluşacak görüntü kapsamında keyifli anların geçirileceği bir olgu olarak değerlendirilmeye de devam edilecektir. Bu sayede de kişisel anlamda zevk sahibi olan insanların büyük beğenisini kazanacakları bir dekorasyon olgusu kendini göstererek; uyumluluk açısından maksimum düzeyde varlık gösterecek sonuçlar yer almaya da başlayacaktır.

Ev dekorasyonu aşamasında kendini gösteren bir akım olan country unsuru; yaygın bir biçimde kendini göstermekte ve ev dizaynı aşamasında da yeterli sonuçların gündeme gelmesi sayesinde de önemli sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Evin her noktasına uygulanabilecek olan bu tür bir seçenek dahilinde de yeterli gelişmelerin ortaya çıkması zevk anlamında ev sahiplerini memnun edecek bir dizayn akımı olarak kabul görecektir. Country akımı olarak bilinen unsurun akabinde de genel olarak ahşap unsurlar ön planda yer alacak ve farklı farklı renklerle de birleşerek ev eşyalarında yer almayı sürdürecektir. Bu kapsamda da ilgi çekici ve hoş bir görüntü sağlayıcı bir faktör olarak da üst sıralarda kendini göstermeye devam edecektir.

Country akımı kapsamında döşenecek olan evlerin görüntü açısından antikavari ve eskitme işlemleri de uygulanacak ve bu kapsamda da genel olarak mutfak görünümü üzerinde hoş bir havayı meydana getirme aşamasında da sürekli olarak gündemde yer almayı sürdürecektir. Mutfak rafları ve dolapları kapsamında da özellikle gündemde yer alan country; mutfakların keyifli zamanlar geçirilebilecek bir alan olması noktasında da kendini gösterecektir. Aynı zamanda kolay bir düzenleme işlemini sağlama noktasında da yeterli olan country akımı; kullanışlı olması ile de ilgi çeken bir dizayn akımı olarak kabul görmekte ve ev sahiplerinin kişisel zevklerine hitap edecek bir durumda kalması ile de kendinden söz ettirecek ve tercih edilecek bir seçenek olarak kendini gösterecektir.


Mutfak Dekorasyonunda Şık Dekorasyon Fikirleri

Hanımlar için ev dekorasyonunda en çok özeni hak eden yer elbette ki mutfaklardır. Bunun sebebi ise çok açıktır; hanımların hayatı mutfakta geçer. Dar mutfaklar, az depolama alanları, karanlık bir mutfak ortamı, kadınlar için kabus sayılabilecek etmenlerdir. Mutfakta geçen vakitlerin eğlenceli hale dönüşebilmesi ve yapılan işlerin huzurla yapılabilmesi için dekorasyon şarttır. Mutfakta uygulanan tüm işlemler kadının hayatını kolaylaştıracak kadar pratik olmalıdır ama şıklığından da taviz vermemelidir. Şimdi sizlere mutfak dekorasyonunda şık dekorasyon fikirleri vereceğiz.

Zamanla küçülen ev metrekareleri, mutfaklarında alanlarının da daralmasına sebep olmuştur. Hal böyleyken de mutfakta geçirilen süreler kısalmış ve hanımlar güzel yemekler pişirmeyi bile unutmuştur. Oysaki büyük metrekareli mutfaklarda bütün aile hoş sohbet bir şekilde yemek yiyerek yada eğlenerek vakit geçirebilir. Tabii bunun için mutfaktaki alanlardan en verimli şeklide tasarruf etmek gerekmektedir. Üstüne birde dekorasyonu şık hale getirecek eşya ve aksesuarlar seçilirse mutfaklar çok gösterişli ve iç aydınlatıcı mekanlar haline dönüşecektir.

Eve gelen misafirlerinizi bile mutfaktan geri getiremeyebilirsiniz. Peki, nedir bu şık mutfakların sırrı? İlk olarak söylemekte fayda vardır ki mutfağın kendini belli edebilmesi için renk dengesinin iyi seçilmesi gerekmektedir. Çok koyu mobilya ve dolap renkleri ne kadar riskli ise tamamı açık renk olan renkler de o kadar risklidir. Özellikle dar alanların geniş ve ferah görünmesi açısından, alt dolapların koyu fakat üst dolap seçeneklerinin açık renk olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde mutfağa ilginç bir şıklık katmış olabilirsiniz fakat alt ve üst dolaplarda kullanılan iki rengin birbiriyle sonsuz uyum içinde olmasına da dikkat etmek gerekir. Eğer risk almak istemiyorsanız kesinlikle üst kısımda beyaz yada ekru rengi tercih etmelisiniz. Hatta kırık beyaz denilen ekru rengi tercih ederseniz temizlik yaparken çok daha rahat ederken, şıklığı da garantilemiş olursunuz.

mutfak-dekorasyonunda-fikirler

Az ışık alan karanlık mutfaklar için ise mutlaka beyaz renk seçilmelidir. Parlak mobilyalar her zaman ışığı iki kat fazla yansıtır, pratik şekilde temizlenir ve çizilmeyen yüzeyleri sayesinde mutfağa uzun süren şık bir görüntü vaat ederler. Mutfak dolabı yaptırırken en baştan uzman ellere teslim ederek çok kullanışlı bir şekilde dizayn edilmelerini sağlarsanız şıklığından ziyade pratik olması hoşunuza gidecektir. En küçük alanların bile ziyan olmadan değerlendirilmesi için çaba göstermelisiniz. Kullanışlı çekmeceler ve bölmeler hayatınızı düzene sokabilmek ve mutfaktaki karışıklığı önlemek için birebirdir. Eğer dekorasyon sırasında dolap yaptırmak gibi bir lüksünüz yok ise dekoratif raflardan ve çekmecelerden faydalanmanızı öneririm. Üstelik eskitilmiş ahşap mobilya desenleri sayesinde mutfağınıza farklı bir soluk getirebilirler. Aynı şekilde tel dolap veya süper raf sistemlerini kullanarak kendinize daha farklı depolama alanları oluşturabilirsiniz.

Mutfakta fazla gereksiz eşya bulundurmak gözlerinizi yormaktan başka hiçbir işe yaramayacağı için genel dizaynı ve aksesuar seçimini iyi yapmalısınız. Eğer mutfağınız bir köşe takımı alacak büyüklükte ise ok şanslısınız. Kendinize gün boyu eğlenceli vakit geçirmek adına çok şık bir mutfak köşesi oluşturabilirsiniz. Köşenin tam önüne şık bir de yemek masası kondurarak minik bir yemek odasına sahip olmak çok akıllıca olacaktır. Seçilen tüm mobilyaların mutfak dolaplarıyla uyumlu olmasına ayrıca özen göstermelisiniz. Rahatına düşkün bir insansanız mutfak köşenizi dekoratif ama konforlu yastıklar ile süsleyebilirsiniz. Mutfakta yer alan boş duvarlar için tasarlanmış fincanlık veya aksesuar rafları mekana şirin bir hava katacaktır. Son olarak mutfağınızın penceresi için stor perde kullanarak ortamı daha aydınlık ve geniş göstererek dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.