Şayet ki oturma odanızda farklı tasarımlardan yararlanmak istiyorsanız o halde yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Country tarzı mobilyalar Fransız mobilyalarından ilham alınarak tasarlanmıştır. Country mobilyaları evinize farklı ve yenilikçi bir tarz katacaktır. Dolayısıyla evinize Fransız konforunu taşımış olacaksınız. Birbirinden hoş counrty koltuk, halı , berjer , perde ve halılarla evinizde bu tasarımı taşıyarak modern çizgilerle tamamlayabilirsiniz. Country tasarımlarında soft renkler oldukça hakim olduğundan dolayı mekana farklı ve ferah bir hava katıyor. Country tasarımlarını biraz açacak olursak, modern tarzı kırsal yaşam ile harmanlamasıdır.

Salonunuz için size önerebileceğimiz diğer fikirler ise salonunuzda yapacağınız ufak değişikliklerle büyük yeniliklere imzalar atabilirsiniz. Mesela küçük salonlarda üç boyutlu duvar kağıtlarından yararlanarak salonunuzu daha büyük gösterebilirsiniz. Salonunuz uygunsa bir elektronik şömineden de faydalanabilirsiniz veya eskimiş koltuklarınızı modern ve rahat koltuklarla değiştirebileceğiniz gibi de dekorasyonunuzla uygun vintage sehpalarla da büyük yeniliklere oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde renkli ve etnik aynalarla fotoğraflar veya tablolarla da yapabilirsiniz.

Son günlerin en büyük trendlerinden biri olan baskılı veya üç boyutlu duvar kağıtları en küçük mekanlara bile inanılmaz bir fark yaratarak daha büyük bir görünüme kavuşturuyor. Olur da duvar kağıtlarını tercih etmek istemezseniz o zaman da şayet dekorasyonunuzla uyumlu ise haki yeşil saten boyalarını kullanabilirsiniz ve buna uygun olarak da bordo veya kahverengi perdelerle güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Eğer ki dekorasyonunuz bizim renk seçimimize uymuyorsa ve siz duvar kağıdını istemiyorsanız o zaman mutlaka saten duvar boyalarından yararlanın.

kullanisli-ve-modern-ev-dekorasyonu-fikirleri

Şayet ki salonunuzda modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız o halde mutlaka canlı renkleri tercih etmelisiniz ve işe eski televizyon sehpanızı bir televizyon ünitesiyle değiştirmek olsun. Daha sonrasında ise krem renkli koltuklarınız var ise onları renkli koltuk minderleriyle süslemek de modern ve kullanışlı bir tarza çevirebilirsiniz. Dekorasyonunuzu tamamlamak için ise modern avizelerden ve vintage sehpalardan yararlanabilirsiniz.

Son zamanların harikalarından biri diyebileceğimiz üç boyutlu dekorasyonlar. Maliyeti fazla olsa da görüntüsüyle sizi adeta içine çekiyor. 3 boyutlu dekorasyonlarınızı banyolarınızda, evin çeşitli alanlarındaki zeminlerde, duvarlarda veya tavanlarda yaptırabilirsiniz. Bu konuda tasarımcılar bizlere birbirinden farklı ve güzel desenlerini sunmaktalar. Deniz, doğa, ağaç, gökyüzü gibi çeşitli üç boyut desenlerini görebilirsiniz.

Özellikle yılın belirli dönemlerinde mobilyacılar indirimlere gidiyor. Sizde bu indirimlerden faydalanarak evinizde modern ve rahat konforun tadını çıkarabilirsiniz. Evinizde uygulayacağınız dekorasyonlarınızda canlı renklerden mutlaka faydalanın. Canlı renkleri isterseniz mobilyanızda isterseniz de detaylarında kullanın. Canlı renkler evinizin hem havasını değiştirecektir hem de modern ve rahat bir ortam yaratacaktır. 2016nın modern dekorasyon renklerini de söyleyecek olursak portakal çiçeği, nar çiçeği, gri, limon sarısı, bordo, turkuvaz ve gül kurusu renkleridir.