Oturma Odasını Ne Şekilde Boyayabilirsiniz?

Evlerin dekorasyonu için önemli bir noktada yer alan boyama işlemi; doğru bir biçimde tercih edilmeli ve insanların ilgisini çekecek bir halde de yer almaktadır. Bu aşamada da daha hoş bir görüntü ortaya çıkacak ve insanların içini ısıtacak bir şekilde var olmaya başlayacaktır. Aynı zamanda oturma odasında yer alan eşyalarla beraber; hoş bir görüntü yakalanması anlamında da varlık gösteren renkler; kişisel zevkler dahilinde de ortaya çıkarak; fazlasıyla dikkat edilen bir unsur olarak gündemde yer alacaktır. Bu anlamda da önemli bir yerde kendini gösterecek ve insanların beklentisini karşılaması aşamasında da hoş bir görüntü sağlayabilecek şekilde de yer alabilecek düzeyde varlık gösterecektir.

Evin en çok vakit geçirilen kısmı olan oturma odası; kişisel zevklerin en etkili biçimde gerçekleştirilmesi gereken ev kısımlarından bir tanesi olarak kendini göstermektedir. Uzun zamanları geçireceğiniz bir alan olan evlerin bu kısımlarına yönelik de düşünmeniz gereken bir durum kendini gösterecek ve renk uyumunu ne şekilde sağlayabileceğiniz şeklinde sorular da yer alacaktır. Bu aşamada da kendini gösterecek olan renklerin kişiye hitap etmesi de sağlanacak ve insanların ilgisini çekecek türde de varlık göstererek; bu bağlamda önemli olarak değerlendirilecek şekilde varlık gösterecektir. Bu aşamada da ev içerisinde yer alan oturma grupları ve perdeler de bu renge uyumlu bir biçimde yer almaya başlayacaktır.

Oturma odasında yer alan duvarların ne şekilde boyanması gerektiğine karar vermek uğraştırıcı bir iş olarak görülmektedir. Duvarın boyanacağı renk; var olan mobilyalarınızın ve oturma odasında yer alacak bazı eşyalarla uyumlu bir biçimde yer almasını sağlamak adına da kendini gösterecek olan düşünceler; bu bağlamda önemli olarak kabul edilen bir seçenek olarak kabul görecektir. Oturma gruplarının boyanması durumundan önce kendini gösterecek olan renk seçimi unsurunda; 3 renk aynı aileden olmak üzere tercih edilecek ve bu bağlamda da bu tür seçim altın kurallardan bir tanesi olarak kabul görecek ve insanların tercihleri arasında yer almaya başlayacaktır.

Oturma odasında yer alan renkler fazla çeşitli bir biçimde faaliyet göstermemelidir. Aksi takdirde renklerin uyumsuz bir biçimde yer alan varlığı kapsamında biçimsiz bir ortam ve karışık bir görüntü yer almaya başlayacaktır. Aynı zamanda gözü yoran bir renk varlığı ile de insanların zaman içerisinde rahatsız olması da sağlanacak ve bu bağlamda da insanların tekrar oturma odasını boyama işlemi de kendini gösterecektir. Oturma odasının aşırı ve karmaşık renklerde yer alması atmosferi bozucu ve huzursuz edici bir biçimde yer almasına neden olmakla beraber; insanların olumsuz bir ortamda yer alması konusunda da ön planda yer alacaktır. Renk seçimi ve uyumu konusunda yeterli bir aşamada da gündeme gelecek olan bir faaliyet olarak kendini gösterecektir.

 


Salonlarda Renk Seçiminin Dekorasyondaki Yeri

Evlerin dekorasyonu ev sahipleri için oldukça önemli olmakla beraber; bu aşamada da yaygın bir biçimde tercih edilecek şekilde de varlık göstermesi ile beraber ön planda yer almaktadır. bu tür bir dekorasyonun ortaya çıkması durumu ile beraber de ev sahiplerinin var olan kişisel zevklerinin akabinde de bazı bilgi toplama ve gerekli uyumu da sağlama işlemlerini hayata geçirme sürecine dahil olmaları da gerekmektedir. Bu kapsamda da ortaya çıkacak olan sonuçların akabinde de pozitif ve huzur dolu bir ortam da meydana gelecek ve bu aşamada da ortaya iyi bir görüntü sergileme noktasında varlık gösteren dekorasyon çalışmaları da yer almaya başlayacaktır.
Evlerin önemli bir bölmesi olarak kendini gösteren ve bu anlamda da eve yapılan girişlerde ilk karşımıza çıkacak olan oda olan salonların da dekorasyon aşamasında gerekli ahengi ve kişisel zevki lanse edecek bir biçimde faaliyetlerini göstermesine dayalı işlemlere yer vermesi de sağlanacaktır. Bu kapsamda da salonların mobilyalarla birleşimi aşamasında da gerekli sonuçlar ortay çıkmaya başlayacak ve bu kulvarda da farklı desenlerde ve dizaynlarda da yer alacak olan eşya setleri de kendini gösterecektir. Bu aşamada da farklı anlamlar içeren ve insanlara etkisi bulunan renk seçimleri de farklı tonlarda yer almaya da başlayarak; istenilen türden bir çalışma biçiminde de zevkleri dahilinde de ortaya çıkacak bir biçimde kendini gösterecektir.


Salonların dekorasyonunda önemli bir seviyede yer alacak olan renkler; temel dekorasyon unsuru olarak kabul görecek ve bu anlamda da ortaya çıkacak olan sonuçların akabinde de gerekli gelişmelerin kendini göstermesine bağlı olarak da nitelendirilecektir. Bu kapsamda da ön planda varlık gösterecek olan bu tür işlemler dahilinde salonlara lanse edilecek olan renk tercihleri arasında gerekli seçimleri de yaparken; bu alanda insanların mobilya ve biblo tasarımlarına dayalı bir şekilde de yer almaları sağlanacak ve bu kulvarda da istenilenler de meydana gelerek; hoş bir görüntü yakalama adına da gerekli işlemlerle karşı karşıya kalınma olgusuna da tanıklık edilecektir.
Salonların farklı farklı renklerde yer almasını sağlama amacı güden ev sahipleri; bu tür bir renk seçimini başarılı bir biçimde gerçekleştirdikten sonra; boyama işlemlerine de başlayarak; bu alanda olumlu sonuçlarla karşı karşıya kalmak isteyebilirler. Boyama işlemi hayata geçirildikten sonraki zaman diliminde de gerekli eşyaların doğru tercihlerinin yapılması aşamasında da ön planda yer alacak ve bu aşamada hem kullanışlı hem de renk açısından uyumlu bir biçimde varlık gösteren seçenekler de yer alarak; insanların bu alanda gerekli çalışmalarında yer almaya da başlayacaktır. Bu kapsamda da evlerin dekorasyonu aşamasında gerekli renk seçimlerini ve mobilya tercihlerini de başarılı bir biçimde hayata geçirmiş de olmuş olacaksınız.


Dekoratif Duvar Kağıdı Modelleri

Ev dekorasyonunda bir yok yöntemler teknik ve meteryaller olduğu kadar duvar dekorasyonunda da bir çok teknik ile yaşam alanlarını süslemek mümkün. Bu dekorasyon teknikleri içinde farklı bir görünüm yakalamak için alternatif seçenekler arayanlar için duvar kağıtları oldukça popüler hale gelmiştir. Kağıt modellerinin içinde bir çok alternatif bulunmakta. Kağıt modelleri ile evini süslemek isteyenler sadece nasıl bir model istediklerine karar vermeleri kalıyor. Sade ve şık modeller kadar oldukça gösterişli hatta üç boyutlu, boyanan, neme duyarlı modellerde seçenekler içinde yer alıyor. Herkesin zevki farklılık gösterdiği için bu duvar kağıtları da bir çok desen ve renkte tasarlanarak çeşitlilik içinde üretilir. Son zamanlarda taş döşemelerin rövanşta olduğu göz önünde alınarak taş desenleri üç boyutlu olarak kağıttan da tasarlayarak daha ekonomik olarak döşenmesine imkan vermektedir.

3 D olarak adlandırılan boyutlu duvar kağıtları içinde renk ve desen olarak hayallerinizi gerçekleştireceğiniz modeli bulmanız kaçınılmaz. Çok fazla çeşitli duvar kağıdı varendalarda da özellikle büyük gösterişli binaların ortak kullanımlarında manzara efekti olarak ta seçilmektedir. Evlerde her alanda manzara olarak ta duvar kağıtları seçilerek bir duvara döşenerek odaya farklı bir hava katılmaktadır. Burada sadece ne istediğinize karar vermek kalıyor.  Nasıl görüneceğini, nasıl bir tasarım seçeceğinize siz karar vereceksiniz.

Duvar dekorasyonu ev dekorasyonunda önemli bir detaydır. Küçük odaları daha ferah ve geniş göstermekten geniş odalara derinlik vermekten ve yaşam alanlarını komple dekorasyonunu tasarlarken mobilyalara ve aksesuarlara göre duvar dekorasyonu seçilerek bir kombinasyon oluşturulur. Zemin, duvar, mobilyalar, pencereler ve kullanılacak aksesuarlar bir bütün olarak ele alınmaktadır.

dekoratif-duvar-kagidi-modelleri

Duvar dekorasyonda 3D tasarımları uzun yıllardır bilinmesine rağmen ülkemizde daha yeni yeni tercih edilmeye başlanmıştır. Bu stilin duvarlarda kullanımı için büyük şirketler ve dekorasyon konusunda tecrübeli isimler 3D duvar kağıtları ile hazırladıkları tasarımlar ile göz doldurarak, tercihleri bu noktaya doğru çekmeyi başarmışlardır. Dekorasyonda duvarlara uygulayacağınız bu kağıtlar ile tüm odanın görünüşünü değiştirerek farklı bir görüntüye dönüştürmek mümkün olmaktadır. Ayrıca duvar kağıdı seçerken tüm odanın dekorasyonu göz önüne alınarak doğru bir tercih yapılması gerekir.

Duvar dekorasyonunda banyolar için bile duvar kağıdı seçenekleri bulunmaktadır. Kağıt denmesine rağmen neme ve suya dayanıklı olarak üretilen kağıtlar banyonuza farklı bir görsellik getirmekte. Kağıt kaplamalar içinde Üç boyutlu kağıt kaplamalarının tercih edilmesinde bir diğer avantajda ses yalıtımı konusunda olanak sağlarken, çevre dostu olması da tercih edilmesinde etken oluşturmaktadır.

Ev dekorasyonunda duvarlarınızın hatalarını kapatmak isteyen ve bunu ekonomik olarak yapmak isteyenler içinde duvar kağıtları bir alternatif olmaktadır. Ayrıca bazı bazı duvar kağıtlarının boyana bilmesi de zamanla kağıtların deformasyon olmaları nedeniyle yenilenmesine imkan vermektedir. Ayrıca renk değiştirmek istediğinizde de bu kağıtlar kaldırılmadan yapılmaktadır.

Her keseye göre duvar kağıdı bulunmakta olup farklı desenlerde ve renklerde seçilen duvar kağıtları mobilyanıza ve zevkinize göre bir çok çeşit içinde size uyan biri mutlaka bulunmaktadır.