Eviyle uğraşmayı ve eşyalarını sürekli değiştirmeyi seven insanlar dekorasyona daha bir meraklı olurlar. Hemen hemen tüm dekorasyon biçimleriyle yakından ilgilenen ve araştırmalar yapan bu insanların ortak noktaları; en rahat dekorasyon seçeneğinde karar kılmalarıdır. Eski dönemleri anımsatan mobilyalar onlar için hep ön planda olduğundan country tarz dekorasyonu daha çok kullanırlar. Zaten country için de eskiyi anımsatan mobilyaların modernize edilmiş halidir diyebiliriz. Evin hangi bölümde olursa olsun harika bir görüntü ve aydınlık yansıtan bu tarzın müdavimleri oldukça fazladır. Hatta gösterişi veya klasik mobilyaları seven insanlar bile dekorasyonun bir bölümünde country tarzı yansıtmaktan geri kalmazlar. Fakat yeni dekore edeceğiniz yada dekorasyonunu değiştirmek istediğiniz evinizin baştan aşağı uyumlu görünebilmesi için ilk önce sizin ne tür bir dekorasyon modeli istediğinize kesin olarak karar vermeniz lazım. Aksi takdirde hem sizin hem de evinize gelen misafirlerin kafası karışmakla kalmaz gözleri bile yorulabilir eşyalarınıza bakarken. Country tarz dekorasyonda bir sadelik söz konusudur fakat aynı zamanda da çok kullanışlı ve modern mobilyalar da vardır. Eskilerden bir hatıra taşıyan bu tarzın genel renk seçenekleri beyaz ve maviler olduğu için duru bir güzelliğe sahiptir. Görenleri içini aydınlatacak kadar ferah ve bir o kadar da rahat ve sıcak bir tarz olan countrynin, yöresel evleri andırdığı da söylenebilir. Evini dolu dolu dekore etmek isteyen ama aynı zamanda da sadelikten yana olan biriyseniz, kesinlikle tercih etmeniz gereken bir dekorasyon seçeneğidir. Daha koyu bir tarz istiyorsanız modern country tarzını tercih etmek yerine eski köy evlerini andıran seçenekleriyle ilgilenebilirsiniz. Görsel olarak göz doldurmasının yanı sıra rahatlık olarak da kullanıcılardan tam puan alan bu tarz mobilyaların puf puf koltuk ve sandalyeleri olur. Ülkemizde en çok kullanılan Fransız tarz country mobilyaların gayet hoş ve estetik hatları vardır. Oymalı ve kıvrımlı bir işçilikle ruhunuzu ısıtan bu mobilyaları evinizin geçmişi anımsatan her köşesinde kullanabilirsiniz.

dekorasyonda-country-tarz-3

Bol miktarda pamuklu yastıklar içeren country tarzı en çokta annelerimiz benimsemiştir. Hatta bu uğurda kir tutmayan koyu renkli halı ve kilimlerden bile vazgeçmişlerdir. Country tarzı bir eviniz olsun istiyorsanız işe büyük ve rahat koltuklar alarak başlayabilirsiniz. Geniş bir oturma alanına sahip olmaları sizi oldukça rahat ettirecektir. Renkler genellikle çiçekli soft renkler olmakla birlikte, mavi be beyaz ağılıklı oldukları için mobilyaların da kesinlikle beyaz tercih edilmesi gerekmektedir.

Babaannelerinizden kalma eski mobilyaları beyaza boyayarak odanızı süslemelerine izin verirseniz kendinize has bir country tarzı yakalamış olabilirsiniz. Tabi eski yastık, kırlent ve örtüleri de hesaba katabilirsiniz. Halı seçiminiz öyle abartılı ve büyük olmamalı, tam tersine küçük ve sade modeller üzerine yoğunlaşmalıdır. Ahşap mobilyalar tamda sizin aradığınız türden mobilyalar olacağı için onları eski abajurlarla süsleyerek zevkinizi ortaya koyabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki country tarzda çizgili ve ekose kumaşları dilediğiniz kadar özgürce kullanabilirsiniz.