2018 Oturma Odası Tasarımları

2018 Oturma Odası Tasarımları, geride bıraktığımız onlarca yıldan çok daha başarılı tasarımlara ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde olduğumuz yıl içerisinde genel olarak mavi, kırmızı, siyah ve koyu yeşil gibi soft renkler tercih edilirken aynı zamanda oturma odası gruplarında oldukça fazla rağbet de bizleri bekleyen durumlar arasında yer almaya devam ediyor. Dekorasyon çözümleri olarak karşımıza çıkan birçok farklı olayda; oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmamız ve onlarca farklı tasarım önerimiz olması sizlere büyük bir başarı da sağlamaktadır. Dekorasyon çözümleri olarak; birbirinden güzel birçok tasarım fikrimiz yer almaktadır. Buna ek olarak; sizlerde oturma odanızda çok daha ferah ve başarılı bir şekilde yaşamak istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz. Yazımızın detaylarını açıkladıktan sonra sizlere oturma odası tasarımlarını güzel ve detaylı bir şekilde göstereceğiz.

Oturma Odası Tasarımlarında Dikkat Ettiğimiz ve Sizlere Sunmuş Olduğumuz Avantajlar

 • Oturma odası tasarımlarında yapılan çizimler ve modellemeler ile birlikte hem küçük odalara sahip evlerde hem de geniş odalara sahip olan evlerde başarılı bir şekilde çözümler üretilmiştir,
 • Üretilen çözümlerin tüm duvar boya renklerine uyumlu bir şekilde çalışıyor olması için bir takım düzenlemeler yapılmış ve sizlere sunulmuştur,
 • Oturma odası tasarımlarında kullanılan tüm ahşap malzemeler başarılı bir şekilde uzun yıllarca sizlerle birlikte olacak şekilde tasarlanmış ve kullanım ömürleri 1-2-3 yıl değil oldukça uzun yıllar boyunca sizlerle birlikte olacak düzeyde ayarlanmıştır,
 • Oturma odası tasarımlarını istediğiniz alanlara özel bir şekilde düzenleyebilirsiniz, ofislerinize özel takımlar için de bu tasarımlarımızı kullanmanız mümkün olmaktadır. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmadığı gibi sizlere oldukça güzel çalışmalar da isteğinize özel olarak hazırlanıp, sunulabilmektedir.
 • Oturma odası ile ilgili olarak; diğer tüm ihtiyaçlarınızda sizlere güzel bir şekilde destek sağlayacak düzeyde çalışmalar için de bizlere ulaşabilirsiniz.

Oturma Odası Tasarımlarında Renklerin Önemi Nedir?

Oturma odası gruplarında renkler oldukça önemlidir. Oturma odalarının büyük bir bölümünü bu tür eşyalar oluşturacağı için bu eşyaların sahip olduğu renkler; evin ahengini sağlayacak olan yegane şeydir. Bu nedenle mutlaka bu tür tasarımlarda birçok farklı etkene dikkat edilmesi gerekmektedir. Oturma odası tasarımlarında birçok farklı renk tercihi söz konusu olsa da; genelde soft renkler önerilmekte ve tercih edilmektedir. Sizlerde oturma odalarınızda ana renklerin alt tonlarını tercih ederek oldukça güzel görüntüler elde edebilirsiniz. Renk seçimi konusunda yardım almak istiyorsanız, bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha önce tasarladığımız salon dekorasyonu örneklerini incelemek için Salon Dekorasyonu sayfamıza bakabilirsiniz.


4 Adımda Daha Düzenli Mutfaklar

Kimse mutfağının dağılmasından ve dağılan mutfakları toplamaktan hoşlanmaz. Kadınlar daha düzenli mutfaklar ararlar, isterler.  Günlük rutinler esnasında bazen fazlasıyla dağılan mutfaklar günün yorgunluğunun etkisiyle çoğu zaman tam düzenine oturmaz ve sizi çileden çıkarır. Dağınıklıktan hoşlanmayan fakat dağınık çalışanlara küçük önerilerle daha düzenli mutfaklar vadediyoruz.

Özellikle mutfakta gününün birkaç saatini geçiren birçok yemek yapan kişilerin daha rahat edebilecekleri, dağınık ibaresinden kurtulabilecekleri yöntemleri sizler için derledik. Hadi siz de 4 adımda daha düzenli mutfaklar nasıl olur, nasıl kavuşabilirsiniz bakalım.

1-Kendinize tezgah çöpü oluşturun!

Mutfakta yemek yaparken, patatesleri soymak, yumurtanın kabuklarını atmak, kullandığınız bir kabartma tozunun paketini atmak gibi işlevler için kullanacağınız bir set üstü çöp edinin. Bu yer kaplayan basit bir çöp kutusu olmak yerine, plastik bir kabınız olabilir. Normalde temiz bir şekilde tezgahınızın altında duran plastik kabı yemek yaparken tezganıza çıkarır ve tüm çöplerinizi burada biriktirirseniz, hem tezgahınız kirlenmez hem de tek hamlede tüm çöplerden kurtulursunuz!

2-Set üstüne değil, dolap içine!

Gün içinde yemek yaparken kullandığınız bir çok küçük mutfak aletini kolayca erişebilmek için setinizin üstüne yerleştirirsiniz. Dolayısıyla kapladığı yerden ötürü hem dağınık bir görüntüye neden olur hem de setinizin üzerindeki alanı kapladığından setiniz daralır. Hem bunları önlemek hem de dolaplarınızı kullanmak için, gün içinde ihtiyaç anında kolaylıkla erişebileceğiniz bir dolap seçerek tüm bu mutfak aletlerinizi yerleştirebilirsiniz. Sadece el aletleri değil, yağdanlıklar ya da baharatlar gibi yer kaplayan eşyaları da dolaplarda muhafaza edebilirsiniz. Özellikle eğer küçük bir mutfağa sahipseniz ve setinizi kullanırken zorluk çekiyorsanız, ne kadar az eşya o kadar çok alan kullanımı ilişkisi dolayısıyla bu adımı uygulamak işinizi kolaylaştıracaktır.

3-Klasik Lavabolar out, Çift Taraflı Lavabolar in!

Mutfakta en çok kullanılan iki alandan ilki set iken, ikincisi de setin bir parçası olan lavabodur. Özellikle düzenli ve temiz tutmak, sürekli çaba isteyen lavabolar bazı zamanlarda bulaşık yığınıyla dolar ve hijyenik olmaktan çıkan mutfak adeta bir kabusa dönüşür. İşte hem böyle durumları önlemek hem de mutfakta iş yaparken daha rahat hareket etmek için artık yeni nesil Çift Taraflı Lavabolar oldukça revaçtadır. Çift taraflı lavabo kullanıldığında hem alanınız genişlediğinden hem de daha rahat hareket edilebileceğinden sizi dağınıklıktan kurtaracaktır. Sadece lavabo seçmek yetmez, bir de eviye modellerine de bakmak gerekir. Her ne kadar aslında aynı amaca hitap etseler de, birbirinden farklı malzemelerden üretilen, birbirinden oldukça farklı tasarımlara sahip, mutfak ile uyumlu ve kullanıcının zevkine göre, onlarca farklı eviye modeli bulunmakta. Özellikle günümüzde popüler olan başlığı uzayan duş modelli eviyeler temizlik açısından kolay olmakla doğru orantılı mutfağı temiz ve düzenli hale de getirebilir ve dolayısıyla tercih edilebilir bir model..

4- Çekmecelerde düzenleyiciler kullanın!

Sadece dışarıdan görünen bir düzen dışında mutfak dolapları ve buzdolabındaki düzen de önemlidir. Çünkü genel bir düzene sahip olmanın püf noktası mutfak eşyalarının kendi içinde düzenli olmasından geçer. Şu sıralar her yerden alabileceğiniz raf düzenleyiciler ile çekmecelerinizi, dolaplarınızı ve buz dolaplarınızı düzenleyebilir ve böylelikle aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Çatal kaşıklarınız için, bardak takımlarınız, tencereleriniz hatta buz dolabınızdaki kuru gıda ya da sebzeleriniz için düzenleyiciler alabilir ve kendi isteklerinize göre tüm dolaplarınızı düzenleyip yerleştirebilirsiniz. Ayrıca cam saklama kaplarında makarna, pirinç, mercimek gibi kuru baklagilleri muhafaza edebilir, hem paketli kötü görünümünden kurtulmuş hem de cam olduğundan içindekini hemen görüp almanızı sağlayacağından rahat etmiş olursunuz.

Düzenli Mutfaklar

Böylelikle daha düzenli mutfaklara nasıl ulaşabileceğinizi kısaca anlatmış olduk.


Yazlık Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tüm yılın yorgunluğunu attığımız deniz kenarındaki o küçük yazlıklarımıza gitmeyi her yıl iple çekeriz. Yılımızın belki de 3 aylık hatta daha az bir kısmını yazlıklarda geçirmemize rağmen, her köşesinde konfor ve şıklık ararız. Her eşyanın birbirini tamamlaması göz önünde bulundurularak genelde dingin bir tarz ile mobilyalarımızı seçeriz. Peki yazlık bir ev dekore etmek için nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu sorunun cevabı aşağıdaki 6 maddede gizli…

1 - Huzurlu ve sade eşyalar seçmek

Yazlık evlerde genelde dinlenmek ve huzurlu bir tatil hedeflendiğinden genel dekorasyona huzurlu bir tema hakim olmalıdır. Üst üste yığılmış eşyalar, sıkıştırılmış koltuk ve masa takımları yerine daha sade ve fresh bir görüntü içeren rahat köşe takımları tercih edilmelidir. Salon mutfak beraber olan Amerikan tipi mutfaklarda ise açık renkli mutfak dolaplarına uygun tonlarda koltuk seçimi yapılabilir. Eğer soft tonlar kullanacağınız odayı salon olarak belirlediyseniz, balkon ya da terasınızı renkli döşeyebilir daha canlı bir odaya çevirebilirsiniz.

Bununla beraber yazlığınızda kullandığınız aksesuarlar deniz kabuklarından yapılmış dekoratif süs eşyaları veya hasırdan yapılmış çerçeve ve dekoratif eşyalardan oluşabilir. Böylelikle hem yazlık konseptine ayak uydurmuş olur hem de daha natürel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Yazlığınızda sadelikten yana bir dekorasyon tercih etmeniz hem yılın yorgunluğu için bir ilaç olacaktır hem de sizin için temizlenebilirliği en kolay ve kullanışı en rahat seçim olacaktır.

  2-Minimalist Olmak

Genelde yazlık evler asıl evlerden daha küçük olurlar. Bu nedenle kullanacağınız eşyaları da en minimalist olanlardan seçerseniz size kalan alan daha geniş olacak ve eşyalarınız sıkışmadan rahatça yerleşmiş olacaktır.

Örneğin masa sandalye takımınızı ayakları zarif ve köşeleri geniş olmayan masalardan ve sandalyelerden seçerseniz daha rahat bir kullanım yakalayabilirsiniz. Aynı şekilde yatak odalarınızda kullanılan dolaplar sadece yazlık kıyafetler konulacağından daha küçük seçilebilir.

Yazlık evlerde yatılı misafir ağırlamayı seviyorsanız altından yatak çıkan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Hem yavru yatakları sayesinde rahatça misafir ağırlayabilir hem de kocaman yatağı evinizin bir köşesine sığdırmak yerine gizli bir yatak kullanarak alandan tasarruf edebilirsiniz.

Mutfak için alacağınız beyaz eşyaları set üstü tercih ederseniz bulaşık makinesi ve fırını üst üste koyarak kullanabilir, böylelikle hem alanınızı daraltmaz hem de her iki eşyadan da yararlanmış olabilirsiniz.

3 - Olmazsa Olmaz Panjurlar

Yazlık evler denilince akla ilk gelen şüphesiz panjurlardır. Birçok modeli bulunan panjur çeşitlerinden hem zevkinize hem de bütçenize uygun olanı seçerek camlarınızda güneşi ya da soğuğu kesmek için kullanabilirsiniz.

Eski model açılır kapanır panjurlardan yeni nesil kumandalı panjurlara kadar size uygun modeli seçebilir ve balkon ve odalarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Beyaz, pembe, ahşap gibi birçok rengi bulunan panjurlardan sizin balkon takımınıza uygun olanı seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

4 - Bitkiler ile Yaza Merhaba

Yaz demek renk renk açmış çiçekler demek. Bahçenizde, balkonunuzda veya yazlığınızda baktığınız bitkileriniz ile yazın tadını çıkarabilir ve hoş görünümleri ile dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz. Özellikle çiçek açan renkli bitkilerden, menekşe, sümbül gibi bakımı kolay saksı bitkilerini yetiştirebilir evinizde huzur dolu cıvıl cıvıl bir köşeye imza atabilirsiniz.

İşte 4 maddede yazlık nasıl dekore edilmeli inceledik… Eğer siz de yazlığınızı hem rahat hem de şık bir dekorasyon ile taçlandırmak istiyorsanız bu maddelerden yararlanarak keyifli bir yazlık dekorasyonuna sahip olabilirsiniz!


Kiler Nasıl Düzenlenir

Kim evinde küçük bir kileri olsun istemez ki? Mutfak araç gereçlerini rahatlıkla organize edeceğiniz küçük ama oldukça kullanışlı bir kiler herkesin hayalidir.

Kileri olan bir evde yaşıyorsanız, orayı en verimli şekilde dekore ederek, kilerinizden maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Peki bir kiler nasıl düzenlenir? Düzenlenirken nasıl araçlar kullanılır? Neye göre düzenlenir? Tüm bu sorulara cevap bulmak için okumaya devam edebilirsiniz…

Kiler kullanım amacı bakımından az bir alanda bir çok eşya barındırabilmelidir. Bunu sağlamak için ise bir organizer dolaba ihtiyaç duyacaksınız. Bu dolabın ulaşılabilir boyutlarda ve uzunlukta olması, raflarının derinliği ve boyutları çok önemlidir. Özellikle dekoratif olmasına gerek yoktur fakat tek renkten oluşan ve ince yapıda bir dolap tercihi yaparsanız gözünüze de hitap edecektir. Kilerde kullanacağınız bu dolabı ister kapaklı ister kapaksız olarak kullanabilirsiniz. Eğer çok düzenli biri değilseniz kapaklı kullanım şekli sizin için daha avantajlı olacaktır. Ancak düzenli ve kiler görünümünde bolca eşya görüntüsünü seviyorsanız kapaksız bir dolap tercih edebilirsiniz.

Kileriniz küçük bir odadan veya dolap girecek bir boşluktan oluşuyor olabilir. Eğer sadece dolaplık bir yer varsa o alanı dolap ile doldurarak kullanabilirsiniz ancak, burası bir oda ise dolabın dışında kalan alan için de bir şeyler düşünebilir ve bu alanı da değerlendirebilirsiniz.

Örneğin, çok sık kullanmadığınız mutfak araç gereçlerini, waffle makinesi, kahve makinesi vs gibi, buraya koyarak mutfaktaki alanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Yada bir buzdolabı sığacak kadar yeriniz varsa, ister mutfakta kullanacağınız buzdolabını bu odada kullanabilir isterseniz de mini bir buzdolabı alarak burayı içecek dolabı yapabilirsiniz.

Dolap seçimini ve yerleşimini yaptıktan sonraki adımda sıra geliyor bakliyat, mutfak ürünleri ve her türlü gıdayı saklamak için seçeceğiniz kaplara. Genelde maliyeti dolayısıyla plastik kaplar tercih edilir fakat, bu kaplar hem sağlıksız hem kısa ömürlü hem de göze hitap etmeyen cinsten olduğundan bunun yerine, cam kavanoz ve kaplar tercih edebilirsiniz. Cam kaplar hem çok sağlıklı hem çok uzun ömürlü hem de yapısı gereği içine koyduğunuz gıdayı belli ettiğinden size daha büyük avantaj sağlayacaktır.

Kap seçimi de bittiğine göre gelelim yerleştirme kısmına…

Örneğin, çorba ana malzemelerinden olan mercimek çeşitleri ya da tarhana gibi kuru gıdaları cam kaplarınızın içine koyarak yan yana aynı rafa dizebilir; pirinç, bulgur ve makarna gibi yardımcı yemekleri oluşturan bakliyatları da yan yana aynı rafa dizebilirsiniz. Yani tüm kuru bakliyatları kendi içerisinde gruplayacak şekilde yerleştirirseniz, her gün kilere girdiğinizde yan yana olan seçenekler arasından seçim yapabilir ve bugün ne yapsam fikrini destekleyebilirsiniz.

İşte küçük bir kiler nasıl düzenlenir gördük, siz de küçük alanları büyük yardımcılara çevirmek istiyorsanız bu fikirlerden yararlanarak kendi kilerinizi oluşturabilirsiniz.


Dekorasyon Yaparken, Yardım Almamı Gerektiren Durumlar Nedir?

Dekorasyon, hayatımızda olmazsa olmaz işlemlerden olmaktadır. Bir evi güzel gösteren ve evin daha verimli bir şekilde görünebilmesi amacıyla mutlaka dekorasyon yapılması gerekmektedir. Dekorasyon işlemleri, sadece dekorasyon uzmanları tarafından değil kişilerin kendisi tarafından da yapılabilmektedir. Ancak; kişiler bu konuda bilgili değilse, herhangi bir güzel görünümün ve dekorasyon kurallarının oluşumu mümkün olmamaktadır. Dekorasyon yapmak için mutlaka ve mutlaka dekorasyon uzmanlarından yardım alınması gerekmektedir. Ayrıca dekorasyon yaparken evin uyumunu sağlamak ve renk ahengini başarılı bir şekilde oluşturmak oldukça önemli bir durum olabilmektedir. Dekorasyon demek aslında hem ürünlerin hem de renklerin başarılı bir şekilde uyumu sağlamak olabilmektedir. Renk uyumu sağlanmayan tasarımlarda, dekorasyon işlemleri tam anlamıyla başarılı bir şekilde yapılmış olmamaktadır. Bu nedenle dekorasyon kurallarına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kurallardan birkaçını sıralayacak olursak;

 • Dekorasyon, hem renklerin hem de eşyaların ahşap ya da diğer malzemelerden yapılmış olmasını incelediği gibi bu eşyaların birbirleri ile yapmış olduğu uyumları da incelemektedir. Bu nedenle dekorasyon sadece ürünlerin kişilere göstermiş olunan eşyalar değil, bunların birbirleri ile yapmış olduğu uyumlara göre değişiklik göstermektedir.
 • Dekorasyon konusunda renkler de büyük önlemde önemli olmaktadır. Dekorasyon yapmak isteyen kişiler mutlaka renklerin hükümdarlığına dikkat etmeleri gerekmektedir. Genelde bodrum katlarda olan evlerde açık tonlarda olan renkler tercih edilirken, üst katlarda olan evlerde ise kapalı renklerde olan renkler daha başarılı bir şekilde yer almaktadır. Sizlerde bu tür ince detaylara dikkat ederek, dekorasyon çalışmalarını yürütebilirsiniz.
 • Bazı evlerde büyük sorunlar olabilmektedir. Bu sorunların nasıl ortadan kalkacağı konusunda fikir sahibi olamayabilirsiniz. Böyle durumlarda dekorasyon uzmanları ile iletişime geçerek, sorunsuz ve başarılı bir şekilde evlerinizde bulunan nem vb. sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Ev sahipleri genelde evlerinde beyaz ve siyah renklerini tercih etmezler. Ancak bu renklerin birbirleri ile büyük bir uyumu bulunmaktadır. Bu nedenle bu tür renkleri birbirleri ile uyumlu bir şekilde kullanmak isteyen kişilerin dekorasyon uzmanları ile iletişime geçip, çalışma yapmaları gerekmektedir.
 • Eşyaları nasıl uyumlu hale getireceğini ve eşyaların rengi ile duvar renklerini nasıl uyumlu şekilde tasarlayacağı konusunda bilgisi olmayan kişiler de dekorasyon uzmanları ile birlikte çalışma yapmaları gerekmektedir.

Yeni Ev Dekorasyonlarında Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni evlenen ya da evini değiştirmek isteyen her çift öncelikle evlerin dekorasyon basamağı ile ilgilenmektedir. Bir evde huzur ve rahat bir kullanım olması her zaman dekorasyona ve eşyaların ayarlanmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle çiftler ve yeni ev alacak kişiler her zaman evlerin dekorasyon ayağına oldukça fazla dikkat edilmektedir. Dekorasyon denildiği zaman; akla evin rengi, tavan tasarımları, duvar tasarımları, halı seçimi, mobilya seçimleri ve buna ek olarak oldukça farklı tüm işlemler gelebilmektedir. Evin her türlü bölgesinde dekorasyon çözümlerini görmek mümkün olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere yeni ev dekorasyonlarını yaparken dikkat etmeniz ve uymanız gereken birkaç husus konusunda bilgi vereceğiz. Öyleyse hemen başlayalım.

1- Renk Uyumu, Dekorasyon Çalışmalarının En Önemli Unsuru!

Evlerinize dekorasyon yapmaya başlamadan önce, evinizin duvarlarını ve tavanlarını boyamanız size çok daha kolaylık sağlayacaktır. Duvar ve tavan renklerinizi belirleyip, boyama işlemini bitirdikten sonra geriye eşyalarınızı alıp odalarınızı tasarlamaya sıra geliyor. Ancak şunu bilmelisiniz ki; renk uyumu olmayan hiçbir ev veya oda dekorasyon şartlarına uygun olmamaktadır. Dekorasyon yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli aşama; her zaman renk uyumunu sağlamak olmaktadır. Evinizde renk uyumunu sağladıktan sonra diğer unsurlarda sorun olsa bile bu pek fazla sırıtmayacak ve sizi üzmeyecektir. Renk uyumunu sağladığınızdan emin olmak için; tüm eşya ve duvarlarınızın renklerinin açık ya da kapalı tonlarda olduğundan emin olmanız yeterli olabilecektir.

2- Her Odanın Farklı Eşya İhtiyaçları Bulunmaktadır!

Misafir odası ve oturma odasını karşılaştıracak olduğumuzda bu her iki odanın farklı eşya ihtiyaçları olmaktadır. Örneğin oturma odası, ev sakinleri tarafından çok daha sık ziyaret edilip kullanılırken misafir odaları o kadar fazla ziyaret edilip, kullanılmamaktadır. Bu nedenle de her odanın farklı eşya ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Oturma odasına; koltuk takımı, halı, tv ünitesi gibi eşyalar yeterli olurken misafir odasında yemek masası, vitrin gibi ekstra eşyaların eklenmesi odayı çok daha verimli ve güzel kullanılması için uygun hale getirebilir.

3- Gereksiz Eşyalar İle Odalarınızı Boğmayın!

Bir evin en büyük düşmanı; gereksiz eşyalar olmaktadır. Gereksiz eşyalar hem temizlik yaparken hem de normal zamanlarda evi olduğundan daha küçük gösterebileceği, evin çok daha kolay bozulmasına da neden olmaktadır. Bu nedenle gereksiz eşyalarınızın olduğunu düşünüyorsanız yeni eve taşınmadan ya da dekorasyon basamaklarına henüz giriş yapmadan önce mutlaka atın ya da işinize yarayan eşyalar ile değiştirin.

4- Oda Sayınıza Göre ve Ev Nüfusuna Göre Odalarınızı Tasarlayın!

Eğer çekirdek aileyseniz ve yeterli sayıda odanız varsa; oturma, misafir odalarının yanı sıra çocuk ve yatak odalarının olmasını da asla ihmal etmeyin. Çocuklarınız bu odalarda oyunlarını oynayabilecek ve zaman geçirecekleri için diğer odaların bozulmasının da önüne geçilmiş olunmaktadır. Bu konu birçok büyük evlerde oturan kişilerin uygulamadığı ancak uygulaması gereken ince detaylardan olmaktadır.


Küçük Evlerde Dekorasyonla İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küçük evler, dekorasyon işlemleri sırasında büyük sıkıntı yaşatan evlerin başında gelse de her türlü eve başarılı bir şekilde dekorasyon yapmak mümkün olmaktadır. Dekorasyon işlemleri sırasında uzmandan yardım almanız sizi her zaman güzel sonuçlar ile birlikte bir araya getirebilecektir. Bu konuda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız, ayrıca bu tür işlemlerde dekorasyon ile ilgili duvar renkleri, ufak ayrıcalıklar ve daha birçok işlemi kolay bir şekilde uygulamak mümkün olabilmektedir. Sizlerde dekorasyon ile ilgili olarak yardım almanız ile birlikte başarılı bir şekilde evleriniz küçük de olsa; güzel sonuçlar elde etmeniz mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak da; bu tür işlemlerde her zaman yapmanız gereken birincil amaçlardan birisi güzel bir şekilde yapmak istediklerinizi aklınızda canlandırmak ve bunları uygulamak olacaktır. Bundan farklı olarak yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Sizlerde dekorasyon yaparken evlerinizin daha kullanışlı olmasını istiyorsanız, aşağıda verecek olduğumuz önerileri inceleyebilir ve evlerinizde uygulayabilirsiniz.

Küçük Evlerde Dikkat Etmeniz Gereken Küçük Öneriler

 • Küçük evlerde; her türlü duvarı ve köşeyi mutlaka incelemeli ve o bölgelere işlerinizi kolaylaştıracak objeleri eklemeniz gerekecek. Bu tür küçük alanlarda her zaman başarılı bir şekilde raf ekleyebilir, kitaplık oluşturabilirsiniz. Genelde iki duvarın birleşmiş olduğu alanlarda güzel bir şekilde raf sistemleri yapmak ve uygulamak mümkün olabiliyor. Bu nedenle sizlerde başarılı bir şekilde raf yapmanız gibi durumlarda hiçbir sorun yaşamayacak ve başarılı dekorasyon çözümlerine kavuşmuş olabileceksiniz.
 • Odanızın renklerinin mutlaka açık renklerden olması gerekiyor, buna ek olarak da; odanızın renklerinin açık olması evinizi daha havadar ve büyük göstermesine yeterli olacaktır. Bu nedenle de; odanızın renklerini açık tonlarda yapmanız size büyük fayda sağlayacaktır.
 • Evinizin odalarında çok fazla eşya kullanımı yapmanız sizi huzursuz edecek ve büyük sorunları size yansıtacaktır. Evinizin odalarında birçok farklı durum olabilmektedir. Bu nedenle odalarınızda sadece gerekli olan eşyaları eklemeniz gerekmektedir. Gereksiz olan eşyalarınızı ise satarak ev ekonomisine katkıda bulabilirsiniz.
 • Dekorasyon yapmak için yeterli bilginiz yoksa, blog yazılarımızı okuyabilir ya da dekorasyon uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bu sayede evleriniz her ne kadar küçük olsa da; sizin için güzel yaşam alanlarının oluşması mümkün olabilir.

Bebekli Ailelere Dekorasyon Önerileri

Evde bebekleri olan aileler için dekorasyon basamaklar çok farklı bir şekilde incelenmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi; bebeklerin çok meraklı olmaları ve her türlü alanda yer almak istemekleridir. Meraklı olan bebekler, her türlü odaya girecek ve her türlü eşyanın üzerine oturup, onlarla oynamak isteyecektir. Ayrıca yüksekte olan eşyaları da kendi üzerine çekecek, haliyle bebek yaralanmalarına nedenler oluşabilecektir. Bebek yaralanmalarının büyük bir bölümünün; hatalı dekorasyon işlemlerinin gerçekleşmesi ile ilgili olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Ayrıca hatalı bir şekilde yapılan dekorasyonların önüne geçmek için; bu blog yazımızda yer alan önerileri okursanız daha ferah ve başarılı bir görüntü ile evlerinizi oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak dekorasyon işlemlerinin çok ince ayrıntılara sahip olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Eğer dekorasyon işlemleri inceliklere dikkat edilerek yapılırsa; oldukça başarılı bir şekilde dekorasyon çözümlerine kavuşmuş olabilirsiniz. O halde dekorasyon ile ilgili önerilerimize geçebiliriz.

Evde Bebekleri Olan Ailelere Dekorasyon Önerileri

 • Öncelikle evde bebekleri olan ailelerin yükseklere ya da bebeklerin erişebileceği yerlere ağır ve bebeğe hasar verecek eşyaları koymaması gerekmektedir. Bu işlem, bir önlem olsa da dekorasyon olarak da dikkat edilmesi gereken basamakların başında gelmektedir. Bu konuda mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.
 • Bebeklerinize özel oyun alanları oluşturmanız ve bu alanlar haricinde oyun oynamasını daha küçük yaşlarda engellemeniz onlara; evin dekorasyonlarına zarar verilemeyeceğini de öğretecektir. Böylece sizlerde dekorasyonu tekrar tekrar düzeltmek ve onarmak zorunda kalmamış olabilirsiniz.
 • Bebek olan evlerde duvarların boyanması gibi durumlar da olabileceği için; boyaların silinme özelliğinin olması gayet güzel olacaktır. Hem duvarları kolay bir şekilde temizleyebilecek hem de çok daha verimli bir şekilde işlemlerinizi yürüteceksiniz. Silinen boyaları genel olarak ıslak bir bez ile silmeniz mümkün olabilmektedir. Bu tür silme işlemlerde duvarların boyalarına zarar gelmemektedir.

Ev Dekorasyonunu Değiştirmek İsteyenlere Ufak Tüyolar

Zaman zaman evlerinizde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda ev dekorasyonlarında bazen küçük dokunuşlar bazen de köklü değişikler ile evlerinizin tasarımlarını değiştirmeniz oldukça kolay olabilmektedir. Sizlerde evlerinizde değişiklik yapmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu blog yazımızda detaylı bir şekilde bilgileri sizlere sunacağız. Öncelikle bilmenizi isteriz ki; duvarlarınızın rengini değiştirmek bile evinizin havasını değiştirebilecek yegane işlemlerin başında olacaktır. Bunun yanı sıra; duvarlarınızın renginde gerçekleşecek olan renklerde; dikkat etmesi gereken en önemli nokta evlerinin büyüklüğüne uygun olan renkleri seçmek olacaktır. Eğer evleriniz geniş ve büyükse kapalı renkleri tercih etmek yeterli olurken, küçük ve daha dar evlerde ise açık tonlara sahip olan renkleri tercih etmek çok daha başarılı ve kaliteli olabilmektedir. Bu nedenle bu tür çalışmalara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

Evinin Tasarımını Değiştirmek İsteyenlere Ufak Dekorasyon Tüyoları

 • Evlerin tasarımları değişmek istendiğinde genel olarak evin duvarları ilk akla gelen değişim bölgelerinden olmaktadır. Evlerinizin havasını ve rengini değiştirmek isteyen kişiler evlerinin boyasını değiştirerek güzel bir ahenk yakalayabilmektedir. Buna ek olarak da; duvarlarının bazı alanlarına güzel bir duvar kağıdı oluşturmak size oldukça güzel bir hava katabilecektir.
 • Duvar kağıdı ve boya ile ilgili bir değişiklik yaptıysanız evinizin havası başta olmak üzere birçok farklı görünümsel değişik evlerinizde sizlere oldukça güzel görünecektir. Bunun yanı sıra boya yapmadan evinde değişiklik isteyen kişiler için mobilya boyatma işlemlerini de önermekteyiz. Yeni bir ürün almaktan çok daha uygun fiyatlar ile yapılacak olan bu işlemler sayesinde mobilyalarınızın rengini değiştirebilir ya da cila attırabilirsiniz .Böylece çok daha güzel bir görünüm ile dekorasyon anlamında değişikliklere gidebilirsiniz.
 • Evinizdeki eşyaların yerini değiştirmek de evinizde farklı ortamların oluşmasını sağlayacak ve size oldukça güzel faydalar sağlayabilecektir. Ayrıca dekorasyon yaparken bakmanız gereken bir diğer husus; evinizde gereksiz eşyalar var mı? Bu eşyaları kullanıyor muyum soruları olacaktır. Eğer gereksiz eşyalarınız fazlaysa onları satabilir ya da çöpe atabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızda genişleme olabilecektir. Dekorasyon anlamında geniş alanlar her zaman kişilere huzur vermeye yaramaktadır.
 • Eğer evinizi olması gereken en iyi formda görmek istiyorsanız dekorasyon uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece dekorasyon uzmanlarımız sizlere gereken en önemli aşamaları söyleyecektir. Sizlerde ona göre çalışmaları inceleyerek, yönlendirmelerde bulunabilirsiniz. Böylece sizler de pek fazla yorulmadan çalışmaları görüntüleyebilirsiniz.

Misafir Odalarında Olması Gereken Özellikler

Misafir odaları, oldukça güzel tasarımlara sahip olan ancak pek fazla giriş ve çıkışı olmayan odaların başında gelmektedir. Pek fazla bozulması ve zarar görmesi istenmemektedir. Çünkü eve gelecek misafirler için evde hazır olarak ve temiz olarak bulundurulması gereken odalardan olmaktadır. Bununla ilgili olarak bu odalarda da birçok fazla çalışma yapımı mümkün olmaktadır. Oturma odaları ile misafir odaları tasarımları çok benziyor olsa da; iki odanın kullanım amaçları arasında birçok farklılıklar olabilmektedir. Sizlerde güzel bir misafir odasına sahip olmak istiyorsanız ve evinizde her zaman misafirleriniz için hazır bir eve sahip olmak istiyorsanız; misafir odası tasarımları için bizlere başvuruda bulunabilirsiniz.

Misafir Odalarının Sahip Olması Gereken Özellikler

 • Diğer odalar aktif kullanım alanlarıyken; bu odalar genel olarak temiz kalması gereken odalar olarak bilinmektedir,
 • Diğer odalarda ev halkının istekleri ve arzularına göre belirlenen eşyalar yer alırken burada misafirlerin rahat edebileceği ve ihtiyaç duyulan minimum derecedeki eşyalar yer almaktadır,
 • Genel olarak koltukların ya da oturma grupların olduğu odalar olarak bilinmektedir,
 • Tasarımları diğer odalar ile aynı olabileceği gibi diğer odalardan çok farklı tasarımlara da sahip misafir odaları yer alabilmektedir,
 • Diğer odalarda yer alan tüm objeler gibi bu odalarda yer alan objeler de misafirlere yönelik olabilir, misafirler tarafından sevilen ve misafirlerin sevdiği objeler bu odaya eklenebilir ya da çok fazla eşya eklenmeyerek sadelik vurgulanabilir,
 • Koltuklar televizyona değil, mutlaka birbirlerine bakmaktadır. Bu ev sahipleri ile birlikte misafirlerin diyaloglarını olumlu bir şekilde artırmaktadır. Böylece; misafirler ile birlikte televizyon izlemek yerine; muhabbet ederek zaman geçirebilirsiniz.

Misafir Odalarında Olması Gereken Başlıca Eşyalar

Genel olarak misafir odası tasarımları, oturma odası tasarımlarına oldukça fazla benzemektedir. Çünkü oturma odasında yer alan tüm eşyaların burada olması da gerekmektedir. Oturma odası ve misafir odasının başlıca farkı; oturma odasının her zaman düzgün olmamasına bağlı olarak misafirlerin bu odaya alınmasına bağlı olmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir ekstrem durum olmamaktadır. Bu oda içerisinde sizlerde oturma odasında olduğu gibi vakitler geçirebilirsiniz.

 • Koltuk takımı, çekyat takımı ya da oturma grupları (Oda büyüklüğüne göre tercih edilebilecek ürünler değişiklik gösterebilecektir),
 • Televizyon ünitesi (Olmayadabilir, ancak genelde misafir odalarında ve oturma odalarında mutlaka tv üniteleri yer alabilmektedir),
 • Halı,
 • Masa (Genelde ikramlar yer aldığı için; misafir odalarında da masaların olması oldukça önemli bir etken olabilmektedir),
 • Vitrin (Genelde misafir odalarında vitrin gibi eşyalar da olabilmektedir ancak bu eşyalar genelde eski tasarımlara sahip evlerde yer aldığı için, modern tasarımlarda vitrin görmek mümkün olmamaktadır.)