Annelerimizin günlük işleri arasında ona arkadaş olan, babalarımızı akşamları iş dönüşünde karşısına alıp dinlendiren, miniklerimizi hayal dünyalarında gezdiren televizyon yaşamımızda son derece önemli bir yer teşkil ediyor. Böyle olunca tv seçimi ve kullanış şekli son derece önemli bir hal alıyor. Tv izlerken kaliteli zaman geçirmemiz televizyonun teknik özelliklerinin yanı sıra iyi bir tv ünitesine sahip olmamıza göre de değişmektedir. Evdeki her eşya gibi tv ünitesi seçimi de son derece önemli bir konu değil mi? Tv çeşitleri gibi türlü türlü modelde de tv üniteleri var. Şimdi gelin tv ünitesi modelleri arasından en çok tercih edilen ve kullanışlı 5 modele göz atalım.

1. Kütüphane Olarak Kullanılabilen Üniteler

Tv ünitesi seçimlerinde en önde gelen modellerden biri içinde bol bol raf olanlar şeklinde karşımıza çıkıyor. Hem kütüphane olarak hem de tv sehbası olarak kullanılan bu tarz tv üniteleri evlerimizin dinlenme odalarının baş köşesi oluyor. Çünkü televizyona yakın civarda bulunan zengin bir kütüphane sayesinde dinlenme zamanlarımızı ister televizyon karşısında istersek kitap okuyarak tercihimize göre geçirebiliriz.

2. Bol Çekmece İçeren Modeller

Ev hanımları için bir evde olmazsa olmaz dolap türü depolama alanlarıdır. Dolaplar ve çekmeceler kadınların hayat kurtarıcılarıdır. Bu tarz bir model seçerek hem evinizdeki depolama alanını çoğaltmış olursunuz hem de şık bir görünüme sahip tv ünitesine kavuşmuş olursunuz. Çekmeceli modeller tv ünitesi seçiminde vazgeçilmez ve eskimeyen model türleridir.

3. Şık Tasarımlarla Evleri Süsleyen Üniteler

Eğer siz de evimde dolaptan çok şey yok, kütüphanem de var diyenlerdenseniz, size tv ünitesi beğendirmek deneyimli tasarımcıların maharetine kalmış demektir. Tv ünite modellerinde yukarıdaki modellerdeki gibi üniteyi depolama eşyası olarak kullanmayacak olanların gözdesi dekoratif tv üniteleridir. Bu tarz üniteler için çok fazla seçenek olduğunu belirtmekte fayda var. Takdir edersiniz ki tasarımcıdan tasarımcıya, daha doğrusu iç mimardan iç mimara, fark var. Her birinin hayal dünyasını düşününce istediğiniz tasarım modeli bulmakta zorlanmayacağınızı düşünüyoruz.

4. Tekerlekli Tv Üniteleri

Tv ünitesinin evinizin bir duvarını bütün olarak kaplamasını istemiyorsanız ve eşyalarınızın yerini sık sık değiştirmeyi seviyorsanız, sizler için tv ünitesi modelleri arasında bir alternatif daha var. Tekerlekli tv ünitesi modeli ile evinizde televizyonun konumunu sıkıldıkça değiştirebilirsiniz.

5. Tasarlanmışı Değil Tasarladığınızı Alın

Aradığımı hiçbir modelde bulamıyorum diyenlere bir tavsiyemiz daha var. Siz istediğiniz şekilde bir tv ünitesi tasarlayın. Tasarımınızı yaptırın ve keyfini sürün!