İşte size birbirinden farklı ve eğlenceli çocuk odası tasarımları.Yalnız her biri farklı zevke hitap ettiğinden çocuğunuza danışarak ve bir tasarımcıdan yardım alarak dizayna başlayın.Çocuğunuza kendi küçük Dünyasında kendisini ifade edebilmesine izin verin.Böylelikle hem hayal gücü gelişecek hem de farklı konularda becerileri artacaktır.Ebeveyn olarak onlara bu yeni dizayn çocuk odaları ile geniş bir bakış açısı kazandırmak istemez misiniz?

LEGO MASA

Yaşasın lego masa! Gerçekten böyle farklı ve oyalayıcı tasarımlar görünce küçük olasımız gelmiyor mu? Neyse ki lego oynamanın yaşı yok diye kendimizi ikna edebiliriz.Tabii canım bu kurgu,el becerisi gibi özellikleri geliştirmiyor mu sonuçta? Yaşımız henüz genç ? Şaka bir yana lego masa çocuklarınızın odası için harika bir seçim olacak.Eğer işlevi olmayan oyuncaklarla meşgul olmasını istemiyorsanız çocuğunuzun gelişimine de önem veriyorsanız bu masadan edinin.Hem onların eğlenerek vakit geçirmesi açısından değerlendirilebilir hem de bomboş bir iş ile meşgul olmamış olurlar.Çocuk işte deyip susturmak için alınan oyuncaklar hep bir köşede duracağına bu masanız kaplasın köşeyi ve çocuğunuz da kaliteli vakit geçirsin.

DENİZ TEMALI ÇOCUK ODASI

Çocuğunuzun hayal gücünü odasına yansıtmaya ne dersiniz? Ebeveynler olarak onların istekleri bizim için oldukça önemli.Odaya iltifat olarak düzenlenen bu konsept çocuğunuzun ilgi alanı ile de örtüşüyorsa oldukça eğlenceli olacaktır.Okyanusu yansıtan duvar kağıtları ile duvarlarınızı kaplayabilir,gem şeklinde yatak seçebilirsiniz.Gökyüzü havası veren asma tavan tercih edebilir ve ışıklandırmayı oldukça hoş bir hale getirebilirsiniz.Dahasını ise çocuğunuzun ve sizin hayalgücünüze bırakıyoruz.

BOYAMA DUVAR KAĞITLARI,BOYUYORUZ SONRA ÇIKARABİLİYORUZ

Çocukların çılgın eğlenceleri boyama yapmak.Neden çılgın eğlence diye tabir ettik çünkü ellerinde boya kalemleri ile bazen boyamamaları gereken yerleri boyayabiliyorlar. Durum bu şekilde olduğunda da annelerin elinde bez ile dolaştıkları bir gerçek.Çocuk işte,deneyerek öğrenecek.O yüzden müdahale etmek yerine bu devar kağıtlarına göz atmaya ne dersiniz.Hem de tam çocukların istediği gibi! Duvar boyamak daha ne olsun.Bu duvar kağıtlarını kullandığınızda kendi elleriniz ile duvarı çocuğunuza teslim edebilirsiniz.Bırakın keşfetsinler ve renklerin dünyasında kaybolsunlar.

ALTI KARAVAN ÜSTÜ YATAK

Mutluluk verici olduğu çok belli değil mi? Düşünsenize çocuksunuz ve karavanınız var hem de gece bile karavanınızdan ayrılmak zorunda kalmıyorsunuz.Oyun alanınız da uyku alanınızda burada.Çocuklar odalarına alışmıyorlar ve odalarından başka her yere dağılıyorlarsa onlara odalarını sevdirecek bir tasarım olduğunu düşünüyoruz.Bu şirin tasarımı çocuklar çok seveceğe benziyor.

KARA TAHTADAN DUVAR

Farklı bir duvar dizaynı daha.Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun kendini ifade edebileceği ve özgürce çizim yapabileceği kocaman bir alana sahip olacak. İster ders çalışsın,ister okuma alıştırması yapsın bu tip faydalı etkinlikleri eğlenceli ve cazip hale dönüştürecek bir çocuk odası fikri daha…