Genç odaları denildiği zaman akla birçok farklı tasarı gelebilmektedir. Her genç bireyin aklında olan tasarım çizgileri farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle de; birçok farklı genç odası tasarımı bulunmaktadır. Bu genç odası tasarımlarında görülen renkler kişinin cinsiyetlerine göre değişiklik gösteriyor olsa da; daha çok ruh haline bağlı olarak tasarım çizgilerinde değişiklikler görmek mümkün oluyor. Ayrıca gençlerin okumuş oldukları bölümün oda tasarımlarına yapmış olduğu etkiler de son zamanlarda oldukça fazla artmış durumda. Genç odalarının ortak özellikleri ile ilgili aktaracak olduğumuz tüm bilgiler, sizlerin de oda tasarımlarınızı incelemeniz konusunda yardımcı olacaktır. Öyleyse listemize geçelim.!

1- Eski Tasarım Çizgilerinin Modern Çizgilerle Buluşması

Genel olarak gördüğümüz genç odası tasarımlarında sadelik ön planda. Sadeliğe oldukça önem veren gençlerin, maziye dair birkaç izin de odasında olmaları istenen durumlar arasında. Öyle ki eskilerden kalma bir şömine ya da bir daktilonun odaya vereceği heyecan ve katacağı renk oldukça yüksek. Bu nedenle gençler arasında antika ürün ve cihazlara yönelim de oldukça fazla. Eskiyi hatırlatacak başka ürünlerin de genç odalarında kullanılması mümkün olsa da; modern çizgiler ve modern çözümler ile bu ürünlerin daha güzel gözükmesi sağlanarak genç odalarında kullanımı da mümkün olabilmektedir. Eski tasarımları odalarında barındırmak isteyen kişiler için önerdiğimiz birçok genç odası tasarımlarımıza ürünlerimiz kısmından ulaşabilirsiniz.

2- Geniş ve Bol Çalışma Alanlı Genç Odaları

Geleceğine ve kariyerine önem veren gençleri görme hiç de zor değil. Günümüzde üniversite okumak oldukça zor. Projeler, ödevler ve sınavlar derken öğrencilerin boş olduğu zaman neredeyse yok. Bu nedenle bir gencin kendini rahat hissetmesi gereken yerlerin başında da; kendi odaları gelmektedir. Kendi odasında rahat etmek isteyen ve çalışma alanlarının fazla olmasını isteyen gençlere hitap eden bu odalar, onlara başarı anlamında büyük katkılar sağlamaktadır. Böylece başarılı bir şekilde proje ve sınav çalışılması mümkün olabilmektedir. Ayrıca rahat bir uyku için de konforlu bir oda şart.

3- Okuduğu bölümün ya da yaptığı işin izlerini taşıyan tasarım

Günümüzde birçok farklı meslek ve meslek dalı bulunmaktadır. Bu mesleklerin neredeyse hepsinin birer motifi ve malzemesi mevcut. Bu işi yapan gençlerin odasında da bu değerler takip edilerek, odaların da bu motiflerin taşınması mümkün olabilmektedir. Örneğin; kaptanlık eğitimi alan ya da kaptan olarak bir gemide/vapurda çalışan birisi kendi odasında gemi ve deniz gibi kaptanlık mesleğini anımsatacak objelere yer verebilir. Böylece odası kişiye çok daha verimli ve güzel gözükecek, kendisini yabancı hissetmesini de engelleyecektir.

4- Tek Parça Tasarımlar

Son zamanlarda büyük odaya sahip genç odalarında bile tek parça yatak tasarımları görmek mümkün olabilmektedir. Son zamanlarda görülen bu tasarımlarda yatak, çalışma masası ve dolap tek parça halinde odaya getirilmekte ve kurulumu yapılmaktadır. Böylece odanın diğer alanlarında farklı aktiviteler için yer ayrılabilmektedir.