TV Ünitesi Seçiminizi Kolaylaştıracak 5 Model Önerisi

Annelerimizin günlük işleri arasında ona arkadaş olan, babalarımızı akşamları iş dönüşünde karşısına alıp dinlendiren, miniklerimizi hayal dünyalarında gezdiren televizyon yaşamımızda son derece önemli bir yer teşkil ediyor. Böyle olunca tv seçimi ve kullanış şekli son derece önemli bir hal alıyor. Tv izlerken kaliteli zaman geçirmemiz televizyonun teknik özelliklerinin yanı sıra iyi bir tv ünitesine sahip olmamıza göre de değişmektedir. Evdeki her eşya gibi tv ünitesi seçimi de son derece önemli bir konu değil mi? Tv çeşitleri gibi türlü türlü modelde de tv üniteleri var. Şimdi gelin tv ünitesi modelleri arasından en çok tercih edilen ve kullanışlı 5 modele göz atalım.

1. Kütüphane Olarak Kullanılabilen Üniteler

Tv ünitesi seçimlerinde en önde gelen modellerden biri içinde bol bol raf olanlar şeklinde karşımıza çıkıyor. Hem kütüphane olarak hem de tv sehbası olarak kullanılan bu tarz tv üniteleri evlerimizin dinlenme odalarının baş köşesi oluyor. Çünkü televizyona yakın civarda bulunan zengin bir kütüphane sayesinde dinlenme zamanlarımızı ister televizyon karşısında istersek kitap okuyarak tercihimize göre geçirebiliriz.

2. Bol Çekmece İçeren Modeller

Ev hanımları için bir evde olmazsa olmaz dolap türü depolama alanlarıdır. Dolaplar ve çekmeceler kadınların hayat kurtarıcılarıdır. Bu tarz bir model seçerek hem evinizdeki depolama alanını çoğaltmış olursunuz hem de şık bir görünüme sahip tv ünitesine kavuşmuş olursunuz. Çekmeceli modeller tv ünitesi seçiminde vazgeçilmez ve eskimeyen model türleridir.

3. Şık Tasarımlarla Evleri Süsleyen Üniteler

Eğer siz de evimde dolaptan çok şey yok, kütüphanem de var diyenlerdenseniz, size tv ünitesi beğendirmek deneyimli tasarımcıların maharetine kalmış demektir. Tv ünite modellerinde yukarıdaki modellerdeki gibi üniteyi depolama eşyası olarak kullanmayacak olanların gözdesi dekoratif tv üniteleridir. Bu tarz üniteler için çok fazla seçenek olduğunu belirtmekte fayda var. Takdir edersiniz ki tasarımcıdan tasarımcıya, daha doğrusu iç mimardan iç mimara, fark var. Her birinin hayal dünyasını düşününce istediğiniz tasarım modeli bulmakta zorlanmayacağınızı düşünüyoruz.

4. Tekerlekli Tv Üniteleri

Tv ünitesinin evinizin bir duvarını bütün olarak kaplamasını istemiyorsanız ve eşyalarınızın yerini sık sık değiştirmeyi seviyorsanız, sizler için tv ünitesi modelleri arasında bir alternatif daha var. Tekerlekli tv ünitesi modeli ile evinizde televizyonun konumunu sıkıldıkça değiştirebilirsiniz.

5. Tasarlanmışı Değil Tasarladığınızı Alın

Aradığımı hiçbir modelde bulamıyorum diyenlere bir tavsiyemiz daha var. Siz istediğiniz şekilde bir tv ünitesi tasarlayın. Tasarımınızı yaptırın ve keyfini sürün!


Yeni Sezon Televizyon Ünitesi Modelleri

Ev dekorasyonunda bir çok mobilya parçası, değişik büyüklüklerde ve değişik modellerde ihtiyaçlara ve zevklere göre bir bütün olarak üretilerek, kişilerin isteklerine ve zevklerine göre sunulmaktadır. Bu tercihler içinde kompleks olarak yapılan mobilyalar içinde siz sadece kendinize uyan kısımlarını tercih etme imkanına sahipsiniz. Özellikle salon dekorasyonunda tüm salon takımı ve yemek odası takımı içinde bir çok mobilya parçası içinde artık TV üniteleri de yer almaktadır. TV ünitelerinin ebatları ve büyüklükleri arasında farklılıklar olup, bu odanızın büyüklüğüne göre seçilmektedir. Salon takımları kadar oturma odalarında da yer verilen TV üniteleri ev ortamına büyük ve gösterişli bir hava katmanıza sebep olacaktır.

TV ünitesi seçimi yaparken görsel olarak odanıza fark yaratmak kadar işlevselliği ile de farklı amaçlar için kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Dekoratif özelliği ile özellikle evlerimizde televizyon seyretmeyi sevenler için görsel olarak değişik bir ambians yaratmaktadır. Farklı ammaç ve ihtiyaçlarıda içinde bulunduran TV üniteleri demonte edilerek birleştirilme özelliği taşıdığından bir kaç parça bir araya getirilerek oluşturulmaktadır. Bu tercihler daha çok odanızın alanı ile ilgili bir durumdur. Televizyon dolabından ziyade artık görselliği ön planda tutularak TV üniteleri tercih edilmektedir. Bu açıdan eskiden mobilya parçaları arasında televizyon sehpasına yer verilirken şimdi TV ünitelerine yer verilmektedir.

Yeni sezon TV ünitelerine göz gezdirdiğimizde bir çok renk ve ebatlarda farklı dizaynlarda olduklarını görürüz. Sadece televizyonun konulduğu ve bir kaç çekmeceden oluşan küçük TV ünitelerinden duvardan duvara denecek kadar büyük ve gösterişli bir çok parçadan oluşan TV ünitelerine yer verildiğini görürsünüz. Burada kararı sizin TV ünitesini nerede kullanacağınız odanızın şekli ve odanızın alanı karar vermenizde etkili olacaktır. Tv üniteleri üretimleri açısından farklı kalitelerde ağaç çeşitleri kullanılmaktadır. Özellikle sedir, meşe, akçaağaç en bilindik ağaç türleri içinde yer alır. Bunun dışında kızılağaç, kiraz, paduk, gül gibi ağaçlardan da TV üniteleri üretilmekte olup, imalatında kullanılan ağaç ile farklı kaliteler elde edilmektedir. Bu durumda da yapacağınız tercih birazda sizin bütçenizle ilgili olacaktır.

yeni-sezon-tv-unitesi

TV ünitelerinde yapacağınız tercihte diğer mobilya detaylarınızı da göz önüne alarak yapmanız ve dekoratif olduğu kadar kullanım kolaylığı da sağlaması gerekir.

Tek parçadan ve bir çok parçadan duvara demonte olarak üretilen TV üniteleri çeşitli modellerde zevkinize göre tasarlanmıştır. Türk aileleri için televizyon keyfi oldukça önemlidir. Akşam yorgun argın işten geldikten sonra televizyon karşısında geçirilen zaman açısından bakıldığında odanın dekorasyonuda televizyon odaklı olarak yapılmaktadır. Odanın odak noktası olarak televizyon alındığından görsel olarak ta televizyonu en özel mobilyaya koyarak televizyon keyfi yapmak doğru olacaktır. Bu ihtiyaca cevap vermek ve odayı daha ihtişamlı göstermek için en doğru tercih TV ünitesi olmaktadır. Sizde evinizi yeni döşeyecek veya odanızı yenileyecek iseniz TV ünitesi modelleri arasından zevkinize göre siz yansıtan bir TV ünitesini odanızda kullanmanız televizyon zevkinizi ikiye katlayacaktır.


TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Televizyon bizim yaşam standartlarımız için önemli bir yer tutar. Çoğu zaman oturma odamızda kullanılan televizyon salonlarda da tercih edilerek gelen misafirlerimizi ağırlarken hem dekoratif açıdan hemde televizyon keyfi yaşamak açısından tercih edilmektedir. Günlük yaşantımızda dinlenirken stres atmak ve sevdiğimiz programları seyret için ortam yaratırız. Önemi açısından yaşamın bu kadar içinde bir parça olan televizyon mobilya ve aksesuar açısından da önemlidir.

Oturma odası veya salon dekorasyonunda TV üniteleri dekorasyonun bir parçası haline gelip yaşam alanını zenginleştirme olanağı sağlar. Ayrıca ev dekorasyonunda duvarları kullanarak alan açısından tasarruf sağlayarak dekorasyon konusunda bir avantaj sağlar. Bir çok farklı parçanın duvara monte edilmesi ile odanın dekore edilmesini sağlayarak görsel bir güzellik oluşturulur. Duvarlara kullanılan tablolar saatler aynalar kadar odayı zenginleştiren aksesuarlar yerine duvara monte edilen TV üniteleri klasik bir yaklaşımdan ziyade modern bir görünüm sağlayarak farklı bir dekorasyon ile tarzınızı yansıtma imkanı sunar.

TV ünitesi satın almadan önce ihtiyaçların gözden geçirilerek dekoratif amaçlı mı yoksa fonksiyonel amaçlı mı kullanıma ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Bu karar ile TV ünitenizin nasıl bir modele sahip olması gerektiği konusunda size fikir verecektir. Özellikle kitaplık işlevini gören, kapalı dolap bölümleri ile depolama imkanı sunan bir TV ünitesi ihtiyaçlarınızı karşılıyor olabilir. Bu durum sizin tercihinizi belirlemenizde görsellik kadar etken olacaktır. İkinci olarak gözden geçirmenz gereken evinizin genel dekorasyonuna stil açısından uyumlu olup olmayacağına karar vermenizdir. Eğer evinizin stilini göz önünde bulundurmayıp Sırf Çok beğendiğiniz için bir TV ünitesi almanız salonunuzun o ihtişamlı görünümünü biranda yok ederek silik bir odaya dönüştürecektir. Bu duruma düşmemek için işlevselliği açısından tüm dekorasyonu göz önüne alarak uygun bir TV ünitesi almanız gerekir. Burada bir ayrıntıda diğer mobilyalarınıza uygun hatta aynı tarzda bir TV ünitesi seçmelisiniz.

tv-unitesi-secerken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Küçük oturma odaları için özellikle TV ünitesi seçerken tüm duvarı kaplayan ve odaya komple hakim olan bir ünite yerine odada odak noktası olacak şekilde tüm mobilyaları ortalayacak şekilde bir TV ünitesi tercih etmeniz kadar duvara monte edilen tarzda bir ünite daha ferah bir oda görünümünü sağlayacak ve evin başka aksesuarlarla süslenmesine gerek kalmayacaktır. Oturma odasının giriş çıkış açısından sağa sola çarpmamak ve kendinizi sakatlamamanız için ferah olması kadar temizlik esnasında da size kolaylık vermesi fazla aksesuarlardan kaçınmanız gerekir. Oturma odasındaki koltukları televizyon çevresinde konumlandırırken TV ünitesinin dışında kalmamaları veya TV ünitesinin içine girik bir görüntü oluşturmamaları, tüm mobilya parçalarının orantılı bir şekilde ve koltukların TV ünitesi odak noktası olarak seçilerek yerleştirilmesi doğru bir dekorasyon olacaktır.

Diğer bir detay ise TV ünitesinin üretildiği ağaç tercihi ve kalitesidir. Sırf uygun fiyat diye çok istediğiniz TV ünitesinin ömrü de fiyatı gibi kısa süreli olacaktır. Bu açıdan ağaç kalitesine de dikkat etmelidir. Belki ilk planda pahalı gelse de uzun vadede dayanıklılığı açısından faydasını göreceksiniz.