2018 Yılının En Güzel Genç Odası Tasarımları

Moda sektöründe olduğu gibi dekorasyon sektöründe de zaman zaman hatta çok kısa aralıklar ile çok güzel örnekler karşımıza çıkmaktadır. Dekorasyon anlamında yapılan yeni değişiklikler ile birlikte yeni yılda çok daha güzel tasarımlar ile birlikte karşımıza çıkabilecek. Raykonsept olarak sizlere birçok farklı ve birçok tarzda kalite gösterecek olan ürünleri sizlere gösterecek. Bu yazımızda sizlere başarılı bir şekilde genç odası tasarımlarını gösterecek ve tasarımlar hakkında yorumlarda bulunacağız.

1- Bu Sene Eskitme Tasarımlar Moda Olacak!

Bu konuda birçok çalışmamız gösteriyor ki, yeni yılda karşımıza birçok eskitme dekorasyon tasarımları görülecek. Bunun başlıca nedenleri arasında genç odalarında farklı bir havanın yaratılması ve oluşturulması ile ilgili olmaktadır. Sizlerde bu konulara fazlaca meraklıysanız mutlaka eskitme tasarımları tercih etmeniz gerekmektedir. Eskitme tasarımlar size her zaman başarılı bir şekilde çalışma fırsatı sağlayacaktır. Ders çalışırken, iş yaparken ve odanızda zaman geçirirken mutlaka eskitme tasarımlarının size yüklemiş olduğu olgunluk hissi yer alacaktır. Bu nedenle de, eskitme tasarımları tercih etmeniz size büyük fayda ve avantaj sağlayacaktır. Bu konuda diğer tasarımlarımızı incelemek için ürünler kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

2- Bir Oda İçin İki Farklı Rengin Uyumu Yeterli Olacaktır!

Genç odalarında çok fazla renklerin yer alması pek fazla iyi olmamaktadır. Genç odalarında genelde birbirleriyle uyumlu iki adet rengin olması gayet yeterli olmaktadır. Yukarıda göstermiş olduğumuz resimdeki gibi, sarı ve gri tonlarında olan renkler oldukça güzel ve başarılı bir tasarımı sizler ile birlikte olabilmektedir. Ayrıca kendi isteklerinize göre bu renklerin seçeneklerini değiştirebilme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğunuz mobilya türlerine göre renklerin de değişiklik gösterebileceğini asla unutmamanız gerekmektedir.

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

3- Genç Kız Odaları İçin Pembe ve Kırmızı Tonlarının Yanına Beyaz Çok Güzel Olacak!

Genç odaları denildiği zaman genelde çocuk odalarından farklı olarak daha sade ve çalışma masası olan odalar aklımıza gelmektedir. Ancak genç kız odalarında çok daha farklı durumlar karşımıza gelebilmektedir. Genç kız odalarında mutlaka kırmızı ve pembe tonları olması gerektiğini düşünmekteyiz. Bunun başlıca nedenleri arasında, bu renklerin odaya çok güzel ve kaliteli bir hava katarak odaya kimliğini kazandırdığını düşünmemiz olduğundan gelmektedir. Yeni yılda da bu tür tasarımlar birçok genç odasında tercih edilecektir.

4- Çalışma Masası ve Rahat Bir Çalışma Koltuğu Genç Odalarının Vazgeçilmezi!

Gerek okuyan, gerekse projeden projeye koşan gençlerin odalarında mutlaka bir çalışma masası ve çalışırken onları rahat ettirmesi gereken bir koltuk olması şarttır. Bu tür odalarda olması gereken bu eşyaları, raykonsept olarak çok güzel bir şekilde hazırlamakta ve sizlere sunmaktayız. Yukarıda yer alan resimdeki gibi birçok tasarımı olan firmamızda, bu tür ürünleri bulup kullanmanız mümkündür. Ayrıca bu tür tasarımlar yeni yılın en çok tercih edilen tasarımları arasında yer alacak.


Birbirinden Güzel 3 Genç Odası Kombinasyonu

Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan Genç Odalarını birçok farklı formda görmek mümkün olmaktadır. Her bireyin kendi arzu ve isteklerine göre şekillenmekte olan bu odalar uzmanlarımız tarafından başarılı ve modern bir şekilde tasarlanmaktadır. Genel olarak genç odalarında çalışma masası, dolap, yatak ve kişilerin isteklerine göre birkaç ilave tasarımlar da olabilmektedir. Bayan genç odalarında daha canlı renkler gözlemlenirken bay genç odalarında ise daha çok mat renklerin hakimiyeti görülmektedir.

Gelişen modern mimari ile birlikte oluşturulan genç odaları sayesinde; gençlerin daha rahat bir ortamda olmaları sağlanmakta ve yoğun iş ve eğitim temposu içerisinde yer alan gençlerin de bu stresleri en aza indirmeleri bu odalar sayesinde mümkün olabilmektedir. Çünkü istedikleri her türlü eşya ve cihaz genç odası tasarımına başarılı bir şekilde entegre edilebilmektedir. Genç odaları hakkında bu kadar detay ve bilgi sunduktan sonra genç odalarının tasarımlarına geçsek hiç de fena olmaz.

1- Kremit ve Eskitme Tasarımlı Genç Odası

Kendinizi eski bir kulübede ya da şömine başında hissetmeye var mısınız? Bu eşsiz ve harika tasarım ile birlikte hem kendinizi çok özel bir yerde hissedebilecek hem de oldukça modern çizgiler doğrultusunda mazinin etkilerini odanızda buluşturma imkanı bulacaksınız. Ayrıca bu genç odası tasarımında çok özel bir çalışma masasına sahip olabilecek ve burada hem derslerinize hem de projelerinize zaman ayırma fırsatı bulabileceksiniz. Tüm bu çalışma alanları, stres atma alanlarının yanı sıra bu genç odası tasarımında sporcu ruha sahip kişilere de ufak süprizler sunulmuştur. Bir boks torbası ile hem stres atabilir hem de antremanlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca, oldukça geniş bir yatak takımı ile de derin bir uyku keyfi çekebilirsiniz.

2- Tek Parça İlginç Tasarımlı Genç Odası

İlginç ve farklı olmayı seven kişilerden misiniz? O halde bu genç odası takımı tam size göre. Bu genç odası takımında tek parça ahşap içerisinde tüm ihtiyacınız olan parçalar başarılı bir şekilde konumlandırılmıştır. Merdiven ile yatağınıza çıkabilmekte, yatağınızın altında bilgisayarınız ile çalışmalarınızı yürütebilmekte ve kepenk tarzında açılan dolabınız ile de kıyafetlerinize ve diğer eşyalarınıza ulaşma şansını yakalamaktasınız. Ayrıca kullanılan bu sistemlerin arasında birçok farklı renge ulaşmak da mümkün olabilmektedir. İlginç olduğu kadar çok da konforlu olan bu genç odası takımı tam da size göre!

3- Sade Seven Bayan Kullanıcılar İçin Genç Odası

Sade renkleri seven kişilerden misiniz? O halde bu genç odası takımını çok ama çok sevecek ve bu odada çok güzel vakitler geçireceksiniz. Tek renk olan bu genç odası takımında bilgisayar masanız, çalışma masanız, dolabınız ve kitaplarınız için raflar ayrı ayrı bulunmaktadır. Böylece oldukça güzel ve modern bir odada çalışmalarınızı sergileme şansını elde edebilme şansını yakalayabileceksiniz. Bu genç odasında hem ferah hem de oldukça sorunsuz şekilde zaman geçirmeniz mümkün olacaktır.


Genç Erkek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yaşamınızı güzelleştirmeye yaşadığınız ortamı güzelleştirerek başlarsınız. Bunun en kestirme yolu ise dekorasyondur. Evlerinizin en çok kullandığınız alanlarını dekore ederken hep daha çok alandan tasarruf etmeyi ve kullanışlı mekanlar oluşturmayı hedeflersiniz. Peki ya genç erkek odası dekore ederken? Bu sorunun cevabını birçok kişi şöyle bir düşünecektir. Çünkü erkek odası dekore ederken nelere ihtiyaç duyulabileceğini, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini ve dekorasyonun inceliklerini kimse merak etmez. Oysaki evlatlarınızın odasında harika vakit geçirmesi için elinizden gelen araştırmayı yaparak en güzelini uygulamanız gerekmektedir. Şimdi sizlere genç erkek odası dekorasyon fikirleri vermeye çalışacağız.

Gençler marjinal olmayı çok sevdikleri için, odalarının farklı tasarımlar barındırması onları inanılmaz mutlu edecektir. Zaten dekorasyonun amacı biraz farklı olmak ve hayranlık uyandırmak olacaktır. Hazır dekorasyon işlerine soyunmuşken biraz farklı fikirler almak kimse için zor olmasa gerek. Zaten ebeveynler çocuklarının mutlu olmaları için her şeyi göze alabilen kahramanlardır. Bu yüzden de genç erkek odası dekorasyonunun üstesinden gelmek ebeveynlere sıkıntı oluşturmayacaktır.

Erkekler için en ilgi çekici tasarımlar; üç boyutlu ve fantastik olanlardır. Aslında böyle dar bir genelleme yapmakta yanlış olacaktır çünkü genç erkek odaları dekore edilirken mutlaka evladınıza fikrini sormanız gerekmektedir. Çünkü kaldığı odada dilediği renkleri kullanmak ve istediği tasarımlara sahip olmak onun da hakkıdır. Dekorasyon öncesi yapılan en büyük hatalardan biri duvar rengi ve mobilya rengi arasında kalarak yanlış seçim yapmaktır. Tüm dekorasyon seçeneklerinde olduğu gibi burada da oda renginden önce mobilya seçimi yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü mobilyalara uyumlu olmayan duvar renkleri odayı boğucu gösterirler. Son moda bir şeyler yapmak istiyorsanız dekoratif duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Üstelik tek duvara uygulanan ama gayet şık ve göz yanıltıcı duran 3 boyutlu duvar kağıtları sayesinde, yatak odalarına istediğiniz konseptte bir dekorasyon modeli uygulayabilirsiniz. Arabalar, korsanlar, günbatımı, romantik desenler ve daha neler neler bulabileceğiniz duvar kağıdı koleksiyonları sizleri bekliyor.

genc-odasi-proje-39-4

Genç bir delikanlı, odasının nasıl tasarlanması gerektiğine kendi karar verebileceği için seçimi güvenerek ona bırakmalısınız. Yatak odasına fazla eşya doldurmak çok şık bir görüntü oluşturmaz. Zaten dekorasyonun ruhuna da aykırı bir durum olur. Bunun için seçtiğiniz mobilyaların fonksiyonel olmasına dikkat ederek sorunu kökten çözmelisiniz. İstediğiniz zaman ortadan kalkarak çalışma masası olabilen yatak tasarımları kimin ilgisini çekmez ki? Eminim yaşı ilerledikçe odasını çok farklı şekillerde kullanmayı isteyecek olan oğlunuzda bu yatak tasarımlarına bayılacaktır. Üstelik yatak ortadan kalktıktan sonra ortaya çıkan geniş ve ferah alan sadece oğlunuzun değil tüm aile bireylerinin hoşuna gidecektir. Çalışma masası ile birlikte kullanıldıkları için bu tarz yataklarının pencereye paralel yerleştirilmesinde fayda vardır.

Gün ışığı gözünüze gözünüze değil de, tam arkanızdan çalıştığınız masaya düşmelidir. Bu şekilde oğlunuzun göz sağlığını da korumuş olacaksın. Fakat aynı kural aydınlatma seçiminde de geçerli olacaktır. İlk kural; tercih ettiğiniz aydınlatma doğal ışık saçmalı, ikinci kural; çalışma masasına 90 derecelik açı ile yerleştirilmesine özen gösterilmelidir. Eğer bu açı mümkün değil ise aydınlatma ışığının da çocuğunuzun arkasından masaya düşmesine dikkat etmelisiniz. Odada bırakılan boş alanlar için şık oturma alanları tasarlayabilirsiniz. Fakat bunu odanın temasına uygun bir şekilde yapmaya özen gösterin. Erkek çocuklar futbol aşığı oldukları için bu tema size harika fikirler verebilir. Örneğin futbol topu şeklinde tasarlanmış bir aydınlatma, Kale filesi şeklinde çevrilmiş bir oturma alanı ve buna uygun aksesuarlar kullanarak dekorasyonunuzu konuşturabilirsiniz.

Sizde diğer genç odası modellerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Genç Odalarında Raylı Dolap Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Genç odaları artık hem ailelerin hem de gençlerin sıkça tercih ettiği iyi bir dekorasyon türüdür. Detaylandıracak olur isek, sosyal iletişimin reel hayattan kopup sanal bir yaşam tarzına bürünmesinden sonra artık gençlerin odalarından ayrılmaması odalarını bir yaşam merkezine çevirmelerine imkân tanımıştır. Artık gençler kendi odalarını kendileri dizayn ediyor ve bu dizaynlarına aileleri de karışmıyor.

Bizlerde genç odalarının vazgeçilmez unsuru olan ray dolap modeli ve ray dolap dizaynını inceleyeceğiz. Geçmişten günümüze artan alışveriş çılgınlığı genç odalarında ray dolap dizaynını değiştirmiş buna yön vermiştir. Nasıl mı? Sanırım şu şekilde bahsetsek daha faydalı olacak. Eskiden insanlar daha az kıyafet daha az tür almayı yeğlerken şu sıralar özellikle gençler ve maddi durumu iyi olan gençler şeklinde bir anti parantez yaratırsak tam bir kıyafet çılgını (!) İşte bu sebepten ötürü artık genç odalarında ray dolap dizaynı çok önemli.

Dolap dizaynından biraz bahsetmek istiyoruz. Gençlerin bu çılgınca alışveriş tutumu dolap dizaynını etkilemiştir demiştik ve bunu şu şekilde çözüme kavuşturabileceğimizi de ilişik ediyorum. Artık dolap içerisinde mevcut olan göz sayısı hem fazla olmalı hem de enine boyuna büyük olmalıdır. Daha da ayrıntıya girecek olur isek, ray dolap dizaynında önerdiğimiz görüntü şekli şu olmalıdır : “ Enine ve boyuna geniş, takım elbise ve gömlek asılacak bir bölme fakat içerisine kıyafetleri sıkıştıracak bir durumu meydana getirecek hiçbir ekstra modül koyulmamalıdır. Bunun dışında dolap ortasında sayısı 8 ile 10 arasında değişen küçük raflar konulmalıdır. Bunların bir kısmı iç çamaşırı, bir kısmı parfüm ve bilumum kozmetik ürünlerinin saklanacağı kullanılmaktadır. Geriye kalanlar ise tişört, kot gibi günlük yaşantıda kullanılacak kıyafetlerin temini için kullanılmaktadır. Üst kısımlarda 2 adet dikdörtgen şeklinde uzun ve geniş alan ayrılmalıdır. Sebebi ise mevsimsel farklılıkları belirgin bir şekilde yaşayan bir coğrafya içerisinde olduğumuzdan dolayı mevsimsel değişikliklere uyum sağlamak adına kıyafetleri kaldırmak adına bu kısımlar kullanılır. Rahat ve temizlenebilir kadar büyüklükte olması ray dolabın tercih edilir olmasını sağlamıştır genç odalarında. Yine dizaynından bahsedecek olur isek, bu kadar fazla gözlü olması dolabın dışarıdan görüntüsünü de güzel kılacaktır. Ayrıca ağaç çeşidi genç odalarında ray dolap dizaynında önemli bir yer tutmaktadır. Hafif ve kaliteli ağaçların hammadde olarak seçilmesi ray dolap modellerinin ilgi çekmesine fayda sağlamaktadır.”

genc-odasi-tasarim

Genç odalarında ray dolap dizaynı yapan şirket kullanıcılara ürünü teslim ederken, renk seçeneklerini ne kadar bol tutarlar ise daha fazla kullanıcıya hitap etmiş olurlar. Şimdiler de bu modeller arasında renk tonu olarak beyaz, bej ve krem renkleri ön planda olurken, daha çocuklar üzerine olan takımlarda ray dolap dizaynı daha az gözden oluşan daha çok eğlenceye yönelik olmaktadır. Gençler ve çocuklar arasındaki farkları gözeterek ray dolap dizaynı yapmak pazarlama açısından fayda sağlayacaktır.


Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon noktasında bir çok stil olmasına rağmen, önemli olan aslında sizin zevkinizi ve içinize sinen bir dekorasyonu ortaya çıkartmanız. Çünkü dekorasyonda içinize sinmeyip sizden bir şeyler bulamadığınızda o yaşam alanı size oldukça yabancı gelir. Bu açıdan dekorasyonda bazı tüyoları bilmek ve onlara göre dizayn etmek en doğru yol olacaktır. Bir çok dekorasyon firması bile sizin için evlerinizi dekore ederken fikirlerinize danışır ve sizin isteklerinizi yansıtmaya çalışır. O yüzden ev dekorasyonunda önemli olan detaylara ve püf noktalarına uygun hareket edip mobilya ile evleri kaplayıp boğmadan, huzurlu bir ortam yaratmanız.

Gelelim şimdi erkek çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenlere ve nasıl dekore edeceğimize dair püf noktalarına. Aslında burada uyulması gereken birazda odanın bir başka bireye ait olmasından dolayı onun fikirlerine ve isteklerine göre odanın dekore edilmesidir. Bu çocuğunuzun kendine olan öz güvenini geliştirirken size karşı kendini ifade etmede ve birey olduğunu kabul ettirmede uğraş verirken yardımcı olacaktır. Çünkü ona ait bir odasının olması ve onun fikirlerine göre döşenmesi, onu önemsediğiniz ve fikirlerine saygı duyduğunuzun bir göstergesi olacaktır. Tabi burada absürt istekler durumunda onu yönlendirmek ve bilgi vermek ortak bir karara vararak hareket etmekte yerinde bir davranış olacaktır.

Daha önce bebek odası dekorasyonu ile ilgili yazmış olduğumuz makaleyi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. İlk doğduğunda bir bebek için hazırlanan bu oda artık büyümeye başlayan çocuğunuzun pek hoşuna gitmediği gibi ihtiyaçları açısından da yeterli gelmiyordur. Artık kendilerini büyümüş hissetmek istiyorlardır. Ayrıca bu alan onların eğlence, dinlenme ve yatak odası olarak kullanabilecekleri bir oda tasarlamanız yerinde olacaktır. Yeni yeni yetişmeye başlayan oğlunuz için odasında çok zaman geçirmek pek daha mümkün olmayacaktır. O çoğu zaman sizi takip eder. Ama artık odasında zaman geçirmek oyun oynamak istediği anlarda olacaktır. Bu açıdan çocuğun ilgi alanlarını belirlemek ve odasını daha cazip hale getirmek için fikir verecektir.

erkek-cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri

Erkek çocuk odası dekorasyonunda artık renklerde daha farklılık gösterirken farklı ihtiyaçlara göre ve çocuğun ilgi alanlarına göre kurgular yapılabilir. Yavaş yavaş ders çalışmaya boyama yapmaya pc de oyun oynamaya başlayan çocuğunuz farklı ihtiyaçlarına cevap almak isteyecektir. Renk seçimleri açık veya koyu tonlarla birlikte kullanılabilir. Farklı şekillerde aydınlatma elemanları kullanmak odanın dekorasyonunda önemli bir detaydır. Sarkıt, aplik, abajur, çalışma lambasına yer verilebilir.
Çocuğun ilgi alanları içinde yer alan hobileri oyun ve film karakterleri ilgilendiği veya yönlendirmek istediğiniz spor veya meslek ile ilgili aksesuarlar müzik aletleri ile odayı renklendirebilirsiniz.

İşinizi kolaylaştırmak için hazır satılan ve biraz daha büyüdüğünde de rahatlıkla kullanabileceği genç odası takımlarından faydalanarak odanızı dekore edebilirsiniz. Burada aksesuarlarla ve figürlerle odayı renklendirmeniz yeterli olacaktır. Çocuğun ihtiyaçları doğrultusunda mobilyalar seçmeniz illa tüm genç odası parçalarını satın almanız gerekmiyor. Daha önce aldıklarınıza ilaveler yaparakta odayı ihtiyaçlar noktasında dekore edebilirsiniz.

Odanızın alanı burada kullanılacak mobilyalar için birinci şarttır. Eğer yeterli zamanınız yoksa modüler olarak hazırlanan ve yer kaplamayan yeni mobilyalardan da tercihler yapabilir veya bir marangozdan yardım alabilirsiniz. Burada kitaplık yerine duvarlarda raflar kullanarak alan tasarrufu sağlamanız da dolaplarını da duvara monte ederek yerden tasarruf sağlayarak çocuğun oyun alanının kalmasına ve nefes alan bir oda hazırlamanıza imkan sağlayacaktır.

Odayı güzel gösteren ve farklı bir ambians yaratmak için tekstil ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için yastıklar ve yatak örtüsü ile perdelerin uyumu yeterli olacaktır. Ayrıca yer için çocuk odasına uygun ufak bir halı odaya derinlik kazandırmanıza yardımcı olur.

Daha önceki yapmış olduğumuz genç odası odası modellerine incelemek için tıklayınız.


Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Ergenliğe giren ve artık bir birey olduğunu ve artık büyüdüklerini göstermekte aceleci olan gençler, kendi kişiliklerine uygun şekilde dekore etmek isterler. Bunun içinde bir çok kez isteklerini dile getirirler çünkü size kendilerini ifade etmeye çalışırlar. Bu açıdan çocuğunuzun odasını dekore etmeniz onu önemsediğiniz ve sende bu evin bir parçasısın demenizin bir göstergesi olacağı gibi, artık o odanın da çocuğunuzun ihtiyaçlarına göre dekore edilmesinin zamanı gelmiş demektir. Mevcut odanızın yenilenmesinde öncelik çocuğunuzun istekleri olmalı. Absürt istekler nedeni ile canınızı sıkmak yerine ortak bir noktada buluşmaya çalışmanız doğru bir yaklaşım olacaktır. Onun zevklerine de yer vermek onun yaşam alanında rahat etmesine ve kendini oraya ait hissetmesine neden olacaktır. Artık büyüyen ve sizin için hala çocuk olsalar da büyüdüklerini kabul etmeniz ve genç odası olarak dekore etmeniz gerekir.

Oda dekore ederken çocuk sayısı ve yaşları da önemlidir. Çocuk sayınıza göre odanın dekore edilmesinde her çocuğun isteklerini de içeren ortak bir oda dekore etmeniz gerekir. Tabi birde kullanılacak mobilya ve aksesuarlarında çocuklarınızın kullanımına uygun olması gerekir. Bir çocuğunuzun zevkleri ve hobileri, diğer çocuğunuza uymaz bu açıdan dekorasyon biraz zorlaşacaktır.

Bu yüzden odada kullanılan mobilyaların birbirinden çok farklı olmaması hem çocukların arasında sorun yaşanmasını engellerken sizinde mobilya seçimi yaparken fazla zorlanmanıza sebep olmaz. Ama burada yapılacak en doğru dekorasyon onların hobi ve isteklerine uygun aksesuar ve afişlerden faydalanarak kendi alanlarını düzenlemeniz gerekir. Eğer aynı şeylerden hoşlanan çocuklarınız varsa o zaman ihtiyaçları da ortak kullanıma uygun şekilde birer tane almanız oda dekorasyonunda yer açmanıza olanak sağlar. Tabi burada farklı cinsiyette olan çocuklardan bahsetmiyoruz. Eğer biri kız diğeri erkek iki çocuğunuz varsa o zaman oda ne tamamen kız çocuğuna nede tamamen erken çocuğuna yönelik olmayacaktır. Renk olarak ortak karar verilen şekilde boyamak mobilyaları da her iki bireyinde beğenebileceği unisex mobilyalardan tercih etmeli burada son kararı onların vermesine imkan tanımalıdır.

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri

Burada çocukların yaşam alanlarını kendilerine göre dekore etmeleri için yataklarının bulunduğu duvara afiş, raf, tablo gibi aksesuarlarla süslenebilir. Ayrıca kullanılan bir müzik aleti varsa ona ait bir köşe oluşturulabilir. Avize, aplik, abajur gibi aksesuarlarla yatak başları dekore edilirken kitap okumaya ve ders çalışırken birbirlerini rahatsız etmemelerine imkan sağlarsınız.

Genç odası dekore ederken uyulması gereken kurallardan bir tanesi de dinlenme, uyuma, ders çalışma gibi ihtiyaçlarını karşılarken rahatlık ve konfor ön planda tutulmalı oda tıkış tıkış olmaktan ziyade ferah ve nefes alan çocukların odalarında bulunmaktan zevk alacakları bir şekilde dekore edilmesidir. Oda ne kadar küçük olursa olsun dekorasyonda yapılacak tercihler ile oda ferah bir görüm alabilir hele hele yeni mobilya ürünleri içinde yer alan demonte olarak yapılan ve duvarlarında kullanılarak açılıp kapanan farklı amaçlar için kullanım imkanı sunan mobilyalar tercih edilebilir. Özellikle depolama alanı açısından uygun ürünler seçilmelidir.