2018 Yılının En Güzel Genç Odası Tasarımları

Moda sektöründe olduğu gibi dekorasyon sektöründe de zaman zaman hatta çok kısa aralıklar ile çok güzel örnekler karşımıza çıkmaktadır. Dekorasyon anlamında yapılan yeni değişiklikler ile birlikte yeni yılda çok daha güzel tasarımlar ile birlikte karşımıza çıkabilecek. Raykonsept olarak sizlere birçok farklı ve birçok tarzda kalite gösterecek olan ürünleri sizlere gösterecek. Bu yazımızda sizlere başarılı bir şekilde genç odası tasarımlarını gösterecek ve tasarımlar hakkında yorumlarda bulunacağız.

1- Bu Sene Eskitme Tasarımlar Moda Olacak!

Bu konuda birçok çalışmamız gösteriyor ki, yeni yılda karşımıza birçok eskitme dekorasyon tasarımları görülecek. Bunun başlıca nedenleri arasında genç odalarında farklı bir havanın yaratılması ve oluşturulması ile ilgili olmaktadır. Sizlerde bu konulara fazlaca meraklıysanız mutlaka eskitme tasarımları tercih etmeniz gerekmektedir. Eskitme tasarımlar size her zaman başarılı bir şekilde çalışma fırsatı sağlayacaktır. Ders çalışırken, iş yaparken ve odanızda zaman geçirirken mutlaka eskitme tasarımlarının size yüklemiş olduğu olgunluk hissi yer alacaktır. Bu nedenle de, eskitme tasarımları tercih etmeniz size büyük fayda ve avantaj sağlayacaktır. Bu konuda diğer tasarımlarımızı incelemek için ürünler kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

2- Bir Oda İçin İki Farklı Rengin Uyumu Yeterli Olacaktır!

Genç odalarında çok fazla renklerin yer alması pek fazla iyi olmamaktadır. Genç odalarında genelde birbirleriyle uyumlu iki adet rengin olması gayet yeterli olmaktadır. Yukarıda göstermiş olduğumuz resimdeki gibi, sarı ve gri tonlarında olan renkler oldukça güzel ve başarılı bir tasarımı sizler ile birlikte olabilmektedir. Ayrıca kendi isteklerinize göre bu renklerin seçeneklerini değiştirebilme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğunuz mobilya türlerine göre renklerin de değişiklik gösterebileceğini asla unutmamanız gerekmektedir.

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

3- Genç Kız Odaları İçin Pembe ve Kırmızı Tonlarının Yanına Beyaz Çok Güzel Olacak!

Genç odaları denildiği zaman genelde çocuk odalarından farklı olarak daha sade ve çalışma masası olan odalar aklımıza gelmektedir. Ancak genç kız odalarında çok daha farklı durumlar karşımıza gelebilmektedir. Genç kız odalarında mutlaka kırmızı ve pembe tonları olması gerektiğini düşünmekteyiz. Bunun başlıca nedenleri arasında, bu renklerin odaya çok güzel ve kaliteli bir hava katarak odaya kimliğini kazandırdığını düşünmemiz olduğundan gelmektedir. Yeni yılda da bu tür tasarımlar birçok genç odasında tercih edilecektir.

4- Çalışma Masası ve Rahat Bir Çalışma Koltuğu Genç Odalarının Vazgeçilmezi!

Gerek okuyan, gerekse projeden projeye koşan gençlerin odalarında mutlaka bir çalışma masası ve çalışırken onları rahat ettirmesi gereken bir koltuk olması şarttır. Bu tür odalarda olması gereken bu eşyaları, raykonsept olarak çok güzel bir şekilde hazırlamakta ve sizlere sunmaktayız. Yukarıda yer alan resimdeki gibi birçok tasarımı olan firmamızda, bu tür ürünleri bulup kullanmanız mümkündür. Ayrıca bu tür tasarımlar yeni yılın en çok tercih edilen tasarımları arasında yer alacak.


Raydolabın eskiden beri bildiğimiz kapılı dolaplardan farkı , kapaklarının sürgüleri vasıtasıyla öne doğru değil, yanlara doğru sürülebilmesidir. Birçok kişinin rahat ve kullanışlı bulduğu bu özellik, raydolabın, bulunduğu ortamdaki mesafeyi açılıp kapanması esnasında daraltmaması sebebiyle gittikçe daha popüler olmasını sağlamıştır. Bu sebeple küçük bir ev veya odaları olan kişiler için oldukça cazip bir özelliktir.

Yer tasarrufu yapmak veya küçük bir yere sığmak durumunda kalan aileler için vazgeçilmez olan raydolap, dolabın açılıp kapanması veya açık olduğu esnada meydana gelebilecek çarpma, kapak düşmesi gibi kazalardan da kişileri korumaktadır.

Evinize raydolap alacaksanız nelere dikkat etmelisiniz, bu yazımızı bu konuya ayırdık. İşte o hususlar:

Asansör Askı:

Evdeki herkesin askıdaki ürünlere rahat yetişmesi ve ürün alıp yerleştirilmesi esnasında kıyafetlerin ütülerinin bozulmaması için asansör askı tercih edebilirsiniz. Dolapların çok uzun süre kullanıldığını düşünürsek, başlangıçta bu tarz bir kolaylığa sahip olan raylıdolabı seçmek çok mantıklı bir seçim olacaktır.

Dolap İçi Aksesuarlar:

Eğer dolabınızda büyük küçük birçok aksesuarınızı saklamak istiyorsanız, raylıdolabınızın içinde mutlaka birkaç aksesuar bölümü olmalıdır. Kemer, kol düğmesi, eşarp, gözlük takı gibi aksesuarlarınızı güvenle ayırabilmek için bu tür ayrı alanlar çok önemli ve çok kullanışlıdır.

Değerli Eşyalar İçin Kasa:

Odanızda yalnızca bir raylıdolap olsun, farklı bir dolap veya eşyaya gerek kalmasın diyorsanız, raydolabınızın için kıymetli eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir kasa bulunmalıdır. Bu kilitli sistem sayesinde raylıdolabınızı evinizin her köşesinde kullanabilir veya her istediğinizde yer değişimi yapabilirsiniz.

Dolabın Malzemesinin Kalitesine ve İşçiliğine Dikkat Edilmelidir:

Bu doğrudan dolabınızın kullanım ömrüne, kullanırken size ne kadar sıkıntı çıkaracağına, yani paranızın karşılığını ne kadar alabileceğinizi belirten en önemli husustur. Bir dolap satın almadan veya yaptırmadan önce kullanılan malzemeleri iyi bilmeli, buna göre tercih yapmalısınız.

Dolabı Kullanacağınız Alanın Ölçülerine Dikkat Edin:

Dolabı evinizin hangi alanında kullanacaksanız, öncelikle o alanın ölçülerini, dolabı nereye koyacağınızı ve dolabın ölçülerinin ne kadar olacağını iyi hesaplamanız gerekir. Eğer odanızın ölçüsüne göre bir raylıdolap bulamadıysanız mutlaka özel yapım tercih etmelisiniz.

İhtiyaçlarınıza Göre Bir RaylıDolap Seçmelisiniz:

Ne tür giysilerinizin daha fazla olduğunu ve giysilerinizi ne şekilde sakladığınızı göz önünde bulundurarak bir raydolap tercih etmelisiniz. Askılı bölümün mü, katlamalı rafların mı, uzun giysilerinizin mi, yoksa ufak bölmeli alanların mı daha sık olacağına ihtiyacınıza göre karar vermelisiniz. Bu hususlar göz önünde bulundurularak alacağınız bir raydolap, çok daha amaca yönelik, çok daha rahat ve kullanışlı olacaktır.

Renk, Ebat, Dizayn, Tarz ve Görünüme Dikkat Etmelisiniz:

Evinizin genel havası, raydolabı koyacağınız alanın hangi tarzı yansıttığı, sevdiğiniz tarzın ne olduğuna karar vermelisiniz. Odanız klasik bir havada ise, seçeceğiniz raydolap da buna uyum sağlamalıdır. Ya da odanız daha spor eşyalardan oluşuyorsa raydolap da yine bu uygun olmalıdır. Eğer özel olarak bir raydolap yaptıracaksanız, mutlaka rengine çok dikkat etmelisiniz. Odanızda loş mu, aydınlık mı nasıl bir hava katmasını istediğinizi önceden belirleyin veya bu konuda yayınlanan dergilere, görsellere veya internetteki alternatiflere göz atmalısınız.

Her konuda olduğu gibi raydolap konusunda da trendler, tarzlar ve teknoloji sürekli değişmekte, ev dekorasyonu konusu da kendini sürekli güncellemektedir. Hayatı kolaylaştıran, işlevi geniş ve evdeki önemli yardımcılarınız olabilecek raydolaplar, tüm bu hususar göz önünde bulundurularak tercih edilirse, uzun süre evinizin en kullanışlı ve en doğru tercih edilmiş eşyalarından biri olacaktır.


Çocuklarınız İçin 5 Farklı Oda Tasarımı

İşte size birbirinden farklı ve eğlenceli çocuk odası tasarımları.Yalnız her biri farklı zevke hitap ettiğinden çocuğunuza danışarak ve bir tasarımcıdan yardım alarak dizayna başlayın.Çocuğunuza kendi küçük Dünyasında kendisini ifade edebilmesine izin verin.Böylelikle hem hayal gücü gelişecek hem de farklı konularda becerileri artacaktır.Ebeveyn olarak onlara bu yeni dizayn çocuk odaları ile geniş bir bakış açısı kazandırmak istemez misiniz?

LEGO MASA

Yaşasın lego masa! Gerçekten böyle farklı ve oyalayıcı tasarımlar görünce küçük olasımız gelmiyor mu? Neyse ki lego oynamanın yaşı yok diye kendimizi ikna edebiliriz.Tabii canım bu kurgu,el becerisi gibi özellikleri geliştirmiyor mu sonuçta? Yaşımız henüz genç ? Şaka bir yana lego masa çocuklarınızın odası için harika bir seçim olacak.Eğer işlevi olmayan oyuncaklarla meşgul olmasını istemiyorsanız çocuğunuzun gelişimine de önem veriyorsanız bu masadan edinin.Hem onların eğlenerek vakit geçirmesi açısından değerlendirilebilir hem de bomboş bir iş ile meşgul olmamış olurlar.Çocuk işte deyip susturmak için alınan oyuncaklar hep bir köşede duracağına bu masanız kaplasın köşeyi ve çocuğunuz da kaliteli vakit geçirsin.

DENİZ TEMALI ÇOCUK ODASI

Çocuğunuzun hayal gücünü odasına yansıtmaya ne dersiniz? Ebeveynler olarak onların istekleri bizim için oldukça önemli.Odaya iltifat olarak düzenlenen bu konsept çocuğunuzun ilgi alanı ile de örtüşüyorsa oldukça eğlenceli olacaktır.Okyanusu yansıtan duvar kağıtları ile duvarlarınızı kaplayabilir,gem şeklinde yatak seçebilirsiniz.Gökyüzü havası veren asma tavan tercih edebilir ve ışıklandırmayı oldukça hoş bir hale getirebilirsiniz.Dahasını ise çocuğunuzun ve sizin hayalgücünüze bırakıyoruz.

BOYAMA DUVAR KAĞITLARI,BOYUYORUZ SONRA ÇIKARABİLİYORUZ

Çocukların çılgın eğlenceleri boyama yapmak.Neden çılgın eğlence diye tabir ettik çünkü ellerinde boya kalemleri ile bazen boyamamaları gereken yerleri boyayabiliyorlar. Durum bu şekilde olduğunda da annelerin elinde bez ile dolaştıkları bir gerçek.Çocuk işte,deneyerek öğrenecek.O yüzden müdahale etmek yerine bu devar kağıtlarına göz atmaya ne dersiniz.Hem de tam çocukların istediği gibi! Duvar boyamak daha ne olsun.Bu duvar kağıtlarını kullandığınızda kendi elleriniz ile duvarı çocuğunuza teslim edebilirsiniz.Bırakın keşfetsinler ve renklerin dünyasında kaybolsunlar.

ALTI KARAVAN ÜSTÜ YATAK

Mutluluk verici olduğu çok belli değil mi? Düşünsenize çocuksunuz ve karavanınız var hem de gece bile karavanınızdan ayrılmak zorunda kalmıyorsunuz.Oyun alanınız da uyku alanınızda burada.Çocuklar odalarına alışmıyorlar ve odalarından başka her yere dağılıyorlarsa onlara odalarını sevdirecek bir tasarım olduğunu düşünüyoruz.Bu şirin tasarımı çocuklar çok seveceğe benziyor.

KARA TAHTADAN DUVAR

Farklı bir duvar dizaynı daha.Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun kendini ifade edebileceği ve özgürce çizim yapabileceği kocaman bir alana sahip olacak. İster ders çalışsın,ister okuma alıştırması yapsın bu tip faydalı etkinlikleri eğlenceli ve cazip hale dönüştürecek bir çocuk odası fikri daha...


Evlerinizin Tasarımlarında Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Evlerimizin tasarım ve dekorasyon işlemlerinde dikkat etmemiz gereken birçok farklı nokta bulunmaktadır. Tasarımlara dikkat etmemiz bizi hem daha güzel bir yuvaya sahip edecek hem de çok başarılı bir ortamda yaşamamızı sağlayacaktır. Evimiz ruh halimizi yansıtan ve bizlere büyük bir yaşam alanı sunmakta olan yapılardan oluşmaktadır. Ev içerisinde hoşlandığınız hobileri ekleyebileceğiniz gibi birçok farklı alan oluşturarak; evinizi daha sevecen ve güzel bir hale getirmeniz de mümkün olabilmektedir. Biraz ön bilgiyi sizlere sunduktan sonra evlerinizin tasarımlarında dikkat etmeniz gereken püf noktalara geçiş yapsak çok iyi olacaktır. Öyleyse hemen başlayalım.

1- Odalarınızı Çok Fazla Eşya İle Boğmayın!

Odalarınız ne kadar büyük olursa olsun, çok fazla eşya eklendiğinde odanız sizi boğabilecek düzeye gelecektir. Bu nedenle odalarınız büyük olsun ya da küçük olsun kesinlikle çok fazla eşya yüklemesi yapmayın. Örneğin; Salonlarınıza televizyon ünitesi ve koltuklardan başka ihtiyaç fazlası hiçbir eşyayı koymayın. Odanın ortasında nefes alacak ve hareket edecek bir boşluk olsun. Bu size hem geniş bir eve sahip olduğunuzu hissettirecek hem de sizi çok daha ön plana atabilecektir. Ayrıca odalarınıza çok fazla eşya eklediğiniz takdirde oluşacak sorunlar arasında;

  • Odanızda otururken kendinizi psikolojik olarak iyi hissetmeyeceksiniz,
  • Temizlik sırasında özellikle ev hanımları çok fazla sorun yaşayabilecek,
  • Özellikle küçük çocukların yaşamış olduğu evlerde; odalarınız çok daha kolay bir şekilde bozulabilecek ve toplanması da bir o kadar zor olabilecek,
  • Eşyaları bir odadan diğerine taşırken ya da eşyaları kaldırırken alan darlığından dolayı büyük sorunlar yaşayabileceksiniz. Ayrıca bu sorunlara bazen sağlık sorunları da dahil olabilmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sorunların yanı sıra farklı sorunlarda oda büyüklüğü ve titizlik unsurlarına bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu nedenle kişiler mutlaka evlerini tasarlarken dikkatli bir şekilde davranmaları gerekmektedir. Hatta uzman bir kişiden yardım almak; çoğu zaman hayat kurtaran hareketlerin başında gelmektedir.

2- Eşyalarınızı, odalarınızın duvar renklerine göre alın!

Odalarınızın rengi ne ise; eşyalarınızın da renklerini ve tasarımlarını aynı tonlarda almanız sizi büyük bir sorundan kurtaracaktır. Ayrıca odalarınızın ne kadar düzenli ve güzel bir şekilde olacak olması size büyük fayda sağlayacaktır. Eşyalarınızın renkleri ile odanızın rengi aynı olduğunda çok güzel bir ahenk yakalanmış olacak, haliyle hem siz evinizde daha huzurlu olacaksınız hem de evde geçirdiğiniz zamanda sıkılmamış olabileceksiniz.

3- Mutfaklarınız da standartlara uygun ürünler kullanın!

Evin en çok nem, buhar ve koku olan odalarından birisi olan mutfaklarda mutlaka kokuyu sindirmeyen, yaymayan ve nemli havalara dayanıklı olan eşyalara yer verin.  Aksi takdirde aşırı nem, buhar ve kokuyu gören eşyalar kendini bırakacak ve çok kötü bir görüntüye sebep olabilecektir. Bu nedenle her zaman mutfakta kullanılmaya uygun olan eşyaları tercih etmeniz gerekmektedir.


Küçük Evlerde Dikkat Edilmesi Gereken Dekorasyon Önerileri

Evlerin dekorasyon basamaklarında her zaman dikkat edilmesi gereken ölçütler bulunmaktadır. Dekorasyon aşamalarıyla ilgili yapılacak olan birçok farklı çalışma yer almaktadır. Bu dekorasyon çalışmaları evlerin boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı çalışmalar büyük evlere uygun olurken bazıları ise küçük evlere uyum sağlayabilmektedir. Bu nedenle bu konumuzda siz değerli dekorasyon sever kişilere; küçük evlerde dikkat edilmesi gereken dekorasyon önerileri ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunacağız. Sizlerde bu önerileri dikkatli bir şekilde inceleme ve uygulama fırsatı bulursanız ne kadar etkili olabileceğini tespit edebilirsiniz.

1- Odalarınızı Asla Aşırı Eşya İle Doldurmayın!

Zaten boyut olarak küçük olan evleriniz, aşırı ve gereksiz eşyalar ile çok daha fazla daralacaktır. Bu nedenle de; odalarınıza çok fazla eşya yüklemesi yapmamanız gerekmektedir. Her zaman bir odaya hangi eşya gerekliyse o eşyayı koyun ve tasarımı ayarlayın. Küçük odalarınız bu sayede başarılı bir şekilde görünüme kavuşmakla birlikte; küçük olan evleriniz ferah seviyesine de ulaşmış olacaktır. Örnek vermek gerekirse; Yatak odanızda kullanılacak eşyalar arasında; Baza ve yatak, dolap ve ayna takımı olması gerekmektedir. Bunların haricinde konulacak her eşya odaya aşırı gelecek ve odaların gereksiz bunaltıcı olması gerektiğini bizlere gösterecektir.

2- Kapalı Renklerden Kaçının!

Kapalı renk duvar boyaları, evi her zaman olduğundan çok daha küçük gösteren renkler arasında yer almaktadır. Bu nedenle dekorasyon önerisi yapan birçok uzman evin küçük olduğunu duyduğunda kapalı renk düşüncelerinden kaçınmakta ve böyle bir tavsiyeyi kişilere vermemektedir. Bunun başlıca nedeni evi olduğundan daha küçük ve boğuk bir görünüme sokmasından dolayıdır. Buna ek olarak bodrum katlarda ya da güneş almayan evlerde de kapalı renk kullanımından kaçınılması evin daha ferah bir görünüme kavuşması için oldukça önemlidir.

3- Eşyalarınızın Renkleri Uyumlu Olsun!

Evlerinizde kullandığınız tüm eşyaların size ve odanıza uygun bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Evinizde kullandığınız duvar rengi ile uyum içerisinde olacak ve sizi mutlu edecek olan tasarımlarda olan eşyaları kullanarak evin her türlü bölgesinde aynı ahengi yakalamanız mümkün olabilmektedir. Sizlerde bu tür işlemlere çok fazla dikkat ederek çok güzel görünümlere sahip olan ev tasarımlarına kavuşabilirsiniz.


Misafir Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimizde genel olarak misafirler için hazırlanan bir oda bulunmaktadır. Bu odalara diğer tüm odalarda olduğundan daha çok özen gösterebiliriz. Ayrıca bu odalarımızın her zaman temiz ve düzenli olması da oldukça önemlidir. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak gelenek ve göreneklerimizde vardır. Bu sebeple bu yazımızda misafir odası dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmelisiniz kısaca değineceğiz. Keza ülkemiz insanının kültürü gereği bu tür odalar genelde güzel bir görünüme sahip olma özelliğine sahip olan odalardır. Genelde oturma odaları ile aynı tasarımlara sahip olan bu odalarda; koltuk takımı, vitrin, masa gibi eşyalar yer alabilmektedir. Bu tür odalarda genel olarak misafirler geldiğinde açılıyor olsa da odaların güzel bir şekilde tasarlanmış olması ev halkının da sıkıldığında gidebileceği bir odasının olduğu fikrini onlara sunmaktadır.

Misafir Odası Dekorasyonu

Misafir Odası Dekorasyonu Nedir?

Misafir odaları, genel olarak 3+1 ve daha fazla oda sayısına sahip olan evlerde tercih edilen oda tiplerinden olmaktadır. Oda sayısı arttıkça evlerde; ofis, çift lavabo, yatak odası, çocuk yatak odası, giyinme odası, mutfak, genç odası gibi odalarda da artış görülebilmektedir. Aslında bir evde ne kadar fazla oda olursa evin halkı da bir o kadar kafa dinleme şansı bulabilir ve rahat bir şekilde yaşamını sürdürebilir. Bu nedenle bu tür konularda bir çok farklı şeye dikkat edilmesi gerektiği gibi eldeki bütçe de iyi bir şekilde değerlendirilip iyi bir eve yatırım yapılması gerekmektedir.

Çok Fazla Eşya Olmamasına Özen Gösterin!

Misafir odası dekorasyonu yaparken içeride çok fazla eşya bulunması, misafirlerinizle aranızda olacak diyalogları engelleyebileceği gibi yemek ve içmek gibi etkinliklerde de size büyük zarar çıkartabilecektir. Bu nedenle odada bir masa ve koltuk takımı olması çoğu zaman yeterli olsa da; çoğu evin tasarımında bu tür evlerde gümüşlük ya da vitrin tercihleri de mümkün olabilmektedir. Bu tamamen kişinin zevki ve tercihlerine göre düzenlenebilmektedir.

Oda Düzeni Diğer Odalara Göre Daha Başarılı Olmalı!

Bu tür oda tasarımlarında mutlaka ve mutlaka başarılı bir şekilde tasarımların uygulanması gerekmektedir. Eğer tasarımlarda hata olursa, oda misafirler tarafından dolduğunda bir takım düzenlemelerin yapılması gerektiği ortaya çıkabilmektedir. Örneğin; masaların konumlandırılması, sandalyelerin seçimleri, koltukların düzeni ve seçimi gibi birçok etken bu başlığın altına alınabilmektedir.

Oda Güneş ve Hava Alınabilecek Olmalı!

Oda asla güneşten mahrum kalmaması gerekmektedir. Ayrıca odanın düzenli bir şekilde havalandırması da odanın sağlıklı bir şekilde korunması için önemlidir. Odaya ekleyeceğiniz eşyaların yanı sıra; Televizyon, radyo gibi aksesuarları da koyarak zamanlarınızın verimli bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

En Güzel Oda Misafir Odası

Misafir odaları evinizi, evinize gelecek olan misafirlere tanıtmaya yaramaktadır. Ülkemizin insanlarının bu tür olaylara ne kadar önem verdiğini sizlerde bilirsiniz, bu nedenle bu odaların tüm odalara oranla çok daha nizami ve güzel olması gerekmektedir. Bu nedenle sizlerde bu tür; odalarda başarılı bir şekilde tasarım yapmalı ve kendinize çeki düzen vermeniz gerekmektedir. Misafir odaları tüm odalardan güzel olması ile birlikte; misafirlerinizin huzurlu olmalarını da sağlayabilecektir.

Misafir Odası ve Oturma Odası Aynı Olur Mu?

İki farklı odanın aynı olmaması gibi bir kural dekorasyon kuralları içerisinde yer almamaktadır. Zaten dekorasyon ile ilgili bir kurallar silsilesi de bulunmamaktadır. İstediğiniz gibi odalarınızı tasarlar ve beğendiğiniz işlemleri uygularsınız. Eviniz size özel ve sizi misafirlerinize yansıtacak basamaklar arasında yer almaktadır. Sizlerde misafir odalarınızda güzel bir şekilde çalışma yapabilir ve odalarınızda huzurlu zaman geçirebilirsiniz.

Misafir Odası Tasarımları, evimizin en çok değer verilen odaların başında gelmektedir. Çünkü bu odalar eve misafir geldiği süre boyunca kullanılmaktadır ve bunun haricinde kişiler de o odada zaman zaman vakit geçirebilmektedir. Bu nedenle hem zaman geçirmeye yarayan eşyaların tercih ediliyor olması hem de odaların güzel bir şekilde düzenlenmesi kişilere büyük fayda sağlayacaktır. Misafir odası tasarım önerileri; oldukça başarılı ve güzel çalışmaları bünyesinde barındırmaktadır. Misafir odalarına verdiğiniz önemi biliyor ve oldukça güzel çalışmaları da uyguluyoruz. Uygulamış olduğumuz bazı misafir odası tasarımlarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz. Böylece oldukça güzel misafir odalarından birisine sizlerde oldukça kaliteli bir şekilde ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.


Oturma Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde olduğumuz süre boyunca neredeyse en çok zamanımız oturma odalarında geçmektedir. Oturma odalarında geçirilen zamanı diğer odaların hiçbirisinde geçirmemekteyiz. Ayrıca diğer odalarda da zaman geçiriyor olsak da genelde gelen misafirlerimiz ve kendimiz bu odalarda zamanlarımızı harcamaktayız. Bu nedenle de bu odaların kendi istek ve arzularınıza göre yapmanız sizi başarılı ve huzurlu bir yuva için hazır hale getirecektir. Ayrıca oturma odalarında yer alan renklerde her zaman açık renklerin tercih ediliyor olması çok daha güzel ve başarılı bir şekilde sizlere yardımcı olabilecektir. Sizlerde bu tür işlerde her zaman dekorasyon uzmanlarından yardım almanız size büyük fayda sağlayacaktır. Aşağıda oturma odalarıyla ilgili önereceğimiz dekorasyon inceliklerini uygulayarak sizlerde oturma odalarınızda başarılı çözümlere çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Duvarlarınızı Açık Renk Boyalar İle Renklendirin!

Duvarlarınızın açık renklerle boyanması sizi ve ruhunuzu huzur ile dolduracak ve evlerinizde çok daha başarılı ve güven içerisinde yaşayabileceksiniz. Duvarlarınızda yeşil, mavi, kırmızı ve mor gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece gününüz daha huzurlu ve sakin bir şekilde geçebilecektir. Duvar renklerinin ve hayatınızda yer alan diğer renklerin yaşam kalitenizi belirlediğini asla unutmayın.

Duvarlara Aksesuar ve Süslerle Donatın!

Böylece kendinizi ve evinizi çok daha güzel bir şekilde hazırlamış olabilirsiniz. Ayrıca aldığınız süslerin ham maddeleri de; kullandığınız mobilyalarla aynı olduğu zaman oldukça güzel bir şekilde uyum halinde olan oturma odalarına kavuşmuş olabilirsiniz. Sizlerde uyum içerisinde olan oturma odalarına sahip olmak istiyorsanız bu tür inceliklere mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dekorasyon için Halı Renkleri Oldukça Önemli!

Evi ev yapan en yegane eşyalardan birisi de halı olmaktadır. Eşyalarınız ile birlikte duvar renklerinizi uyumlu bir şekilde alacağınız halılar, oturma odalarınızı çok daha başarılı bir şekilde görünecektir. Ayrıca halılarınızı seçerken halıların türlerini de dikkatli bir şekilde seçmeniz sizlere oldukça büyük faydalar sağlayabilecektir.


Salon Dekorasyonunda Dikkatli Olun

Evlerimizde ya da iş yerlerimizde görüntünün oldukça önemli bir değer olduğunu hepimiz biliyoruz. Dekorasyon basamaklarına dikkatli bir şekilde bakıldığı ve gerekli çalışmalar yapıldığı takdirde ev ve iş yerleri oldukça güzel bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca ev ve iş yerlerinin tasarımında dekorasyon aşamalarına dikkatli bir şekilde değer verildiği takdirde sizlerde oldukça güzel yapılara sahip olabilirsiniz. Bu içeriğimiz de sizlere iyi bir dekorasyonda olması gereken temel özellikleri size maddeler halinde açıklayacağız.

İyi Bir Dekorasyon İçin İyi Bir Dekorasyon Uzmanı Şart!

Her işi uzmanına yaptırmak, hem iş güvenliği hem de işin kalitesi bakımından oldukça önemli bir unsur olarak bilinmektedir. Dekorasyonlarınızı daha güzel bir şekilde yapabilmek için mutlaka bir dekorasyon alanında uzmanlığı olan kişilerden yardım almak size büyük bir katkı sağlayacaktır. Sizlerde dekorasyonla ilgili sorunlarınız için dekorasyon uzmanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede aklınızda olan fikirleri, pratiğe dökerken zorlanmayacak ve en kaliteli görüntülere kavuşmuş olabileceksiniz. Dekorasyon konusunda uzman olduğunu düşündüğünüz kişilerden fikir alarak, daha önce yapmış olduğu tasarımları görerek çalışma yapabilirsiniz. Bu sayede sizlerde başarılı bir şekilde dekorasyon çözümlerine kavuşmuş olabilirsiniz.

Renk Uyumuna Dikkat Etmeniz Gerekiyor!

Dekorasyonda ilk kural her zaman eşyaların ve duvarların renkleri olmaktadır. Renklerin uyumu bu sektör için birincil aşamalardan birisidir. Eğer renklerin uyumuna dikkat etmezseniz, ne kadar kaliteli ve güzel tasarımlara sahip ürünler alırsanız ve kullanırsanız kullanın dekorasyon anlamında yaptığınız işlemler kendisini göstermeyecektir. Bu nedenle de sizlerde dekorasyon konusunda istediğiniz tatmin düzeyine ulaşamayacaksınız. Bu nedenle her zaman dekorasyon uzmanları ile birlikte çalışmanız size büyük fayda sağlayacaktır. Kullanmakta olduğunuz renkler açık tonlardaysa eşyalarınızda da açık tondaki renkleri tercih etmeniz gerekiyor. Kapalı ton renklerde ise yine aynı şekilde kapalı tonlara doğru yönelim gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Tasarımlara da Önem Vermek Gerekiyor!

Evinizin havasını ve ahengini bozmamak adına mutlaka aldığınız eşyaların tasarımlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Evinizin uyumlu ve her yerinde aynı ahengin olabilmesi için mutlaka tasarımlarda aynı tarzı yakalamanız gerekiyor. Bu tarzı yakalamanız için kendi yetenekleriniz yeterli gelmiyorsa siz de mutlaka ilk maddemizde belirttiğimiz gibi dekorasyon uzmanlarından yardım almanız size büyük bir katkı sağlayabilecektir.


Dekorasyonda Yer Alacak En Kullanışlı Mobilya Türleri

Ev dekorasyonu, kişilerin büyük önem verdiği bir alan olarak görülmenin yanı sıra kişisel zevklerin en iyi lanse edildiği çalışmalar olarak da bilinmektedir. Bu aşamada da dekor unsurları renkleri ve tasarımları açısından ev sahiplerinin büyük derecede zaman ayırdıkları ve kullanışlı olmalarına da önem verdikleri bir seçenek olarak kabul görmektedir. Bu sayede de yaygın bir biçimde mobil ya tercihlerine dikkat edecek olan ev sahiplerinin dekorasyonlarını başarılı ile gerçeğe dökecekleri bir çaba ortaya konularak; bu tür bir gayretin etrafında şekil alacak olan zevkler ile birleşerek estetik ve göze hoş gelen olgular kendini aktif bir biçimde gösterecek ve kullanılacaktır.

Genel olarak küçük evlerde kullanılacak şekilde tasarlanan kullanışlı mobilyalar; hem aktif bir biçimde kullanılacak hem de fazla yer kaplamayarak ev sahiplerinin ilgisini çekecek ve yaygın bir biçimde de kullanılmaya devam edecek şekilde kendini göstermektedir. Genel olarak oturma odalarını ve salonları ilgilendiren bu tür mobilyalara bağlı dizaynların sonrasında da ideal alanların ortaya çıkma durumu da kendini gösterecektir. Evlerde alan yaratma konusunda akıllıca çözümlerden bir tanesi olan bu tür mobilyalar; kolay bir biçimde katlanabilir ve kaldırılabilir bir yapıda yer alması ile de göz önünde yer alması ile bilinmektedir. Ev dekorasyonu aşamasında da yeterli sonuçları sağlayabilecek şekilde gündeme gelmesi ile de farklı tasarımları ve renkleri ile piyasada kolaylıkla bulunabilen mobilya unsurları olarak kabul görmektedir.

Kullanışlı bir mobilya tasarımı evin her bölmesinde rahatlıkla kullanılabilme özelliği ile de büyük ilgi çeken bir seçenek olarak kabul görmekte ve buna bağlı olarak da ev dekoru açısından büyük önem taşıyan seçenekler arasında da yer almaktadır. Bu tür modeller genel olarak kanepe ve masa gibi seçenekler olarak kabul edildiğinden dolayı da genel olarak oturma odası, salon veya mutfak bölmelerinde varlığını göstermekte ve bu tür bir kolay kullanım dahilinde de evlere dahil olarak bir dekorasyon unsuru tanımı ile aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Futon kanepe, katlanabilir sandalye, çekmeceli mobilyalar, puflar, yataklı koltuklar, modüler kitaplıklar, dresuarlar, sandıklar, yan sehpalar, servis sehpaları ve yuvarlak yemek masaları bu tür bir alternatif mobilyalar arasında yer almakla beraber; çok amaçlı olarak da kullanılabilecek düzeyde varlık göstererek; evlerin içerisinde kendilerine kolayca yer bulabilirler.  Bu tür mobilya unsurları aynı zamanda evde bulunan diğer eşyalar ile uyumlu olacakları biçimlerde de üretilerek; dekor açısından uyumu yakalamak isteyen ev sahiplerinin ilk tercihlerinden bir tanesi olarak da kendini göstermektedir. Bu sayede de mobilya tercihlerinde bulunacak olan kişilerin her zaman akıllarında yer edinmeyi başaran tasarımlar olarak da görülmekte olan mobilyalar; kullanım ve yer kaplama aşamasında da sık sık gündeme gelen unsurlar olarak kendini göstermektedir.

 


Ev Dekorasyonunda Country Etkisi

Ev dekorasyonu kişilerin sürekli olarak gerçekleştirdikleri bir işlem olarak kendini göstermekte ve buna bağlı olarak da önemli sonuçlar ortaya çıkarak; kişisel zevklerin meydana gelmesi açısından önemli bir ayrıntı olarak adından söz ettirmiştir. Evlerin farklı biçimlerde dizayn ve dekore edilmesi işlemi konusunda da ortaya küçük detaylar çıkacak ve bu tür detayların uygun bir biçimde yer almasına özen gösterildiği durumlarda da kişilerin keyifli zaman geçireceği bölmeler kendini gösterecektir. Bu aşamada da evlerin farklı bölmelerine farklı renk tonları uygulanacak ve aynı şekilde döşenecek olan mobilyalar kapsamında da ahenk unsurlarının birbirini tamamlayıcı bir seçenek olması da sağlanacaktır.

 

 

Ev dekorasyonu kişisel zevk anlamında yapılan bir çalışma olmasının yanı sıra bazı akımlar akabinde de gerçeğe dönüştürülen bir olgu olarak tanımlanmaktadır. Bu aşamada da belli bir ölçü dikkate alınarak; insanların ilgi çekecek şekilde de faaliyetlerini göstermek amacıyla önemli sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu aşamada da ayrıntılar dikkate alınarak; evin her bölgesine de aynı ölçütler doğrultusunda uygulama işlemi sonrasında oluşacak görüntü kapsamında keyifli anların geçirileceği bir olgu olarak değerlendirilmeye de devam edilecektir. Bu sayede de kişisel anlamda zevk sahibi olan insanların büyük beğenisini kazanacakları bir dekorasyon olgusu kendini göstererek; uyumluluk açısından maksimum düzeyde varlık gösterecek sonuçlar yer almaya da başlayacaktır.

Ev dekorasyonu aşamasında kendini gösteren bir akım olan country unsuru; yaygın bir biçimde kendini göstermekte ve ev dizaynı aşamasında da yeterli sonuçların gündeme gelmesi sayesinde de önemli sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Evin her noktasına uygulanabilecek olan bu tür bir seçenek dahilinde de yeterli gelişmelerin ortaya çıkması zevk anlamında ev sahiplerini memnun edecek bir dizayn akımı olarak kabul görecektir. Country akımı olarak bilinen unsurun akabinde de genel olarak ahşap unsurlar ön planda yer alacak ve farklı farklı renklerle de birleşerek ev eşyalarında yer almayı sürdürecektir. Bu kapsamda da ilgi çekici ve hoş bir görüntü sağlayıcı bir faktör olarak da üst sıralarda kendini göstermeye devam edecektir.

Country akımı kapsamında döşenecek olan evlerin görüntü açısından antikavari ve eskitme işlemleri de uygulanacak ve bu kapsamda da genel olarak mutfak görünümü üzerinde hoş bir havayı meydana getirme aşamasında da sürekli olarak gündemde yer almayı sürdürecektir. Mutfak rafları ve dolapları kapsamında da özellikle gündemde yer alan country; mutfakların keyifli zamanlar geçirilebilecek bir alan olması noktasında da kendini gösterecektir. Aynı zamanda kolay bir düzenleme işlemini sağlama noktasında da yeterli olan country akımı; kullanışlı olması ile de ilgi çeken bir dizayn akımı olarak kabul görmekte ve ev sahiplerinin kişisel zevklerine hitap edecek bir durumda kalması ile de kendinden söz ettirecek ve tercih edilecek bir seçenek olarak kendini gösterecektir.