Evinizi dekore ederken, farklı ve yeni tarz arayışında olabilirsiniz. Ruh halinizi, zevklerinizi, evinizin büyüklüğünü ve aydınlığını göz önünde bulundurarak evini dekore edebilirsiniz. Evinizde farklılık oluşturacak birkaç dekorasyon önerisine göz atacak olursak…

Salon için şık ve gösterişli dekorasyon istiyorsanız, tabloların yanı sıra ayna da kullanabilirsiniz. Ayna, salonunuzun derin, geniş ve ferah görünmesini sağlayacağı gibi şık ve modern bir görünüm de sunacaktır. Beyaz ağırlıklı salon dekorasyonu her zaman revaçta olup, aydınlık bir görünüm de sunar. Üstelik beyaz mobilyalardan oluşan salon için duvar, halı, perde ve avize rengi olarak istediğiniz renkleri de kullanabilirsiniz. Eğer seyahat etmeyi seviyorsanız, gittiğiniz yerlere ait farklı objeler ve antik eşyalarla da salonunu süsleyebilirsiniz.

Tıpkı salon gibi mutfak dekorasyonu da bayanların çoğu vakitlerini burada geçirmeleri ve misafirlerini genelde burada ağırlamalarından dolayı özen ister. Pek çok bayan geniş mutfak tercih etse de, eğer mutfak küçükse aydınlatma ve renklendirmelerle geniş ve ferah görünüm sağlanabilir. Gün ışığı tarzındaki aydınlatmalarla, açık renkli mutfak dolapları küçük mutfakların dekorasyonunda tercih edilebilir.

Günün yorgunluğunu atacağınız yatak odasının da rahat ve konforlu olmasını isteyebilirsiniz. Yatak odanızın dekorasyonu dinlendirici etkili, estetik ve şık görünümlü olmalıdır. Salonda olduğu gibi yatak odasında da odanın geniş, ferah, derin görünümü için ayna kullanılabilir. Zevkinize göre metal çerçeveli veya kenarları ahşap olan aynaları tercih edebilirsiniz. Yatak odasında koyu renk perde kullanımı gün ışığını engelleyeceği için yorgunluk hissi verebilir. Gözleri yormaması bakımından mobilyaların çok renkli olması yerine beyaz tonlarda olması idealdir.

evinizde-farklilik-olusturacak-dekorasyon-fikirleri

Çocuk odasının canlı görünebilmesi için renkli tonlar tercih edilebilir. Çok koyu tonlar olmamak kaydıyla, turuncu, mavi, yeşil, pembe ve sarı tonları tercih edilebilir. Mobilyaların da çocuklarınızın kullanabileceği tarzda dizayn edilmiş olmasına dikkat edin. Yatağını uzayan modellerden seçmeniz ise uzun süreli kullanım sağlayacaktır.

Ev dekorasyonunda farklılık için renkli avizeler, mumlar, şamdanlar, eskitilmiş rengi soluk halılar gibi farklı eşyalar kullanılabilir. Eğer Bohem tarzı gibi eskiye dönük tarzları seviyorsanız, salonunuzu süslemek için eski telefon veya daktilo kullanabilirsiniz.

Kanepe ve yastıklarda renkli, motifli, desenli modeller salonunuza şık ve canlı bir görünüm sunacaktır. Beyaz ağırlıklı salonunuzu fuşya, kırmızı, mavi tonlarındaki kanepelerle süsleyebilirsiniz. Tek renkli kanepeleri ise desenli ve renkli yastıklarla kullanmanız salonunuza canlı bir atmosfer sunacaktır. Ayrıca beyaz ağırlıklı salonunuz için kırmızı veya siyah tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonu için duvar boyası yerine duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Desenli veya düz renk duvar kağıtları yerine kabartmalı ve üç boyutlu duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Banyo dekorasyonu için siyah-beyaz uyumundan yararlanabileceğiniz gibi zevkinize göre pembe, yeşil veya mavi renklerinin açık tonlarını da tercih edebilirsiniz. Aynalı dolaplar, hem eşyalarınızı koymanız açısından yer tasarrufu, hem de banyonuzun geniş görünmesini sağlar.